21 Kasım 2020, Cumartesi 12:33:48

Uçuş okullarının uçakları havadan geri döndü!

Milli Eğitim Bakanlığı'nın 'Yüz Yüze Eğitime Ara Verilmesi' konulu genelgesine göre uçuş okullarında uçuş eğitimleri durdurulmul olması bugün tam anlamıyla hayat buldu.
  • Bu neyin kafası hala pilot olmaya çalışanlar mı var?! NET ölü yatırım... Yazık, pilot olmak risk yönetimi gerektirir, deli cesareti başka birşey!
  • Tüm sürücü kursları eğitimini veriyor direksiyon sınavları yapılıyor, sınavda arabada 4 kişiden bulaşmayan covid eğitim uçuşunda 2 kişiye bulaşıyor :) Zaten okulların uçak sayısı sınırlı, yazılan uçuşlar da sınırlı haliyle. Umarım en kısa sürede bu hatadan dönülür ve yığılma olmadan insanların uçuş eğitimlerinin tamamlanmasını sağlarlar.
  • line uçaklarının ve eli yüzü düzgün business jetlerin hepsinde pilotlar için yüksek oksijen yoğunluklu havalandırma ve filtrasyon var.cessnalarda ne var?daracık kokpit içinde can pazarı.herkes aynı ekipmanı dönerek kullanıyor temizleniyor ama ne fayda.öğrenciler grup grup dipdibe.hasta öğrenci öğretmen duymazsınız gayet güzel hasır altı yapılıyor olumsuz herşey ondan.herkesin gözü mal derdinde kimse kimsenin canını umursamıyor.
  • Sınavlarıda iptal etsin sivil havacılık genel müdürlüğü risk e atıyor herkesi tek sınavı İstanbul da yapıyor covid zaten çok arttı ulaşım zor öğrencileri riske atıyorlar yazıklar olsun hiç değerimiz yok helal olsun
  • benim dükkanım nası kapanıyosa seninde uçaın inecek yere kardeşim
  • Uçuş okullarında uçuş yapılmayınca vakalar % 80 azalacakmış haberiniz olsun yendik seni corana
  • Uzun bir süre boyunca uçuş okulları mezun vermemesi gerekiyor ki hazırdaki binnnnlerce işsiz pilot ancak biyerlere yerleşsin. Aynı şey mimarlıktan mühendisliğe kadar diğer alanlarda da geçerli. Tabi kurumların para kazanması çarkların dönmesi gerek. Çarkı döndüren de su gibi akıp giden gençlerin hayalleri...
  • vakaları böyle patlattı? Okullardan 1 tane öğrenci vakası duymadım. Tedbirlere en çok dikkat eden kesim biziz ama bizim işlerimiz kesintiye uğruyor. Kaldı ki risk grubunda da değiliz. Diğer herkes işine gücüne giderken, 2 pilot line'da kokpitte uçabilirken, hayat devam ederken bizlerin önünü kesmeleri son derece yanlış. Umarım en kısa sürede bu hatadan dönülür.
  • Kalkış iznini veren aynı kule değil mi? Yasak havalandıktan sonra mı akıllarına gelmiş?

Milli Eğitim Bakanlığı'nın 'Yüz Yüze Eğitime Ara Verilmesi' konulu genelgesine göre uçuş okullarında uçuş eğitimleri durdurulmul olması bugün tam anlamıyla hayat buldu.

Bugün bazı uçuş okullarının sabah saatlerinde uçaklarının havalandığı ancak kulenin uyarısıyla eğitimi yarıda keserek geri döndüğü öğrenildi.

Ayrıca daha sonrasında uçaklarını kaldırmak isteyen uçuş okullarına da yasak olduğu gerekçesiyle izin verilmediği ve tüm Türkiye'de uçuş eğitimlerinin tamemen durdurulduğu belirlendi.

Milli Eğitim Bakanlığı dün yayımladığı 'Yüz Yüze Eğitime Ara Verilmesi' konulu genelgesinde uçuş okullarına da yer vermiş ve yüz yüze eğitime ikinci bir karara kadar yasak gelmişti.

