05 Haziran 2020, Cuma 15:37:22

Uçuş ekiplerine kötü haber... 5 yıl zam yok!

Körfezin güçlü üç büyük havayolu şirketinden biri olan Qatar Airways, yaşanan pandemi dolayısıyla mali sıkıntı içerisinde. Bu durumu en az zararla atlatabilmek adına bir dizi önlem alındı.
  • Atatürk havalimanı avrupanın ve dünyanın prestijli eğitim üssü olsa,sivil,askeri , mezun ve iş bulamayan pilotlar ve yetmezse yabancı öğretmen pilotlar burda istihdam edilse,uçuş okullarının uçuş eğitim filoları burda olsa,Kabin,SAR ve dahi genel havacılık eğitimleri olsa ve T.C nin havacılık eğitimi ana base i olsa ,havacılık fuarları yapılsa ve hiç bişey yapılmasa bile 3000x45 m lik pistlerde çok etkili reklamı yapılıp dünyaca tanınan drag yarışları olan bir merkez olsa gerçekleşecek istihdamı düşünebiliyor musunuz?Bu durumda pilot adayları daha uygun diye yurtdışına eğitim almaya gitmez paramız ülkemizde kalır ve diğer ülkelerden insanlar bize eğitime gelir. Ayrıca dünyadaki büyük hastanelerin tepesinde ve bahçesinde hasta nakil işlemi için helikopter pistleri mevcuttur.Kaldi ki helikopter ile hasta taşıma işlemi daha mobilize olması açısından zamandan büyük tasarruf sağlar.Not:Bu yorum alınan kararları hiçbir şekilde karalamak için değil, Anayasal hak olan fikir hürriyetidir.
  • Kabin ekibinden başlayacaklar. Süre doldu. Herkes evine
  • demek istediler. Qatardan sevgilerle :))
  • biraz kafaları değiştirin beyler. kim nerede istiyorsa , nereyi başarabiliyorsa orada çalışır. herkes çalıştığı yerde yükselmek veya daha iyi bir şirkete geçmek ister. Burada dolarla yada euro ile maaş alan kişilere laf atanlar kendilerine fırsat verilse balıklama atlar. lütfen biraz ölçü, biraz izan. yurtdışında para kazanan insanlar gelip ülkesinden ev vs alarak ülkeye dolar sokuyor euro sokuyor. bunu böyle değerlendirin. hasetlenmeyin sadece alacaksanız örnek alın. saygılar.
  • Okudunuz mu bilmem ama, bu oranlar qatar vatandaşlarını kapsamaz diye yazıyor. %40 değil %25 kesinti. Dolar ile maaş alan kurumda 30 sene zam almadan uçarım. İşi dolara vurursak thy uzun zamandır bize zam yapmıyor hatta maaşı düşürüyor.
  • Türkiye’de babadan oğula geçen mesleğin üyeleri şehzadeler ne ağladınız.Padişah babalarınız arkanızda nasılsa bu ortamda çokta şikayet etmeyin bence.
  • Adamların f/o bile 10.000 dolar maaş alıyor siz neyin kafasındasınız. Türkiyede bazı şürketlerdeki kaptan maaşından fazla. Adam zam yapmasa ne olur bütün ülkelerde dolar kur olarak prim yapıyor zaten.
  • Bana da dolar maaş versinler söz 10 yıl zam istemeyeceğim. Bizim TL gibi yıllık %30 değer kaybetmiyor kazançları....
  • O kadar laf ediyordunuz yok Qatar yok emires ne oldu herkesi kapi disari ediyorlar. Allah devletimize sirketimize güc versin ilk gunden beri istihdam isci cıkarilmayacak diyor. Az sukredin
  • Ne oldu arapseverler? Burada atıp tutuyordunuz arap şöyle arap böyle diye. Al sana bedevi arap. Milliyetlerine bakılmayacak cümleside inandırıcı değil. İngilize amerikalıya bunu yapamaz. Yapacağı tek ülke biziz. Zaten ezeli düşmanlıklarıda var şimdi acısını çıkartırlar. Hala arapları sevmeye devam ediyor musunuz acaba merak ettik de

Körfezin güçlü üç büyük havayolu şirketinden biri olan Qatar Airways, yaşanan pandemi dolayısıyla mali sıkıntı içerisinde. Bu durumu en az zararla atlatabilmek adına bir dizi önlem alındı.

AirportHaber’in ulaştığı iç yazışmada, alınan kararlar açıklanırken uygulamanın 1 Haziran 2020 tarihinden itibaren geçerli olduğu öğrenildi.

Qatar Airways yönetiminden personele gönderilen açıklamaya göre; yönetim kadrosunda yer alan kişilerin maaşlarında yüzde 25'lik kesinti yapılacak. 5 yıl süreyle de maaş artışı yapılmayacak. Yönetici Pilot maaşlarında yüzde 40’lık kesinti yapılacak ve hangi ülke personeli olduğu değerlendirmeye alınmayacak. Uçuş saati ücretinde yüzde 25'lik kesintiye gidilecek. Nisan ve Mayıs ayında yapılan kesintiler, Haziran ve Temmuz maaşlarına ilave edilerek ödeme gerçekleştirilecek.

Tüm bu düzenlemelerin yanında kaptan pilotlardan ve F/O'lardan, kabin amirlerinden ve kabin memurlarından işten çıkarmalarda söz konusu olacak.

Qatar Airways Uçuş İşletme Sorumlusu Kaptan Pilot Jassim Al-Haroon imzasıyla personele gönderilen mesajda şirketin personel ihtiyacı doğması durumunda çıkarılan personele öncelik sağlanacağı belirtildi.

