29 Mayıs 2010, Cumartesi 12:33:10

UÇAKLAR KÜLLER ALTINDA KALDI!

Guatemala ve Ekvador'da faaliyete geçen yanardağlar hayatı adeta felç etti. Birçok havaalanı uçuşlara kapatılırken, uçakların görüntüsü ürküttü...
  • Fotoğraflara dikkatli bakın pitot larda statik portlarda kapatılmış. Kargo kapıları nasıl kılıflanır bilmiyorum. ilk defa duydum.
  • arkadaslar bu küller 1 hafta içinde almanyaya ulaşırmı yada avrupaya olumsuz etkilermi havayı avrupadaki seferlere bir etkisi olurmu bunu acıklarsanız cok memnun olurum saygılar
  • Flaps lerin arasina kül girerse elbette ariza cikabilir.Flap lari block edebilir mesela ama kül ler baya da bi büyük olmasi gerekiyor.Ama ucak lar ucmadan önce check yapildigi icin insallah problem cikmaz!!!
  • vallah hayatimda ilk defa gördüm cok ilginc !
  • of cok kötü olmus. teknisyen arkadaslara bi sorum var: Flaplarin arasina kül girse tehlike olmurymu. Kum gibi girmisdir aralarina.
  • Pitot tüplerini kaplamayı unutmamışlardır umarım onların içine kül kaçması motora kaçmasından kötü olur bir türk şirketinin B757'si bu nedenle düşmüştü..(ama açıkçası böyle büyük bir hata yapacaklarını sanmam burdan kargo kapaklarının bile kaplandığı görülüyor.. iyi iş) umarım en erken zamanda bu kül işi hallelolur başka türlü yerel havayolları milyonlarca$ zarar edecek..
  • kül işte boyle olur yanardağda boyle patlar.. gormediğimiz yogunlugunu bilmediğimiz kül için 5 milyar dolar zarara sebep olup milyonlarca insanin ucusana engel oldular. al sana kül.. boyle olursa tamam ucurma ama avrupadaki resmen rezillikti. avurpa artik tamamen fiyasko..

Guatemala ve Ekvador'da faaliyete geçen yanardağlar hayatı adeta felç etti.

Birçok havaalanı uçuşlara kapatılırken, uçakların görüntüsü ürküttü...

Güney Amerika'da faaliyete geçen Tungurahua ve Pacaya yanardağları hayatı olumsuz yönde etkiliyor. Birçok yerleşim yeri boşaltılırken, kalkış yapamayan uçakların üstleri dahi külle kaplandı.

Çekim yapmak için uğraş veren bir gazeteci yanardağdan fırlayan kayalar nedeniyle hayatını kaybederken, ülkede hayatın felç olduğu ve insanların can güvenliğinin kalmadığı belirtildi.

İşte Güney Amerika'da meydana gelen yanardağ patlamalarından sonra oluşan o görüntüler:

UÇAKLAR KÜLLER ALTINDA KALDI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Misafir ~ 12 yıl önce
Fotoğraflara dikkatli bakın pitot larda statik portlarda kapatılmış. Kargo kapıları nasıl kılıflanır bilmiyorum. ilk defa duydum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
arkadaslar bu küller 1 hafta içinde almanyaya ulaşırmı yada avrupaya olumsuz etkilermi havayı avrupadaki seferlere bir etkisi olurmu bunu acıklarsanız cok memnun olurum saygılar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Flaps lerin arasina kül girerse elbette ariza cikabilir.Flap lari block edebilir mesela ama kül ler baya da bi büyük olmasi gerekiyor.Ama ucak lar ucmadan önce check yapildigi icin insallah problem cikmaz!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
vallah hayatimda ilk defa gördüm cok ilginc !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
of cok kötü olmus. teknisyen arkadaslara bi sorum var: Flaplarin arasina kül girse tehlike olmurymu. Kum gibi girmisdir aralarina.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Pitot tüplerini kaplamayı unutmamışlardır umarım onların içine kül kaçması motora kaçmasından kötü olur bir türk şirketinin B757'si bu nedenle düşmüştü..(ama açıkçası böyle büyük bir hata yapacaklarını sanmam burdan kargo kapaklarının bile kaplandığı görülüyor.. iyi iş) umarım en erken zamanda bu kül işi hallelolur başka türlü yerel havayolları milyonlarca$ zarar edecek..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
kül işte boyle olur yanardağda boyle patlar.. gormediğimiz yogunlugunu bilmediğimiz kül için 5 milyar dolar zarara sebep olup milyonlarca insanin ucusana engel oldular. al sana kül.. boyle olursa tamam ucurma ama avrupadaki resmen rezillikti. avurpa artik tamamen fiyasko..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000