17 Kasım 2017, Cuma 10:10:52

Uçan arabalar geliyor

Volvo’nun ana şirketinin ABD menşeli bir teknoloji start-up'ını satın almasıyla uçan arabaların önümüzdeki iki yıl içinde piyasaya çıkabileceği duyuruldu.
  • çok geç kalındı ayrıca ucuz olmalı ve heryerde ona gore uygun pist ,ben yaşlanıncaya kadar görürüm belki dedim ama göremicez bu gidişle
  • Ben de isim buldum "uçaraba", sonra İngilizce isim peşinde koşmayalım.
  • Madem elektrikli arac yapicaz,yapmisken ucan elektrikli araba
  • adamlar uçan tomofil diyor biz daha tomofil yapacak babayiğitlerin ortaya çıkıp show yapmalarını sabırsızlıkla bekliyoruz...eee millette yiyor yani...
  • Biz piston araba üreticez diye mi ucan araba istiyorsunuz?
  • ilk okul mezunlarının bile trafikte terör estirdiği bir düzende uçan arabalar saçma geliyor bence havacılık özenle korunmalı!
  • Arabaya pek benzemiyor :)

Volvo’nun ana şirketinin ABD menşeli bir teknoloji start-up'ını satın almasıyla uçan arabaların önümüzdeki iki yıl içinde piyasaya çıkabileceği duyuruldu.

Uçan arabaların önümüzdeki iki yıl içinde piyasaya çıkabileceği bildirildi.

Teknoloji start-up'ı Terrafugia’dan yapılan açıklamada, satın alma sonrasında gelecek finansman sonrasında Transition adlı, hem karada hem havada seyahat edebilen, hibrit aracın piyasa çıkışının hızlandırılacağı bildirildi.

İki kişilik bir kabine sahip olan araç, bir dakikadan kısa bir sürede açılabilen, katlanabilir kanatlarıyla ilk uçuşunu 2009 yılında gerçekleştirdi.

Yaklaşık 280 bin dolar değerinde olan Transition, üç kilometre yüksekliğe çıkabiliyor ve saatte 160 kilometre hızla 640 kilometre yol alabiliyor.

Terrafugia, büyük bir şirketin yatırım yapması amacıyla, geçtiğimiz aylarda mühendis sayısını üç katına çıkararak çalışmaları hızlandırmıştı.

Çinli otomotiv devi Geely tarafından tamamen satın alınan şirkete yapılan ödeme hakkında ise bilgi verilmedi.

Geely Genel Başkanı Li Shufu, “Bu son derece heyecan verici bir sektör ve biz Terrafugia’nın bildiğimiz anlamdaki ulaşım alışkanlıklarını kökten değiştireceğine inanıyoruz” dedi.

Terrafugia’ya yaptıkları yatırımın ortak vizyonlarının bir yansıması olduğunu söyleyen Shufu, “Terrafugia’yı, uluslararası operasyon ağımız ve yenilik konusundaki geçmişimizle tamamen destekleyerek, uçan arabalar üreteceğiz” dedi.

Terrafugia CEO’su Chris Jaran ise, “Terrafugia, henüz çok yeni olan ama son derece heyecan veren bir sektörde öncü olma fırsatını sunuyor” dedi.

Şirkete ABD Ulusal Havacılık İdaresi’nden, genellikle uçan araçlara verilen, özel bir muafiyet belgesi verildi.

Transition sahipleri, 20 saatlik bir eğitim sonrasında alabilecekleri sportif pilotluk sertifikası ile yasal olarak uçabilecekler. (Hürriyet)

Uçan arabalar geliyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

çok ~ 5 yıl önce
çok geç kalındı ayrıca ucuz olmalı ve heryerde ona gore uygun pist ,ben yaşlanıncaya kadar görürüm belki dedim ama göremicez bu gidişle

Yanıtla

Kalan karakter 1000
BilenInsan ~ 5 yıl önce
Ucan araba diye birşey var zaten.Helikopter ve ucak deniyor adina.Şeklini arabaya benzetince insanlarin bunu farkli birsey olarak algilamasi çok ilginc.Insanlardaki uçan araba algisi beni hep şaşirtmiştir.
Uçaraba ~ 5 yıl önce
Ben de isim buldum "uçaraba", sonra İngilizce isim peşinde koşmayalım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cobretti ~ 5 yıl önce
Madem elektrikli arac yapicaz,yapmisken ucan elektrikli araba

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ykmz2023 ~ 5 yıl önce
adamlar uçan tomofil diyor biz daha tomofil yapacak babayiğitlerin ortaya çıkıp show yapmalarını sabırsızlıkla bekliyoruz...eee millette yiyor yani...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yerli otomobil ~ 5 yıl önce
Yerli otomobil milli bir meseledir. Sahip çıkmak gerekir.
Eeeeyyyyy dünya ~ 5 yıl önce
Biz piston araba üreticez diye mi ucan araba istiyorsunuz?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
pilot ~ 5 yıl önce
ilk okul mezunlarının bile trafikte terör estirdiği bir düzende uçan arabalar saçma geliyor bence havacılık özenle korunmalı!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Fotoğraf ~ 5 yıl önce
Arabaya pek benzemiyor :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000