26 Eylül 2016, Pazartesi 09:08:40

Uçak kütüphane hizmete açıldı

Çankırı Belediyesi tren kütüphanesinden sonra uçak kütüphanesini de çocukların hizmetine sundu. Çocukların hizmetine sunulan uçak kütüphane AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Erol Kaya'nın da katılımı ile açıldı.
  • Cocuklar nekadar tatli masallah. Hepsi ayri cici. :(
  • En akıllısı olmuş Emekli uçakları sadece Restaurant olarak görenlere inat... Kütüphane Dalış turizmi Güzel örnek Nerede herşeye zırt pırt yorum yazanlar

Çankırı Belediyesi tren kütüphanesinden sonra uçak kütüphanesini de çocukların hizmetine sundu. Çocukların hizmetine sunulan uçak kütüphane AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Erol Kaya'nın da katılımı ile açıldı.

Açılış öncesi bir konuşma yapan Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, belediye olarak eğitim konusuna öncelik verdiklerini ve bu konuya geniş bütçe ayırdıklarını ifade etti.

İl genelinde 25 okula Z kütüphane yaptıklarını da aktaran Dinç, diğer okullar içinde kütüphane projesi hazırladıklarını aktardı.
Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza ne yapsak azdır diyen Başkan Dinç, "Bir devrim yaşıyoruz. Dijital devrim. Her devrimin kurbanları olduğu gibi bu dijital devrimin de kurbanı ne yazık ki çocuklarımız. Bu nedenle çocuklarımıza önem vermek ve geleceğe en iyi şekilde hazırlamak zorundayız. Bu bizim öncelikli görevimiz olmalıdır. Çankırı Belediyesi olarak buna ciddi önem veriyoruz" dedi.

Tren kütüphanesi ve uçak kütüphanesinin ardından gemi kütüphanesinin de yapılacağını aktaran Dinç, çocuklara burada bir sürpriz daha vererek, "4. kütüphane olarak denizaltı kütüphanesi yapacağız. Bu konuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Recep Tayyip Erdoğan Parkı yanına yapacağımız göletin içinde çocuklarımıza hizmet verecek. Çocuklarımız göletin altında kitaplarla buluşacak. Göleti yapıyoruz, gemi ihalesini de yapıyoruz" ifadelerini kullandı.

Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç'in çocukların ve gençlerin kitap okuma alışkanlığını artırmak için başlattığı çalışma kapsamında; uçuş ömrünü tamamlamış Airbus A 300 tipi uçak, İstanbul’dan parçalar halinde 5 tır ile Çankırı’ya getirildi. Havaalanı olmayan Çankırı, dev bir yolcu uçağına sahip oldu. Recep Tayyip Erdoğan Parkı’nın üst kısmında şehrin en hâkim noktasına yerleştirilen uçağın parçaları birleştiğinde dünyanın uçaktan yapılmış ilk çocuk kütüphanesi ortaya çıktı" diye konuştu.

Törende gelen çocuklara da seslenen Başkan Dinç, "Sizler farklı olacaksınız. Sıradan bir insan olmanın bir önemi yok. Ülkemizi 2023, 2050 ve 2070 yıllarına taşıyacak Kızılelma hedefi konulmuştur. Bu hedef iyi yetişmiş donanımlı bireylerle mümkün olacaktır. Çankırı’nın, önümüzdeki yıllarda okuma oranının, Türkiye oranına göre daha yüksek bir noktada olmasını hedefliyoruz. Kitap okumayı seven, donanımlı bireylerin yetişmesini arzuluyoruz. Ülkemizin gerçekten iyi yetişmiş insanlara ihtiyacı var" şeklinde konuştu.

Törene katılan milletvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu'da okumanın önemine değinerek, açılan uçak kütüphanesinin çocuklar için önemli bir çalışma olduğunu dile getirdi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Erol Kaya, "15 Temmuz'da bir şey öğrendik. Genci, yaşlısı, bayanı ve erkeğinin yanında çocuklarında bu vatan için seve seve canını feda edebileceğini gördük. Bu nedenle çocuklarımızla ne kadar övünsek azdır. Hava alanınız yok ama uçağınız var. Yeni eğitim ve öğretim yılı başında güzel bir hizmet. Sayın başkan uçak hızıyla eğitime devam edecek. Umarım geleceğin uçak pilotları, uçak mühendisleri ve astronotlarının yetiştiği yer olur Çankırı" dedi.
Yapılan konuşmaların ardından uçak kütüphanesinin açılışı yapıldı. Açılış kurdelesini çocuklar kesti.Uçak kütüphane hizmete açıldı

Facebook Yorum

Yorumlar

P ~ 4 yıl önce
Cocuklar nekadar tatli masallah. Hepsi ayri cici. :(

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Süper ~ 4 yıl önce
En akıllısı olmuş Emekli uçakları sadece Restaurant olarak görenlere inat... Kütüphane Dalış turizmi Güzel örnek Nerede herşeye zırt pırt yorum yazanlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000