01 Mart 2016, Salı 16:15:42

Uçuş okulunda iki ayda ikinci kaza!

Türkiye’den de birçok pilot adayının tercih ettiği Macaristan’daki CAVOK uçuş okulu iki ay içinde iki kaza yaşadı.
  • Buraya başka ülkelerin pilot okulları ile alakalı atıp tutan sevgili arkadaşlarım, bu dünyada türk hava kurumu anonim şirketi adında bir kurum var. Bir göz atın isterseniz =))
  • demir'in dediğine katılıyorum. kontratı imzalayana kadar ilgililer sonrasında lisansınızı almak için bile uğraşır durursunuz. atpl theory bitirme belgemi 10 ayda alamadım!!!!! çünkü muhatap bulamazsınız "Türkiyede 15000 euroya verilen ppl(a) eğitimini 6000 euroya verebilen bir okul.Hem de easa lisanslı.Pardon ama niye tercih etmeyim ???" diyen vatandaş! sen kime çalışıyorsun? Cavok komisyoncusu musun? macaristanda bir sürü okul var. cavoku övmesin kimse burada. arkadaşlar cavok mağduru olarak konuşuyorum. ppli alırsınız ama işler sizin istediğiniz gibi değil kendi canları istediği gibi gider. eğer istediğinizi almak için ısrar ederseniz sizi eğitiminiz yetersiz diyerek fazla uçurup para almakla bile tehdit ederler. bana yaptıkları gibi. inanmayan olursa isteyene mail adresi versin ispatlayayım!.. bu kadar da açık konuşuyorum. ucuza uçucam diye sinir küpü olmayın. 3-5 kuruş daha fazla verin macaristanda diğer okullara bakın. ama kaliteli okul tercih edin kesinlikle. naçizane tavsiyem
  • arkadaşlar cavoka kayıt olana kadar karşınızda ciddi muhatap bulursunuz ama kontrat imzalanıp eğitim planına başladığınızda işkence içeren,belirsiz,ucu açık konuşmalar başlar.son olaylardan sonra kontratını iptal edip bırakan öğrenciler var.ayrıca macar okullarında kontrat dışı ilavelerin karşınıza çıkmasına hazır olun.macar çok ucuz çok cazip ama iyice araştırıp iyi karar verin.Türkiyedeki okullar burunlarını indirip fiyat indrimine gitseler bu problemler yaşanmazdı sanırım.don atlet satın diyen tip,babasının parası olmasa don atlet satarmıydı acaba...cavokun 10 uçağı falan yok.gerçekleri yazın insanları madur etmeyin.
  • Türkiyede 15000 euroya verilen ppl(a) eğitimini 6000 euroya verebilen bir okul.Hem de easa lisanslı.Pardon ama niye tercih etmeyim ???
  • Parami bastim turkiye'de egitimimi aldim. Macaristan'a para kazandiran veya kazandirmayi dusunenlere sesleniyorum: gidin pazarda don atlet satin ama macarlara para vermeyin. Hataya dusmeyin.
  • Uçakların yeni,bakım mükemmel,10 tane uçak var hepsi de her gün uçuşta,yine birileri çamur atma derdine girmiş,ama beyhude,
  • Arkadaslar nerde yaparsaniz yapin ISSIZ kalicaksiniz.Avrupanin hic bir yerinde is alamassiniz calisma musadesi vermezler.Yanildiginiz bir durum daha var hangi ucus okulunda hanngi ulkede egitim aldiginiza da bakiolar.Gidin paraniza kamyon alin zebze tasiyin.Zaten Turk surkerlerinde sansiniz 20% bas pilotlar asker oldukca size kapinin onunden bile gecirmezler tabiki onlardan birise durum degisir.
  • Defahatle görüştüğüm ve gitmek için ingilizce seviyemi tamamlamayı beklediğim okul.. türkiye de ki eğitim ücretleriyle kıyaslandığında iki ayda iki uçak değil haftada iki uçakları kaza geçirse gitmek zorundayı(z)m.. dolayısıyla vız gelir..
  • Sorun türkiyedeki yüksek maliyet.insanlar daha uygun diye oraya gidiyor.birçok kişi var.eurolar dolarlar yurtdışına gidiyor.aynı olmasa bile yakın fiyatları türkiyede yapın,insanlar gitmesin.para memlekette kalsın.
  • Türkiye'deki uçuş okulları € ve $ üzerinden fiyat belirlediği sürece Macaristan, Polonya, Çek Cumhuriyeti'ndeni uçuş okulları tercih edilmeye devam edecektir. € kuru ortada 60.000 € altı eğitim veren neredeyse yok eğitim maliyeti 200.000 liraya yaklaştı. Birkaç sene öncesinde 150 bine alınan eğitim € kuru yüzünden çok arttı. Gençlerin işi çok zor.

