18 Ocak 2018, Perşembe 11:06:09

Uçak kazasında şehit olan asker için tören düzenlendi

Isparta’nın Yalvaç ilçesinde eğitim uçuşu sırasında CN-235 CASA tipi uçağın düşmesi sonucundan şehit olan 3 rütbeli asker için Eskişehir'de uğurlama töreni düzenlendi.
  • Arff ekipleri çok duayı okudular ölenlerin ardından. Tebrik ediyorum
  • mekanları cennet olsun
  • Bilgisi olan var mı?
  • Bu kazada şehit düşen tüm pilotlarımıza yüce ALLAH DAN rahmet diliyorum mekanları cennet olsun yüce milletimizin kederli ailelerininde başı sağolsun.

Isparta’nın Yalvaç ilçesinde eğitim uçuşu sırasında CN-235 CASA tipi uçağın düşmesi sonucundan şehit olan 3 rütbeli asker için Eskişehir'de uğurlama töreni düzenlendi.

Eskişehir 1’inci Ana Jet Üs Komutanlığından dün saat 11.03’de planlı uçuş eğitimi maksadıyla içinde iki pilot ve bir teknisyen olduğu halde kalkış yapan bir CN-235 CASA tipi askeri nakliye uçağı ile saat 12.50'de radar irtibatı kesildi. Başlatılan arama kurtarma faaliyetleri sonrasında saat 14.30 sıralarında Eğirdir Gölü kuzeyinde uçağın enkazına ve üç kahraman askerin naaşlarına ulaşıldı.Kazada şehit olan askerlerden Binbaşı Ümit Karamustafa'nın Ordu-Fatsa, Yüzbaşı Ali Şahin Odabaşı'nın da Ordu-İkizce, Astsubay Ömer Kadir Arlı’nın ise Kütahya nüfusuna kayıtlı olduğu öğrenildi.

Şehitler için Eskişehir 1’inci Ana Jet Üs Komutanlığında tören düzenlendi. Düzenlenen törene, şehit yakınları ve protokol üyeleri katıldı. Tören ardından Şehit Binbaşı Ümit Karamustafa Ordu’nun Fatsa ilçesine, Şehit Yüzbaşı Ali Şahin Odabaşı Ordu’nun İkizce ilçesine gönderildi. Kütahya nüfusuna kayıtlı olduğu öğrenilen Şehit Astsubay Ömer Kadir Arlı ise öğlen namazına müteakip Eskişehir’de toprağa verilecek.

Uğurlama törenine; AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Eskişehir Milletvekili Harun Karacan, Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Nabi Avcı, Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak, Hava Kuvvetleri Komutanı Hasan Küçükakyüz, Muharip Hava Kuvveti Komutanı Orgeneral Atilla Gülan, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen ve şehit yakınları ile askeri erkan katıldı. 

Uçak kazasında şehit olan asker için tören düzenlendi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Arff ~ 4 yıl önce
Arff ekipleri çok duayı okudular ölenlerin ardından. Tebrik ediyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
mk2 ~ 4 yıl önce
mekanları cennet olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kaza Sebebi? ~ 4 yıl önce
Bilgisi olan var mı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mustafa TURAN ~ 4 yıl önce
Bu kazada şehit düşen tüm pilotlarımıza yüce ALLAH DAN rahmet diliyorum mekanları cennet olsun yüce milletimizin kederli ailelerininde başı sağolsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
??? ~ 4 yıl önce
uçakta birde şehit olan assubay uçuş teknisyeni arkadaşımız vardı onu unuttun zannedersem...o uçak sadece pilotla uçmuyor
!!! ~ 4 yıl önce
Teknisyen tek başına uçak uçuruyorda haberimiz mi yok? Tabii ki pilot uçuruyor uçağı. Bu da yeni moda oldu, hostesler bile kendine pay çıkarıyor pilot tek başına mı uçuruyor uçağı diye. Garson yemek servisi yapınca kendini aşçı sanıyor.
Mıstafa Tıran ~ 4 yıl önce
Anlamaz o kardeşim. Boşa yorma kendini. Onların şehidi 4 yıl okudu şimdi subay cennetine gidecek, işleri acele. Sizi unutmaları normal.
!!! e cvp ~ 4 yıl önce
ooo senin hatırlamak bile istemediğin teknisyen arkadaş daha uçağa yakıt almayı bile bilmeyen pilotunu sulu götürür susuz getirir...

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000