23 Ocak 2021, Cumartesi 15:10:58

Uçakta maske takmayan iki yolcuya tarihi ceza

Dominik Cumhuriyeti'nden Almanya'nın Frankfurt kentine giden bir uçağın iki yolcusu, maske takmayı reddettikleri gerekçesiyle kişi başı 25 bin euro para cezasıyla karşı karşıya.
  • Kayde tanımaz ... hiç şaşırtmadı
  • TRUKİYE deki yolculara.. Amin!

Dominik Cumhuriyeti'nden Almanya'nın Frankfurt kentine giden bir uçağın iki yolcusu, maske takmayı reddettikleri gerekçesiyle kişi başı 25 bin euro para cezasıyla karşı karşıya. Söz konucu yolcular hem uçakta maske takmamakla hem de uçuş ekibinin talimatlarına uymamakla suçlanıyor.

Deutsche Welle Türkçe’nin haberine göre yolcular, Punta Cana kentinden kalkan uçağın pilotunun Alman polisini bilgilendirmesinin ardından iniş sonrası gözaltına alındı. Alman havalimanı polisi, Rus vatandaşı yolculardan birinin 35, diğerinin ise 40 yaşında olduğunu belirtti.

Polis, ceza kapsamında 500'er euro kapora ödeyen iki Rus'un, aktarma yapmak için indikleri Frankfurt'tan Moskova'ya gitmelerine izin verildiğini duyurdu.

Bir polis sözcüsü, para cezalarının, günlük koronavirüs önlemlerinin ihlalleri değil, hava güvenliği yasalarının ihlalleri göz önünde bulundurularak kesildiği için yüksek olduğunu bildirdi.

Alman polisi, Dominik Cumhuriyeti'nden Frankfurt'a giden bir uçakta maske takmayı reddeden iki yolcunun 25 bin euro para cezasıyla karşı karşıya olduğunu açıkladı.

Uçakta maske takmayan iki yolcuya tarihi ceza

Facebook Yorum

Yorumlar

Rus yolcusu ~ 1 ay önce
Kayde tanımaz ... hiç şaşırtmadı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Darısı ~ 1 ay önce
TRUKİYE deki yolculara.. Amin!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000