07 Aralık 2018, Cuma 11:15:36

Uçaktaki menüyü çocuklar belirledi

Singapur Havayolları ile SosyalBen Vakfı'nın düzenlediği etkinlikte, daha önce uçakla seyahat etmemiş ilkokul öğrencileri, tarifeli seferlerde ikram edilecek çocuk menülerini oylarıyla belirledi.
  • cocukları bari gerçenten bi ucarsaydınız be cimriler
  • Menülerde Türk meyve suyu markası Tamek tercih edilmiş. Başarılarının devamını dilerim.
  • Güzel olmuş yabancı bir hava yolu şirketinin bunu ülkemizde yapması ise manidar.
  • Menuden baska ne calismalari var SIA'nin Turkiye pazari icin Mr.Seah?
  • Koltukların hali ne öyle? Çocuklara böyle bir uçak mi uygun görüldü? Yazık...

Singapur Havayolları ile SosyalBen Vakfı'nın düzenlediği etkinlikte, daha önce uçakla seyahat etmemiş ilkokul öğrencileri, tarifeli seferlerde ikram edilecek çocuk menülerini oylarıyla belirledi.

Turkish Do&Co firmasının Yeşilköy'deki binasında yapılan etkinlikte, kendilerine ait biniş kartları dağıtılan 30 öğrenci, uçuş simülasyon alanına geçerek havacılık hakkında bilgi aldı.

Uçuş hayallerini çizdikleri resimlerinin de yer aldığı menü kartlarını alan çocuklar, uçakta verilmesi planlanan yemekleri denedi.

Öğrencilerden 10 yaşındaki Abdurrahman Büyükkaya, denediği yemeklerin bir kısmını beğendiğini belirterek, "Menüdeki yumurtayı beğenmedim. Zaten evde de hiç sevmiyorum." dedi.

Öğrenci Cemil Birkay ise tost ekmeği ile hindiyi sevdiğini, menüde yer alan kaşar kanepeyi beğenmediğini belirtti. Misket köfteyi ilk kez denediğini ifade eden Birkay, menüdeki yemekleri genel olarak sevdiğini dile getirdi.

Singapur Havayolları Türkiye Genel Müdürü Mark Seah da etkinlikteki basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Uluslararası Sivil Havacılık Günü'nü 30 özel davetliyle kutlamaktan büyük mutluluk duyduklarını, çocukların gelişiminde önemli rol oynayan SosyalBen Vakfı ile bu projede iş birliği yaptıklarını belirtti.

Seah, çocukların seçtikleri yemeklere, çocuk menüsü olarak İstanbul ile Singapur arasındaki tarifeli seferlerde yer vereceklerini anımsattı.

SosyalBen Vakfı Kurucusu Ece Çiftçi ise 5 senedir tüm dünya çocuklarının yeteneklerini ve sosyal benliklerini geliştirmeleri için çalıştıklarını aktardı.

Bu amaçla çok sayıda projeye imza attıklarını ifade eden Çiftçi, "Bugün Singapur Havayolları'nın desteğiyle ve 30 çocukla çok özel bir etkinliğe imza attık. Daha önce havacılık konusunda yeterli bilgiye sahip olmayan çocuklarla havacılık sektörünü tanıdık, onların yeteneklerini ve hayal güçlerini kullanarak çok keyifli ve anlamlı bir gün geçirdik." dedi.

Çocukların en yüksek puanı verdiği yemeklerin İstanbul-Singapur rotasındaki çocuk yolculara menü olarak ikram edilmesi amacıyla yapılan etkinlik, çocuklara katılım sertifikalarının verilmesiyle sona erdi.Uçaktaki menüyü çocuklar belirledi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

hayda ~ 2 ay önce
cocukları bari gerçenten bi ucarsaydınız be cimriler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Resimlere Dikkat ~ 2 ay önce
Menülerde Türk meyve suyu markası Tamek tercih edilmiş. Başarılarının devamını dilerim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Güzel ~ 2 ay önce
Güzel olmuş yabancı bir hava yolu şirketinin bunu ülkemizde yapması ise manidar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SIA ~ 2 ay önce
Menuden baska ne calismalari var SIA'nin Turkiye pazari icin Mr.Seah?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Koltuklar ??? ~ 2 ay önce
Koltukların hali ne öyle? Çocuklara böyle bir uçak mi uygun görüldü? Yazık...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ucag degil ~ 2 ay önce
Ucak degil orası mockup

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000