09 Ekim 2013, Çarşamba 13:44:59

UÇAK GÜRÜLTÜSÜ ÖLDÜRÜYOR!

Uçak gürültüsüyle inme, kalp ve dolaşım yolları rahatsızlıklarından ölüm arasında bağlantı olduğu bildirildi.
  • Uçak sesleri bana melodi gibi geliyor. Bu anormallik sadece bende mi var?
  • daha bir çok zarar görüyor havaalanı çalışanları ama ağır iş kapsamına bile alınmıyor oysa tüm avrupa ülkelerinde havaalanı çalışanları ağır iş kapsamında ülkemizin insana verdiği çalışana verdiği değer bu işte
  • eksoz gazları da ciddi bir etken

BBC'nin haberine göre, Heathrow Havaalanı'na yakın bölgelerde yaşayan 3,6 milyon kişiyi kapsayan araştırma, uçak gürültüsünün en yüksek olduğu bölgelerdeki kişilerin inme, kalp ve dolaşım yolları rahatsızlıklarından hayatlarını kaybetme riskinin yüzde 10 ila 20 daha fazla olduğunu gösterdi. 

Sonuçları "British Medical Journal"da yayımlanan araştırma çerçevesinde, Sivil Havacılık Dairesi'nin 2001 yılında gürültü seviyeleriyle ilgili verilerin kullanıldığı, bu verilerin, uçak gürültüsünün 50 desibeli geçtiği Londra'nın dışındaki 9 bölge ve 12 ilçeyi kapsadığı belirtildi.

Araştırmanın yazarları, öte yandan günümüzde uçakların tasarımı ve rotalarındaki değişikliklerden ötürü buralarda daha az insanın çok yüksek gürültüden (63 desibelin üzerinde) etkilendiğini kaydetti.

ABD'de yapılan bir diğer araştırma, ülkede 89 havaalanı yakınında yaşayan kişilerin, kardiyovasküler rahatsızlıklar nedeniyle hastaneye kaldırılma oranının daha yüksek olduğunu ortaya koydu.

Bilim adamları, araştırmaların fiilen uçak gürültüsünün, kalp hastalığına ve inmeye neden olduğunu kanıtlamadığını vurguladılar.

UÇAK GÜRÜLTÜSÜ ÖLDÜRÜYOR!

Facebook Yorum

Yorumlar

Volvo ~ 9 yıl önce
Uçak sesleri bana melodi gibi geliyor. Bu anormallik sadece bende mi var?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
çalışan ~ 9 yıl önce
daha bir çok zarar görüyor havaalanı çalışanları ama ağır iş kapsamına bile alınmıyor oysa tüm avrupa ülkelerinde havaalanı çalışanları ağır iş kapsamında ülkemizin insana verdiği çalışana verdiği değer bu işte

Yanıtla

Kalan karakter 1000
eksoz gazları ~ 9 yıl önce
eksoz gazları da ciddi bir etken

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000