©AirportHaber

Uçuş okullarının uçakları havadan geri döndü!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Paranız mı çok? ~ 3 ay önce
Bu neyin kafası hala pilot olmaya çalışanlar mı var?! NET ölü yatırım... Yazık, pilot olmak risk yönetimi gerektirir, deli cesareti başka birşey!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Öğrenci ~ 3 ay önce
Tüm sürücü kursları eğitimini veriyor direksiyon sınavları yapılıyor, sınavda arabada 4 kişiden bulaşmayan covid eğitim uçuşunda 2 kişiye bulaşıyor :) Zaten okulların uçak sayısı sınırlı, yazılan uçuşlar da sınırlı haliyle. Umarım en kısa sürede bu hatadan dönülür ve yığılma olmadan insanların uçuş eğitimlerinin tamamlanmasını sağlarlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
teknisyen ~ 3 ay önce
line uçaklarının ve eli yüzü düzgün business jetlerin hepsinde pilotlar için yüksek oksijen yoğunluklu havalandırma ve filtrasyon var.cessnalarda ne var?daracık kokpit içinde can pazarı.herkes aynı ekipmanı dönerek kullanıyor temizleniyor ama ne fayda.öğrenciler grup grup dipdibe.hasta öğrenci öğretmen duymazsınız gayet güzel hasır altı yapılıyor olumsuz herşey ondan.herkesin gözü mal derdinde kimse kimsenin canını umursamıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yok ~ 3 ay önce
Hicbirisinde Coronaya karsi adam gibi denenmis ispatlanmis bir sistem ve/veya bunlarin konttolu, filtre denetim degisim hicbir program yok, var diyenlerinki gostermelik hayatim, burada okuma hadi baska kapiya
teknisyen'e cevap ~ 3 ay önce
Söz konusu öğrenci ve öğretmen olunca mı hastalık oluşuyor daracık alanda ? Peki aynı tip uçakta Genel Havacılık uçuşu yapmak serbest o nasıl olacak ? Bu işin line uçaklarında ki havalandırmayla alakalı olmadığını hepimiz iyi biliyoruz, sen de iyi biliyorsundur. Herkes bas bas bağırıyor havadan bulaşmıyor kişiden kişiye bulaşıyor diye. Line uçaklarında kokpitte maske takmak zorunlu bile değil. Biri birinin üzerine hapşurduğunda havalandırma sistemi o kişiye hastalık bulaştırmayı önleyecek mi ?
Öğrenci pilot ~ 3 ay önce
Sınavlarıda iptal etsin sivil havacılık genel müdürlüğü risk e atıyor herkesi tek sınavı İstanbul da yapıyor covid zaten çok arttı ulaşım zor öğrencileri riske atıyorlar yazıklar olsun hiç değerimiz yok helal olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ilahi adalet ~ 3 ay önce
benim dükkanım nası kapanıyosa seninde uçaın inecek yere kardeşim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Vaccine ~ 3 ay önce
Senin dükkanın saat 20 de kapanıyor. Bilmediğin detay şu bu eğitim uçakları gündüz uçuyor
Vaccine ~ 3 ay önce
Uçuş okullarında uçuş yapılmayınca vakalar % 80 azalacakmış haberiniz olsun yendik seni corana

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Eğitimi geçtim ~ 3 ay önce
Uzun bir süre boyunca uçuş okulları mezun vermemesi gerekiyor ki hazırdaki binnnnlerce işsiz pilot ancak biyerlere yerleşsin. Aynı şey mimarlıktan mühendisliğe kadar diğer alanlarda da geçerli. Tabi kurumların para kazanması çarkların dönmesi gerek. Çarkı döndüren de su gibi akıp giden gençlerin hayalleri...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Uçuş okulları mı ~ 3 ay önce
vakaları böyle patlattı? Okullardan 1 tane öğrenci vakası duymadım. Tedbirlere en çok dikkat eden kesim biziz ama bizim işlerimiz kesintiye uğruyor. Kaldı ki risk grubunda da değiliz. Diğer herkes işine gücüne giderken, 2 pilot line'da kokpitte uçabilirken, hayat devam ederken bizlerin önünü kesmeleri son derece yanlış. Umarım en kısa sürede bu hatadan dönülür.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Recep ivedik ~ 3 ay önce
Iki pilot lineda ucabilirken demissinde, bak yukarda teknisyen abi negusel anlatmis line ucaklarinda yuksek oksijen yogunluklu havalandirma var diye? Sizin okullarin ucaklari ise icerdekilerin osuruguyla havayi devir daim ediyo afadersin... Hersey para degil, herseyin basi saglik.
Nasıl yani ~ 3 ay önce
Kalkış iznini veren aynı kule değil mi? Yasak havalandıktan sonra mı akıllarına gelmiş?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Atc ~ 3 ay önce
Atc ninn boyle gorevi varmi veya boyle gorev verimismi, ne guzel ikaz etmisler, once kendileri kalkmamaliydi okzm?

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000