21 Nisan 2021, Çarşamba 15:00:12

Uçakta üzerine çay dökülen Türk yolcu tazminat kazandı

Dublin'den İstanbul'a uçuşu sırasında üzerine çay dökülen ve bacağında yara izi kalan Türk genci, açtığı dava sonucunda 635 bin liralık tazminat kazandı.
  • Ne güzel işte kişi hakkını aramış ve mahkeme de onu haklı bulmuş ki almış tazminatını niye tepki veriliyor anlamak zor. Abd'de de bir vatandaşın üstüne bir kafede kahve dökülmüş ve 1 milyon dolar tazminat almıştı. Tabii biz burada alışmışız kanunsuzluklara,hak aramamaya,yetersiz ve caydırıcı kanun,kurallarla insana değer verilmeden boşverip yaşamaya millete laf söylüyoruz. Bu ülkede hala şikayetçi misin sorusu ve tazminat alanı zengin etmemeli diye kanun maddesi varken hiçbir halt olmaz,olmuyor da ama kimin umurunda?
  • Bazi yolcular ben uzatirken ayni anda hizlica bardaga hamle yapip bardaga resmen tokat atiyor ben bardagi alttan saglam kavramiyor olsam simdiye kadar on yolcuyu yakmistim Burdan uyariyorum sn yolcularim sakin olun cayinizi vercem bekleyin sakin olun ben uzatirken hareket halindeyken ayni anda hamle yapmayin.ha kola portakal verirsem istedigini yap en fazla ustune dokulur...650 bin odeyemem sizin hataniz nedeniyle
  • Biraz fazla geldi bana meblaaaa ! O yaştaki bir cocugum eline direk sıcak içecek verilmez velisi annesi babası kim varsa ona uzatılır. Sanmıyorum ki arkadaşlarım böyle bir gaflette bulunsunlar. Eğer km nin suçu olsa idi direk ondan taleb edilirdi bence başka bir açık bulmuşlar
  • Uçağın içini kafeterya veya restorana dönüştürürseniz...
  • Ceza km2ye kesildi,'ben o ucustaydim' Her ay maasindan kesilerek odeycek 650 bini
  • Iyi pava Bir sonraki ucusum icin icin iyi bir referans Km: cay kahve alir misiniz Ben: cok cok sicak olmayan ustume dokuldugunde haşlanmayacagim 3. Derece yaniga neden olmayacak yarimin yarisi bardak bi cay rica ediyom Ah uh ohh ihh ahh oh yeah ahh ohhoho yandim bittim geberdim tazminat davasi acmaya gidiyom musait bi yerde indir kaptan Gelsin pavalar borsadan bitcoinden karli
  • Olayın nasıl vuku bulduğunu bilmiyoruz tabii, belki gerçekten bir maduriyet söz konusu olmuştur. Öte yandan bugüne dek uçakta yaşadığım, tanık olduğum yolcu üzerine çay/kahve dökülmesi vakalarıyla kıyaslayınca habere konu olan dava bir hak aramadan ziyade fırsatçılık gibi geldi bana. Kabin ekiplerine tavsiyem, yolcunun kendi hatası da olsa, önemli değil de dese, azıcık çaydan bir şey olmaz diye düşünmeyip ilkyardım çantası içindeki yanık jelini kullanmaya ikna edin yolcuyu. Herkese emniyetli uçuşlar.
  • Bu haber sonrasi turk yolcular elimizden cay kahve alirken tutmayip kendini yakip sirkete dava acar demedi demeyin. Cozum: sicak icecek servisi kaldirilmali. Pandemi zamani ne cay kahvesi ucakta?
  • Ceza maalesef Türk Hava Yolları'na verilmiş
  • Temmuz 22, 2017 tarihinde THY Dublin-İstanbul uçuşu. 13 yaşında çocuğun başına gelen olay. Resmen açıkları kullanmışlar başka bir açıklaması yok bu durumun. Annesi açmış haliyle davayı. Kasti bir kaza söz konusu değil ise tüm havacılıktaki sıcak içecek ikram vs veren havayolu şirketlerinin elden geçmesi gerekir. Fakat tam anlamıyla saçmalıktır.

Dublin'den İstanbul'a uçuşu sırasında üzerine çay dökülen ve bacağında yara izi kalan Türk genci, açtığı dava sonucunda 635 bin liralık tazminat kazandı.

İrlanda Waterford'da yaşayan Emre Karakaya adlı Türk genci, Dublin-İstanbul uçuşu sırasında bacağına çay dökülerek yaralandığı için havayolu şirketinden 56 bin sterlin (yaklaşık 635 bin lira) tazminat kazandı.