Türkiye’den de birçok pilot adayının tercih ettiği Macaristan’daki CAVOK uçuş okulu iki ay içinde iki kaza yaşadı. Pazar günü bir öğrenci ve bir öğretmenin içinde bulunduğu uçak ormanlık alana düştü.

Türkiye’ye göre daha ucuza uçuş eğitimi alınabildiği için tercih edilen Macaristan’da, uçuş eğitimi yapan bir uçak düştü. Tatabanya bölgesinde düşen Cessna 152 tipi eğitim uçağında, Romanya’dan Macaristan’a eğitim almaya giden öğrencinin ve bir öğretmen pilotun bulunduğu öğrenildi.

Pazar sabahı uçuş eğitimi için havalanan uçağın Tatabanya bölgesinde ağaçlık bölgeye düştüğü ve yaklaşık 11 saat süren arama çalışmaları sonrası enkaza ulaşıldığı kaydedildi. Karbonmonoksit gazı sızmasından dolayı uçakta bulunan öğrenci ve öğretmen pilotun zehirlenmiş olabileceği belirtildi.

Eski model ve bakımsız uçakları kullandığı iddia edilen CAVOK Aviation’da, bazı aracılar vasıtasıyla bir çok Türk öğrenci de pilotaj eğitimi alıyor.

Uçuş okulunda iki ayda ikinci kaza!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (18)

Silenced_captain ~ 4 yıl önce
Buraya başka ülkelerin pilot okulları ile alakalı atıp tutan sevgili arkadaşlarım, bu dünyada türk hava kurumu anonim şirketi adında bir kurum var. Bir göz atın isterseniz =))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
cavok mağduru ~ 4 yıl önce
demir'in dediğine katılıyorum. kontratı imzalayana kadar ilgililer sonrasında lisansınızı almak için bile uğraşır durursunuz. atpl theory bitirme belgemi 10 ayda alamadım!!!!! çünkü muhatap bulamazsınız "Türkiyede 15000 euroya verilen ppl(a) eğitimini 6000 euroya verebilen bir okul.Hem de easa lisanslı.Pardon ama niye tercih etmeyim ???" diyen vatandaş! sen kime çalışıyorsun? Cavok komisyoncusu musun? macaristanda bir sürü okul var. cavoku övmesin kimse burada. arkadaşlar cavok mağduru olarak konuşuyorum. ppli alırsınız ama işler sizin istediğiniz gibi değil kendi canları istediği gibi gider. eğer istediğinizi almak için ısrar ederseniz sizi eğitiminiz yetersiz diyerek fazla uçurup para almakla bile tehdit ederler. bana yaptıkları gibi. inanmayan olursa isteyene mail adresi versin ispatlayayım!.. bu kadar da açık konuşuyorum. ucuza uçucam diye sinir küpü olmayın. 3-5 kuruş daha fazla verin macaristanda diğer okullara bakın. ama kaliteli okul tercih edin kesinlikle. naçizane tavsiyem

