17 Kasım 2018, Cumartesi 17:47:45

Uçakta "TNT taşıyorum" şakası!

İzmir-İstanbul seferine hazırlanan uçaktaki bir yolcunun, kucağındaki çantasını kabin bagajına bırakmasını rica eden hostese söylediği "TNT taşıyorum, yanımdan ayıramam" sözleri ortalığı bir anda karıştırdı.
  • Reklamlar bittiyse ana haber başlıyor.
  • ben hostesin yerinde olsam bisi solemezdim valla muhtemelen mesaisi dolacak diye bakıyordur.
  • yerinde olsam, o şahsa maddi tazminat davası açardım...
  • cahilin ferasetine dayalı sistemde bu cok normal.
  • Bune acizlik yolcunun basit bir sözüyle bu kadar yolcuyu alıkoymaları yakışıklı hareket değil.! Her söze neden bu kadar itibar ediliyor. Thy nin devlet memuru zihniyetiyle çalışanları..? Güvenlik zaafiyeti şüphesimi varda.! Tekrar arama yapiliyor.? Kim ödüyor bu kadar geçikmenin bedelini..? Görevini yapamıyorlarsa gönderin gitsin.?
  • Bakiniz, sizin eseriniz... calisaninizin kiymetinin olmadigi, degersizligi calisanlara iliklerine kadar hissettirdiginiz, bu “bizim calisanlarimiz degersizdir” ilkenizi yolcuya da aleni olarak gostermenizin sonucudur. Yolcu biliyor ki “isten attiririm, kural onemli degil”. su sakayi yapabilecek cesaret ornegini degil lufthansa, emirates, qatar; sunexpress ucaginda gosterebilirler miydi? Kocaman bir yazik... kokpit ve kabindeki Trabzon ve Rizeliler gerekli malumatlari gerekli yerlere arz etmektedirler...
  • Olmadığı sürece böyle parlak zekalılar uçmaya devam ediyor.
  • Bu durumda, B737-800 tipi bir uçağın gereksiz yere 4 saat meşgul edilmesinin bedelini kim ödüyor? Bilgi alabilir miyiz? THY bu kişiye dava açar mı?
  • Ne güzel şaka yapmış. Devletimiz de şakacıktan para cezası verseydi. O zaman daha fazla olur olmadık şaka yapmazdı bu embesil vatandaşımız.
  • Bütün havayolu şirketlerinin direkt kara listeye alarak 3-5 yıl uçağa binmesinin engellenmesi lazım. Hafta sonu işi gücü hastası sevdiceği olan bir sürü insan var.

İzmir-İstanbul seferine hazırlanan uçaktaki bir yolcunun, kucağındaki çantasını kabin bagajına bırakmasını rica eden hostese söylediği "TNT taşıyorum, yanımdan ayıramam" sözleri üzerine kaptan pilot, "acil eylem planını" uyguladı. Yolcuların tahliyesi sonrası İzmir Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin arama yaptığı uçak, yaklaşık 4 saat sonra havalandı. "Hostese şaka yaptığını" söyleyen yolcu ise gözaltına alındı.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı'nda kalkışa hazırlanan uçakta bir yolcunun sarf ettiği sözler, acil eylem planının devreye alınmasına ve uçağın yaklaşık 4 saat rötar yapmasına neden oldu.

Edinilen bilgiye göre, İzmir Adnan Menderes Havalimanı'ndan dün saat 20.15'te İstanbul Atatürk Havalimanı'na sefer gerçekleştirecek Türk Hava Yolları'nın TK 2335 sefer sayılı "Gölbaşı" isimli uçağında ilginç bir olay yaşandı.

Uçağa 151 yolcunun binmesinin ardından koltuklarına oturan yolculardan U.D, kabin görevlisi tarafından "kucağınızdaki çantanızı kabin bagajına alabilir miyiz?" diye uyarıldı.

Çantasını vermek istemeyen U.D'nin, görevliye "TNT taşıyorum, yanımdan ayıramam" karşılığını vermesi üzerine, kabin görevlisi konuyu kaptan pilota aktardı.

Kaptan pilot da prosedürü uygulayarak, acil eylem planı kapsamında güvenlik birimlerine haber verdi.

YOLCULAR TAHLİYE EDİLDİ

Uçak, 151 yolcusunun tahliye edilmesi sonrası pist başında bulunan tecrit edilmiş alana çekildi. Güvenlik önlemlerinin alınmasının ardından, saat 21.10'da uçakta bomba imha uzmanları ve dedektör köpeklerle arama yapıldı.