Olay nedeniyle operasyonlar geçiren, buna karşın bacağında yara izi kalan Karakaya için İrlanda mahkemesinin verdiği tazminat kararı, Waterford şehri yüksek mahkemesi tarafından da onaylandı.

Emre Karakaya'nın annesi, mahkemede verdiği ifadede, oğlunun bacağı için plastik cerrahi operasyonlar geçirdiğini söyledi.

Gencin doktoru ise yanık nedeniyle oluşan yaranın 3 haftada iyileşmesine rağmen, bacakta kalıcı olarak gözle görülür bir yara izi kaldığını belirtti.

Uçakta üzerine çay dökülen Türk yolcu tazminat kazandı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (32)

İyi olmuş ~ 24 gün önce
Ne güzel işte kişi hakkını aramış ve mahkeme de onu haklı bulmuş ki almış tazminatını niye tepki veriliyor anlamak zor. Abd'de de bir vatandaşın üstüne bir kafede kahve dökülmüş ve 1 milyon dolar tazminat almıştı. Tabii biz burada alışmışız kanunsuzluklara,hak aramamaya,yetersiz ve caydırıcı kanun,kurallarla insana değer verilmeden boşverip yaşamaya millete laf söylüyoruz. Bu ülkede hala şikayetçi misin sorusu ve tazminat alanı zengin etmemeli diye kanun maddesi varken hiçbir halt olmaz,olmuyor da ama kimin umurunda?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Km ~ 25 gün önce
Bazi yolcular ben uzatirken ayni anda hizlica bardaga hamle yapip bardaga resmen tokat atiyor ben bardagi alttan saglam kavramiyor olsam simdiye kadar on yolcuyu yakmistim Burdan uyariyorum sn yolcularim sakin olun cayinizi vercem bekleyin sakin olun ben uzatirken hareket halindeyken ayni anda hamle yapmayin.ha kola portakal verirsem istedigini yap en fazla ustune dokulur...650 bin odeyemem sizin hataniz nedeniyle

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Km ~ 25 gün önce
Biraz fazla geldi bana meblaaaa ! O yaştaki bir cocugum eline direk sıcak içecek verilmez velisi annesi babası kim varsa ona uzatılır. Sanmıyorum ki arkadaşlarım böyle bir gaflette bulunsunlar. Eğer km nin suçu olsa idi direk ondan taleb edilirdi bence başka bir açık bulmuşlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsabet ~ 25 gün önce
Uçağın içini kafeterya veya restorana dönüştürürseniz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Km1 ~ 25 gün önce
Ceza km2ye kesildi,'ben o ucustaydim' Her ay maasindan kesilerek odeycek 650 bini

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yolcu ~ 25 gün önce
Iyi pava Bir sonraki ucusum icin icin iyi bir referans Km: cay kahve alir misiniz Ben: cok cok sicak olmayan ustume dokuldugunde haşlanmayacagim 3. Derece yaniga neden olmayacak yarimin yarisi bardak bi cay rica ediyom Ah uh ohh ihh ahh oh yeah ahh ohhoho yandim bittim geberdim tazminat davasi acmaya gidiyom musait bi yerde indir kaptan Gelsin pavalar borsadan bitcoinden karli

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hak Aramaktan Ziyade ~ 25 gün önce
Olayın nasıl vuku bulduğunu bilmiyoruz tabii, belki gerçekten bir maduriyet söz konusu olmuştur. Öte yandan bugüne dek uçakta yaşadığım, tanık olduğum yolcu üzerine çay/kahve dökülmesi vakalarıyla kıyaslayınca habere konu olan dava bir hak aramadan ziyade fırsatçılık gibi geldi bana. Kabin ekiplerine tavsiyem, yolcunun kendi hatası da olsa, önemli değil de dese, azıcık çaydan bir şey olmaz diye düşünmeyip ilkyardım çantası içindeki yanık jelini kullanmaya ikna edin yolcuyu. Herkese emniyetli uçuşlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sonuclar? ~ 25 gün önce
Bu haber sonrasi turk yolcular elimizden cay kahve alirken tutmayip kendini yakip sirkete dava acar demedi demeyin. Cozum: sicak icecek servisi kaldirilmali. Pandemi zamani ne cay kahvesi ucakta?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
gönül ~ 25 gün önce
Ceza maalesef Türk Hava Yolları'na verilmiş

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Saçmalık ~ 26 gün önce
Temmuz 22, 2017 tarihinde THY Dublin-İstanbul uçuşu. 13 yaşında çocuğun başına gelen olay. Resmen açıkları kullanmışlar başka bir açıklaması yok bu durumun. Annesi açmış haliyle davayı. Kasti bir kaza söz konusu değil ise tüm havacılıktaki sıcak içecek ikram vs veren havayolu şirketlerinin elden geçmesi gerekir. Fakat tam anlamıyla saçmalıktır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000