Yanıtla

Kalan karakter 1000
demir ~ 5 yıl önce
arkadaşlar cavoka kayıt olana kadar karşınızda ciddi muhatap bulursunuz ama kontrat imzalanıp eğitim planına başladığınızda işkence içeren,belirsiz,ucu açık konuşmalar başlar.son olaylardan sonra kontratını iptal edip bırakan öğrenciler var.ayrıca macar okullarında kontrat dışı ilavelerin karşınıza çıkmasına hazır olun.macar çok ucuz çok cazip ama iyice araştırıp iyi karar verin.Türkiyedeki okullar burunlarını indirip fiyat indrimine gitseler bu problemler yaşanmazdı sanırım.don atlet satın diyen tip,babasının parası olmasa don atlet satarmıydı acaba...cavokun 10 uçağı falan yok.gerçekleri yazın insanları madur etmeyin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
vatandaş ~ 5 yıl önce
Türkiyede 15000 euroya verilen ppl(a) eğitimini 6000 euroya verebilen bir okul.Hem de easa lisanslı.Pardon ama niye tercih etmeyim ???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Lol ~ 5 yıl önce
Parami bastim turkiye'de egitimimi aldim. Macaristan'a para kazandiran veya kazandirmayi dusunenlere sesleniyorum: gidin pazarda don atlet satin ama macarlara para vermeyin. Hataya dusmeyin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ısmarlama ~ 5 yıl önce
kardeş kaç paraya yazıyoruz buna benzer yorumlar? ben de yazayım işsizim paraya ihtiyacım var.
KULLIYEN YALAN ~ 5 yıl önce
Uçakların yeni,bakım mükemmel,10 tane uçak var hepsi de her gün uçuşta,yine birileri çamur atma derdine girmiş,ama beyhude,

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gurbetci ~ 5 yıl önce
Arkadaslar nerde yaparsaniz yapin ISSIZ kalicaksiniz.Avrupanin hic bir yerinde is alamassiniz calisma musadesi vermezler.Yanildiginiz bir durum daha var hangi ucus okulunda hanngi ulkede egitim aldiginiza da bakiolar.Gidin paraniza kamyon alin zebze tasiyin.Zaten Turk surkerlerinde sansiniz 20% bas pilotlar asker oldukca size kapinin onunden bile gecirmezler tabiki onlardan birise durum degisir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tecrübe ~ 5 yıl önce
Baş pilot asker olmazsa demek istedin herhalde. THY dahil bir çoğu sivil oldu, Atlas'ın asker; sürekli sivil alıyor? Önce pilot ol sonra iş ara. Sorulan kendi seviyelerinde (temel) 2 soruya bile cevap veremeyen "kendini pilot zanneden" kişilerin şirketler tarafından tercih edilmemesi gayet normal. Uçuş okulu seçerken ücreti (de önemli ama) yerine kariyer imkanlarını dikkate almanızı tavsiye ederim. Askere bok attıkça, attığın o bokun altında kalırsın; duruma bakılırsa da yutmaya bile başlamışsın. Objektif olman ve kendini geliştirmen gerekiyor.
vızzz gelir ~ 5 yıl önce
Defahatle görüştüğüm ve gitmek için ingilizce seviyemi tamamlamayı beklediğim okul.. türkiye de ki eğitim ücretleriyle kıyaslandığında iki ayda iki uçak değil haftada iki uçakları kaza geçirse gitmek zorundayı(z)m.. dolayısıyla vız gelir..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
araştırın! ~ 4 yıl önce
ucuza uçacağım diye ucuza ölürsün o olur. biraz daha para ver Türkiye'de yine uçma ama yurt dışında daha iyi bir okula git diyeceğim ama sen git arkadaşım ben gelmem. yani zorunda değili(Z)! arkadaşlar cahil cesaretiyle vızz gelir demeyin uçuş okullarını iyi araştırın.eğer 2 uçak birden düşüyorsa bu tesadüf değildir. zorundayız diyerek başınıza iş almayın. yurt dışında bir sürü okul var. saygılar.
Soru ~ 5 yıl önce
Sorun türkiyedeki yüksek maliyet.insanlar daha uygun diye oraya gidiyor.birçok kişi var.eurolar dolarlar yurtdışına gidiyor.aynı olmasa bile yakın fiyatları türkiyede yapın,insanlar gitmesin.para memlekette kalsın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Fly by Wire ~ 5 yıl önce
Türkiye'deki uçuş okulları € ve $ üzerinden fiyat belirlediği sürece Macaristan, Polonya, Çek Cumhuriyeti'ndeni uçuş okulları tercih edilmeye devam edecektir. € kuru ortada 60.000 € altı eğitim veren neredeyse yok eğitim maliyeti 200.000 liraya yaklaştı. Birkaç sene öncesinde 150 bine alınan eğitim € kuru yüzünden çok arttı. Gençlerin işi çok zor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000