24 Şubat 2021, Çarşamba 17:49:42

Uçakla adam kaçırma davasında karar çıktı

Japonya'da ev hapsinde tutulan Nissan'ın eski CEO'su Carlos Ghosn'un İstanbul üzerinden Beyrut'a kaçırılmasına ilişkin 7 sanığın yargılandığı davada karar çıktı.
  • Olan pilotlara oldu, yazık günah... Bu adamlar pilot! pasaport kontrolü yapan görevli memur değil. Oldu olacak hosteslere de ceza verseydiniz... Hiç şaşırmazdım.
  • japonya gibi bir ülkenin havalimanının güvenlik ve polisinin önünden kutunun içinde adam geçiriyorlar ve hiç kimse harakiri yapmıyor kesinlikle japonya adamı başından atmış kabak pilotlara patlamış.
  • Bu zat ev hepsinden nasıl kurtuluyor,Japonya gibi bir yerde havaalanında uçağa kutu içinde nasıl biniyor, Lübnan'a vardığında kontrol olmadan nasıl elini kolunu sallayarak çıkıyor, Japonya ve Lübnan'daki makamlarla görüşmeler yapıldı mı, oralarda davalar açılmış mı? Bu sorular adam gibi cevaplanmadan taşıdıkları kutuları kontrol etme hakkı olmayan pilotlar nasıl suçlu oluyor?
  • 5-6 kişi yer içer kalkar masadan, hesabı kitle pilota:)))) Adaletin olmadığı güzel memleketim!! Şirket sahibine kadar uzanması gereken olay,kabin ve kokpit ekibine ceza vererek son bulmuş..Rahat uyuyun yatağınızda.
  • KAPTAN PİLOTUN CEZAİ YETKİLERİ VE SORUMLULUKLARI Türk Sivil Havacılık Kanunu 102. maddesi kapsamında kaptan pilotun cezai yetkileri ve sorumlulukları düzenlenmiş olup kaptan pilotun, hava aracında işlenen suç veya kabahatlerle ilgili delilleri toplamak ve saklamakla yükümlü olduğu aynı zamanda can ve mal güvenliğini tehdit eden veya gecikilmesinde zarar doğabilecek durumlarda gerekli tedbirleri almaya; kolluk görevlileri olaya el koyuncaya kadar kişileri gözaltında tutmaya, kişilerin üzerini veya eşyasını aramaya, suçun işlenmesinde kullanılan veya kullanılmasına teşebbüs edilen ya da bulundurulması suç veya kabahat oluşturan eşyayı alıkoymaya, bizzat veya emrindeki diğer mürettebat ile birlikte yetkili olduğu belirtilmiştir.
  • eskiya gibi vazla film izlemis
  • Guvenlik sorunlari olan yer Japonya, kaciranlar Amerikali, kacan Lubnanda. Biz de kendmize gorev cikarip pilotlara hapis cezasi verdik.
  • Kacan adam krallar gibi yasiyor. Japonyadaki Havalimani guvenlik gorevlileri normal isine devam ediyor, olayla alakasi olmayan (haberi bile olmayan) pilotlar ceza aliyor. Allah yardimcilari olsun.

Japonya'da ev hapsinde tutulan Nissan'ın eski CEO'su Carlos Ghosn'un İstanbul üzerinden Beyrut'a kaçırılmasına ilişkin 7 sanığın yargılandığı davada karar çıktı.

Mahkeme şirket yöneticisi Okan Kösemen ile pilotlar Bahri Kutlu Sömek ve Noyan Pasin, “Göçmen kaçakçılığı” suçundan 4 yıl 2’şer ay hapis ve 31 bin 40’ar lira adli para cezasına çarptırdı.

Mahkeme diğer pilot olan 2 sanık ve 1 hostesin beraatine karar verirken 1 hostes sanık hakkındaki davanın düşürülmesine hükmetti.

Bakırköy 17. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuksuz sanıklar özel bir jet şirketinin ticaret müdürü Okan Kösemen ile pilotlar Noyan Pasin, Özgü Bilge Bayram, Bahri Kutlu Sömek,Serhat Kahvecioğlu ve taraf avukatları katıldı.

Mahkeme özel bir jet şirketinin yöneticisi sanık Okan Kösemen ve pilot sanıklar Bahri Kutlu Sömek ile Noyan Pasin’in “Göçmen kaçakçılığı” suçundan 4 yıl 2’şer ay hapis ve 31 bin 40’ar lira adli para cezasıyla cezalandırılmasına karar verdi.

Pilot sanıklar Özgü Bilge Bayram ve Serhat Kahvecioğlu’nun aynı suçtan beraatine karar veren mahkeme, hostes sanık Nesrin Altunalan’ın da beraatine karar verdi. Ayrıca mahkeme hostes sanık Serpil Kuyumcu’nun da beraatine hükmetti.

NE OLMUŞTU?

