16 Ocak 2022, Pazar 16:00:13

Uçakla seyahatte yeni PCR kararı

Valiliklere gönderilen genelgeye göre uçakla şehirler arası seyahatte aşısız, aşı sürecini tamamlamayan, son 180 günde Covid-19 geçirmemiş kişilerden PCR istenmesine devam edilecek.
  • Ben aşı olup sağlığım için bi risk almış oldum. Alemin enayisi biz miyiz de aşı olmayanlar özgürce dolaşacaklar. Aldığım riskin karşılığı olarak onlardan bir üstünlüğüm olmalı değil mi?
  • Ya bunlar bakkalarda kaziklanalim diye supermarketlerin satiigi kalemlere , otobus firmalari batsin diye de daha guvenli ucaga yaptirim yaptiriliyorlar!
  • Asisiz ekiple ucmak istemiyorum!
  • Tgs personellerinden bugüne kadar ne aşı ne pcr hiö bir zorunluluk istenmedi, tk da bu zorunluluğu bitirmelidir. Temennimiz budur
  • Asi surecini tamamlamak nedir. 2 doz mu 3 doz mu...?
  • Biz salakmiyiz asi.olduk.Pcr testle ucsunlar
  • 24 saat geçmeden karar değiştirildi, sonra bize güvenin tabi tabi :))
  • Daha 24 saat geçmeden alınan karardan geri adım atıldı, ğünĺuk savrulmalardan,saatlik savrulmalara düşüldü ! Sonra halkta bize karşı neden güven bitti deniyor.evet maalesef güven bitti
  • Bilmiyen adamlar tarafindan yonetilmek ISTEMIYORUM artik.
  • Tk henüz bildirimde bulunmadı, yerleşkelere girişte pcr isteyecek mi?? Sessizlik neden. Bakanlık istenmeyecek diyor

Valiliklere gönderilen genelgeye göre uçakla şehirler arası seyahatte aşısız, aşı sürecini tamamlamayan, son 180 günde Covid-19 geçirmemiş kişilerden PCR istenmesine devam edilecek.

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ilin valiliklerine gönderilen genelgeye göre, aşısız veya aşı sürecini tamamlamayan ve son 180 gün içinde hastalığı geçirmemiş kişilerin, belirli alanlara girişlerinde veya toplu ulaşım araçlarıyla seyahatlerinde azami 48 saat öncesine ait negatif PCR testi ibrazına dair uygulama, Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğünün yanlış anlaşılmaları gidermeye yönelik değerlendirmelerine uygun şekilde yeniden düzenlendi.

Genelgede, aşısız veya aşı sürecini tamamlamayan ve son 180 gün içinde hastalığı geçirmemiş kişilerden, PCR testi istenecek ve istenmeyecek durumlar belirtildi.

Buna göre, huzurevi, bakımevi, sevgi evleri ile ceza ve tevkif evlerinin aşısız veya son 180 gün içinde hastalığı geçirmemiş çalışanları, belirlenen durumlarda ceza ve tevkif evlerindeki tutuklu ve hükümlüler, yurt dışına seyahat edecek kişiler (seyahat edilecek ülkenin belirlediği kurallar doğrultusunda) için PCR testi ile tarama yapılmasına devam edilecek.

Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü'nün değerlendirmesi uyarınca uçakla şehirler arası seyahat edecek olan aşısız veya aşı sürecini tamamlamayan ve son 180 gün içinde hastalığı geçirmemiş kişiler için de PCR testi uygulaması sürecek.

KİMLERDEN PCR TESTİ İSTENMEYECEK?

Aşısız veya aşı sürecini tamamlamayan ve son 180 gün içinde hastalığı geçirmemiş kişilerden, konser, sinema ve tiyatro gibi etkinliklere katılacaklara, Milli Eğitim Bakanlığı okullarında görev yapmakta olan personele (öğretmen, servis şoförü, temizlik personeli vb.), tüm kamu ve özel iş yerlerinde çalışanlar ile kamu ve özel kurumlar tarafından düzenlenen öğrenci kamplarına katılacaklara ise PCR testi ile tarama yapılmayacak.

Dün İçişleri Bakanlığı tarafından valiliklere gönderilen yazıda uçakla seyahatte aşısız ve aşı süreci tamamlanmamış kişiler için getirilen negatif PCR testi zorunluluğunun tamamen kaldırıldığı duyurulmuştu.

Uçakla seyahatte yeni PCR kararı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (33)

Endişeli yolcu ~ 7 ay önce
Ben aşı olup sağlığım için bi risk almış oldum. Alemin enayisi biz miyiz de aşı olmayanlar özgürce dolaşacaklar. Aldığım riskin karşılığı olarak onlardan bir üstünlüğüm olmalı değil mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
2. Cümlenin ~ 7 ay önce
İlk 2 kelimesi ile durumunu özetledin kardeşim :)
Ya otobus ~ 7 ay önce
Ya bunlar bakkalarda kaziklanalim diye supermarketlerin satiigi kalemlere , otobus firmalari batsin diye de daha guvenli ucaga yaptirim yaptiriliyorlar!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
M ~ 7 ay önce
Asisiz ekiple ucmak istemiyorum!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Önce sen ol ~ 7 ay önce
Aşı kişinin kendisini korur karşısındakini değil…
O zaman uçma? ~ 7 ay önce
Babanın uşağı mı bunlar senin istediğini yapacaklar
2244 ~ 7 ay önce
Bos bos konusma
Tgs ~ 7 ay önce
Tgs personellerinden bugüne kadar ne aşı ne pcr hiö bir zorunluluk istenmedi, tk da bu zorunluluğu bitirmelidir. Temennimiz budur

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aşı olsa olurduk ~ 7 ay önce
Sen sıradansan ne yapabiliriz bizde sizinle uçmak istemiyoruz, iğne olduğun için değil aklın olmadığı için
Aşısız km ~ 7 ay önce
Bitirdi kardeşim. Hayırlı olsun.
mis ~ 7 ay önce
pcr mcr yalan oldu tertemiz olduk ohh, çok şükür. sıra maske de
Hur ~ 7 ay önce
Asi surecini tamamlamak nedir. 2 doz mu 3 doz mu...?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Iyi oldu ~ 7 ay önce
Biz salakmiyiz asi.olduk.Pcr testle ucsunlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sanki ~ 7 ay önce
Yeni mi anladin?
Onam ~ 7 ay önce
Onam formunu imzaladığın için pişmanlık seziyorum sende:)D-E-N-E-K
Yolcu ~ 7 ay önce
Aşı yaptırmayanlar test yaptırmayınca sizin aşılar çalışmıyor mu? Sizi hastalıktan korumuyor mu? Eğer sadece uçağa binebilmek için aşı yaptırdıysanız o zaman geçmiş olsun :) Çünkü bu test zorunluluğu bugün olmasa yarın, yarın olmasa sonraki gün kalkacak.
Hahaha ~ 7 ay önce
24 saat geçmeden karar değiştirildi, sonra bize güvenin tabi tabi :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Savrulmalara devam ~ 7 ay önce
Daha 24 saat geçmeden alınan karardan geri adım atıldı, ğünĺuk savrulmalardan,saatlik savrulmalara düşüldü ! Sonra halkta bize karşı neden güven bitti deniyor.evet maalesef güven bitti

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ne yaptigini ~ 7 ay önce
Bilmiyen adamlar tarafindan yonetilmek ISTEMIYORUM artik.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Thy ~ 7 ay önce
Tk henüz bildirimde bulunmadı, yerleşkelere girişte pcr isteyecek mi?? Sessizlik neden. Bakanlık istenmeyecek diyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000