Tüm bagajların dedektör köpek kontrolünden ve X-Ray cihazından geçirildiği aramalarda, herhangi bir patlayıcı maddeye rastlanmadı. Aramanın saat 21.42'de tamamlanmasının ardından yolcuların tekrar alındığı uçak, saat 00.23'te seferini gerçekleştirdi.

ŞAKA YAPMIŞ

Havayolu şirketinin şikayeti üzerine yolcu U.D, polis ekiplerince gözaltına alındı. "Suç uydurmak ve insanları paniğe sevk etmek" suçlarından hakkında işlem yapılan U.D, savcılık talimatıyla serbest bırakıldı.

Kuyumculuk yaptığı öğrenilen U.D'nin, ifadesinde, değerli taş ve eşyalar bulunan çantasını yanından ayırmamak için, kendisinden çantasını isteyen hostese vermediğini ve şaka yaptığını söylediği öğrenildi.

Hostese söylediği sözleri "söz gelimi" dile getirdiğini ifade eden U.D'nin, "Şaka yapmıştım. Böylesi bir durumun ortaya çıkacağını düşünemedim." dediği belirtildi.

Uçakta "TNT taşıyorum" şakası!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (27)

Fo ~ 3 ay önce
Reklamlar bittiyse ana haber başlıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bahri ~ 3 ay önce
ben hostesin yerinde olsam bisi solemezdim valla muhtemelen mesaisi dolacak diye bakıyordur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Havayolu şirketinin ~ 3 ay önce
yerinde olsam, o şahsa maddi tazminat davası açardım...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cem Terazi ~ 3 ay önce
cahilin ferasetine dayalı sistemde bu cok normal.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Birisi ~ 3 ay önce
Bune acizlik yolcunun basit bir sözüyle bu kadar yolcuyu alıkoymaları yakışıklı hareket değil.! Her söze neden bu kadar itibar ediliyor. Thy nin devlet memuru zihniyetiyle çalışanları..? Güvenlik zaafiyeti şüphesimi varda.! Tekrar arama yapiliyor.? Kim ödüyor bu kadar geçikmenin bedelini..? Görevini yapamıyorlarsa gönderin gitsin.?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kaptan ~ 3 ay önce
Herşeyi çok biliyorsunuz değil mi? Size otobüs bile çok. Bırakın uçağa binmeyi. Meslektaşım doğru olanı yapmış. Havacılıkta böyle kişilere ihtiyaç var. Münasebetsiz şakalar yapılmayacağını diğer yolcular da bilfiil yaşayıp görmüşler.
Ayhan ~ 3 ay önce
"Birisi" sen de uçakta böyle bir şaka yapsan diyorum. Başına gelecekleri bize anlatırsın. Acizliğin başına neler getireceğini öğrenirsin. Gecikmenin bedelini de kimin ödeyeceğini öğrenirsin.
Hey gidi hey... ~ 3 ay önce
Bakiniz, sizin eseriniz... calisaninizin kiymetinin olmadigi, degersizligi calisanlara iliklerine kadar hissettirdiginiz, bu “bizim calisanlarimiz degersizdir” ilkenizi yolcuya da aleni olarak gostermenizin sonucudur. Yolcu biliyor ki “isten attiririm, kural onemli degil”. su sakayi yapabilecek cesaret ornegini degil lufthansa, emirates, qatar; sunexpress ucaginda gosterebilirler miydi? Kocaman bir yazik... kokpit ve kabindeki Trabzon ve Rizeliler gerekli malumatlari gerekli yerlere arz etmektedirler...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Akıllı ~ 3 ay önce
Trabzonlular senin için çok güzel şeyler söyledi şu an.
No fly list ~ 3 ay önce
Olmadığı sürece böyle parlak zekalılar uçmaya devam ediyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Meraklı ~ 3 ay önce
Bu durumda, B737-800 tipi bir uçağın gereksiz yere 4 saat meşgul edilmesinin bedelini kim ödüyor? Bilgi alabilir miyiz? THY bu kişiye dava açar mı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
fazla ~ 3 ay önce
Ne güzel şaka yapmış. Devletimiz de şakacıktan para cezası verseydi. O zaman daha fazla olur olmadık şaka yapmazdı bu embesil vatandaşımız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Liste ~ 3 ay önce
Bütün havayolu şirketlerinin direkt kara listeye alarak 3-5 yıl uçağa binmesinin engellenmesi lazım. Hafta sonu işi gücü hastası sevdiceği olan bir sürü insan var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000