İşte Qatar Airways personeline gönderilen o yazı:

 ©️AirportHaber 

Uçuş ekiplerine kötü haber... 5 yıl zam yok!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (125)

AHL ~ 1 ay önce
Atatürk havalimanı avrupanın ve dünyanın prestijli eğitim üssü olsa,sivil,askeri , mezun ve iş bulamayan pilotlar ve yetmezse yabancı öğretmen pilotlar burda istihdam edilse,uçuş okullarının uçuş eğitim filoları burda olsa,Kabin,SAR ve dahi genel havacılık eğitimleri olsa ve T.C nin havacılık eğitimi ana base i olsa ,havacılık fuarları yapılsa ve hiç bişey yapılmasa bile 3000x45 m lik pistlerde çok etkili reklamı yapılıp dünyaca tanınan drag yarışları olan bir merkez olsa gerçekleşecek istihdamı düşünebiliyor musunuz?Bu durumda pilot adayları daha uygun diye yurtdışına eğitim almaya gitmez paramız ülkemizde kalır ve diğer ülkelerden insanlar bize eğitime gelir. Ayrıca dünyadaki büyük hastanelerin tepesinde ve bahçesinde hasta nakil işlemi için helikopter pistleri mevcuttur.Kaldi ki helikopter ile hasta taşıma işlemi daha mobilize olması açısından zamandan büyük tasarruf sağlar.Not:Bu yorum alınan kararları hiçbir şekilde karalamak için değil, Anayasal hak olan fikir hürriyetidir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Biri ~ 1 ay önce
Kabin ekibinden başlayacaklar. Süre doldu. Herkes evine

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Zamcik ~ 1 ay önce
demek istediler. Qatardan sevgilerle :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
gonulhavacilik ~ 1 ay önce
biraz kafaları değiştirin beyler. kim nerede istiyorsa , nereyi başarabiliyorsa orada çalışır. herkes çalıştığı yerde yükselmek veya daha iyi bir şirkete geçmek ister. Burada dolarla yada euro ile maaş alan kişilere laf atanlar kendilerine fırsat verilse balıklama atlar. lütfen biraz ölçü, biraz izan. yurtdışında para kazanan insanlar gelip ülkesinden ev vs alarak ülkeye dolar sokuyor euro sokuyor. bunu böyle değerlendirin. hasetlenmeyin sadece alacaksanız örnek alın. saygılar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Translate ~ 1 ay önce
Okudunuz mu bilmem ama, bu oranlar qatar vatandaşlarını kapsamaz diye yazıyor. %40 değil %25 kesinti. Dolar ile maaş alan kurumda 30 sene zam almadan uçarım. İşi dolara vurursak thy uzun zamandır bize zam yapmıyor hatta maaşı düşürüyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
F/O ~ 1 ay önce
Ayrıl o zaman !!
Ne Ağladınız ~ 1 ay önce
Türkiye’de babadan oğula geçen mesleğin üyeleri şehzadeler ne ağladınız.Padişah babalarınız arkanızda nasılsa bu ortamda çokta şikayet etmeyin bence.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ayjet kral filo ~ 1 ay önce
Ayjet mezuniyet törenindeki kaptan sayısı ile yeni havayolu kurulur. Hey yavrum hey.
Hahaha ~ 1 ay önce
Adamların f/o bile 10.000 dolar maaş alıyor siz neyin kafasındasınız. Türkiyede bazı şürketlerdeki kaptan maaşından fazla. Adam zam yapmasa ne olur bütün ülkelerde dolar kur olarak prim yapıyor zaten.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Airmess ~ 1 ay önce
Nerde 10.000 usd Bilmeden konusmayin
Bak bakalım ~ 1 ay önce
Hocam çok zor değil. Bak soracağın şeyide yazoyorum google’a “Qatar Fo Salary” yaz çıkan rakamı görürsün yan haklar hariç 8350$. Ek olarak ev kiranı çocuğunun özel okul masraflarını yol ücretlerini yatı paralarını katığın zaman 10.000$’ıda geçer o maaş...
F/O ~ 1 ay önce
Mükemmel zeka, şahane.. 10.000 $ Dan fazla alıyoruz, masraflarımızıda TL üzerinden ödüyoruz.. kalanın tamamı kar..
Onların maaşları dolar ~ 1 ay önce
Bana da dolar maaş versinler söz 10 yıl zam istemeyeceğim. Bizim TL gibi yıllık %30 değer kaybetmiyor kazançları....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
F/O ~ 1 ay önce
Kahveden yazmış yine, %30 falan Eklemiş bide :) madem sallıyorsun %70 yazaydın bari..
THY SÜKREDIN ~ 1 ay önce
O kadar laf ediyordunuz yok Qatar yok emires ne oldu herkesi kapi disari ediyorlar. Allah devletimize sirketimize güc versin ilk gunden beri istihdam isci cıkarilmayacak diyor. Az sukredin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ESBTEKNIK ~ 1 ay önce
Rabbimize sukurler olsun.
Hahaha ~ 1 ay önce
hele bir isten cikarmama yasasinin suresi dolsun sen o zaman gor.
Esbteknik ~ 1 ay önce
Hala akıllanmadınız. Neden rabbımıza şükredelim. Ne alakası var konuyla. Öğrenemediniz mi dua ile iman ile hiç bir şey halledilmiyor. Bilime ve ilime inanın
Bedevi ~ 1 ay önce
Ne oldu arapseverler? Burada atıp tutuyordunuz arap şöyle arap böyle diye. Al sana bedevi arap. Milliyetlerine bakılmayacak cümleside inandırıcı değil. İngilize amerikalıya bunu yapamaz. Yapacağı tek ülke biziz. Zaten ezeli düşmanlıklarıda var şimdi acısını çıkartırlar. Hala arapları sevmeye devam ediyor musunuz acaba merak ettik de

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000