Hakkındaki yolsuzluk suçlaması nedeniyle ev hapsinde tutulan Nissan’ın eski CEO’su Carlos Ghosn, 29 Aralık’ta gece saatlerinde Osaka’dan İstanbul’a doğru bir iş jeti ile kaçmıştı.

İstanbul’dan Osaka’ya giden bir grup paralı asker yardımıyla kaçırılan Ghosn, 30 Aralık’ta Atatürk Havalimanı’na iniş yapmıştı. Ghosn, Atatürk Havalimanı’nda başka bir jet ile Beyrut’taki Refik Hariri Havalimanı’na götürülmüştü.

Ghosn’un İstanbul aktarmalı kaçışına Türkiye’den de aralarında pilotların olduğu şüphelilerin yardım ettiği iddia edilmişti. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından konuya ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında 2 Aralık’ta şüpheliler gözaltına alınmıştı. Nöbetçi mahkeme olayla ilgili 5 Türk’ü tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Olayla ilgili hazırlanan iddianame 18 Mayıs 2020’de kabul edilmişti.

Uçakla adam kaçırma davasında karar çıktı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

pilot ~ 3 yıl önce
Olan pilotlara oldu, yazık günah... Bu adamlar pilot! pasaport kontrolü yapan görevli memur değil. Oldu olacak hosteslere de ceza verseydiniz... Hiç şaşırmazdım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
MGS ~ 3 yıl önce
japonya gibi bir ülkenin havalimanının güvenlik ve polisinin önünden kutunun içinde adam geçiriyorlar ve hiç kimse harakiri yapmıyor kesinlikle japonya adamı başından atmış kabak pilotlara patlamış.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İyi de ~ 3 yıl önce
Bu zat ev hepsinden nasıl kurtuluyor,Japonya gibi bir yerde havaalanında uçağa kutu içinde nasıl biniyor, Lübnan'a vardığında kontrol olmadan nasıl elini kolunu sallayarak çıkıyor, Japonya ve Lübnan'daki makamlarla görüşmeler yapıldı mı, oralarda davalar açılmış mı? Bu sorular adam gibi cevaplanmadan taşıdıkları kutuları kontrol etme hakkı olmayan pilotlar nasıl suçlu oluyor?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Plt ~ 3 yıl önce
5-6 kişi yer içer kalkar masadan, hesabı kitle pilota:)))) Adaletin olmadığı güzel memleketim!! Şirket sahibine kadar uzanması gereken olay,kabin ve kokpit ekibine ceza vererek son bulmuş..Rahat uyuyun yatağınızda.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
plt ye ~ 3 yıl önce
yemezlerrrrrr...zaten yememişlerdeeeeeeee
İndigoT ~ 3 yıl önce
KAPTAN PİLOTUN CEZAİ YETKİLERİ VE SORUMLULUKLARI Türk Sivil Havacılık Kanunu 102. maddesi kapsamında kaptan pilotun cezai yetkileri ve sorumlulukları düzenlenmiş olup kaptan pilotun, hava aracında işlenen suç veya kabahatlerle ilgili delilleri toplamak ve saklamakla yükümlü olduğu aynı zamanda can ve mal güvenliğini tehdit eden veya gecikilmesinde zarar doğabilecek durumlarda gerekli tedbirleri almaya; kolluk görevlileri olaya el koyuncaya kadar kişileri gözaltında tutmaya, kişilerin üzerini veya eşyasını aramaya, suçun işlenmesinde kullanılan veya kullanılmasına teşebbüs edilen ya da bulundurulması suç veya kabahat oluşturan eşyayı alıkoymaya, bizzat veya emrindeki diğer mürettebat ile birlikte yetkili olduğu belirtilmiştir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
esk ~ 3 yıl önce
eskiya gibi vazla film izlemis

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Oldu ~ 3 yıl önce
Guvenlik sorunlari olan yer Japonya, kaciranlar Amerikali, kacan Lubnanda. Biz de kendmize gorev cikarip pilotlara hapis cezasi verdik.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
CEO ~ 3 yıl önce
Kacan adam krallar gibi yasiyor. Japonyadaki Havalimani guvenlik gorevlileri normal isine devam ediyor, olayla alakasi olmayan (haberi bile olmayan) pilotlar ceza aliyor. Allah yardimcilari olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Muhiddin ~ 3 yıl önce
Çok para aldıkları için onlara öteliyorlar.
ceo ya ~ 3 yıl önce
haberi olmayan pilotlar mı? :)) :)) :))
Adalet yerini buldu ~ 3 yıl önce
Haberi bile olmayanlar zaten serbest birakildi, yardimci pilotlar ve hostesler.
Bak sen ~ 3 yıl önce
Hem adami kutuda kacir, 11 saat kabinde ucur ve bundan haberin olmasin yedik mi ? Yemedik tabiki masum ayaklari vok bayat.Bu karar savciligin ititazi ile kesin bozulur.Kanunsuz is yapmak haberim yoktu ile aklanmaz. Biline

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000