09 Şubat 2019, Cumartesi 13:00:41

Uçak kar yığınına çarptı!

Fransa'da bir kayak merkezinde bulunan havaalanına iniş yapan tek motorlu küçük uçak, kısmi olarak buz tutan pistte duramayınca, pist dışındaki kar yığınına çarptı.
  • Snow Barrier
  • birde pilotcuklar akıllı derler...he hee çok belli oluyor :)) :))
  • Kazadan sonra bırakın buzu pistte su bırakmamış kurutmuşlar
  • F- up GUYZ !

Fransa'da bir kayak merkezinde bulunan havaalanına iniş yapan tek motorlu küçük uçak, kısmi olarak buz tutan pistte duramayınca, pist dışındaki kar yığınına çarptı. Kazada 5 yolcu yaralandı.

Olay, Fransa Alpleri'nde bulunan ünlü kayak merkezi Courchevel'de sadece özel uçak ve helikopterlerin iniş yaptığı havaalanında meydana geldi.

Kayak merkezindeki konuklar tarafından kayda alınan görüntülerde, iniş yapan Piper PA-46 tipi uçağın piste inişi sonrası hızını kesmediği ve pist boyunca hızını çok az düşürerek ilerlediği görülüyor. Görüntülerde pistin sonuna doğru yaklaşan uçağı, kısmi olarak buz tutmuş alanda fren yapsa da duramadığı ve pistin dışındaki kar yığınına çarparak durduğu görülüyor.

Yerel medya, uçakta 5 yolcunun bulunduğunu; bir kadın yolcunun ciddi yaralandığını; diğer 4 yolcunun ise hafif yaralı olarak tedavi altına alındığını yazdı.Uçak kar yığınına çarptı!

Facebook Yorum

Yorumlar

Snow ~ 6 ay önce
Snow Barrier

Yanıtla

Kalan karakter 1000
zeco ~ 7 ay önce
birde pilotcuklar akıllı derler...he hee çok belli oluyor :)) :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Semih ~ 7 ay önce
Kazadan sonra bırakın buzu pistte su bırakmamış kurutmuşlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Flyer ~ 7 ay önce
F- up GUYZ !

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000