04 Şubat 2021, Perşembe 08:39:59

Uçak gemisi talebine İngiltere'den ret

Türkiye'nin geçtiğimiz yıl içinde İngiltere ile uçak gemisi almak için irtibata geçtiği, ancak Londra'nın bu teklifi geri çevirdiği iddia edildi.
  • Kanal İstanbul'dan da geçecek mi?
  • Hazımsız Karalayıcılar devreye girmiş hala ülkesini aşalayıcı yapamayız yapılamaz zamanında Devrim arabalarını da yaptırmayan zihniyet hala dipdiri duruyor . Silah caydırıcılıktır Güçsüz olursak begenmedigin yunan bile tokatlar adam yerine koymaz Bölgede güçlü bir Türkiye gerekli Sen yapma ben yapma o yapamaz bu yapamaz kim yapacak siz söyleyin.Son yıllarda savunma sanayinde harika şeyler oluyor emeği olan herkesden Allah razı olsun
  • Anca Karadeniz’de hamsi avlarsınız. Yunanlılar dibimize kadar girmiş, uçak gemisini nerede konumlandıracaksın? ABD,Çin, İngiltere varken satmak istersen nereye satacaksın? Ayranı yok içemeye hesabı yine olmayan parayı Çar çur etmeye yer arıyorlar.
  • Reisin yerinde olsam direk uzay gemisi yapma emri verirdim havadan saldırdın mı kimse karşı koyamaz uçak gemisi eski moda artık
  • dedi kafası hiç ayık olmayan rakıcı
  • Uçak gemisi almayı,yapmayı,kullanmayı basit ve ucuz bir şey mi sanıyorsunuz? 500 milyar dolardan fazla dış borcu olan,katma değerli hiçbir ürünü patentli şekilde yapıp dışarıya satamayan,ihracatı ithalata bağlı,saman,gübre,yem,et,mercimek,nohutu dahi ithal eden bu ülke 15 milyar dolar borç bulmak için kapı kapı gezdi kimseden bulamadı hal böyleyken uçak gemisini nasıl alacak,yapacak,kullanacak? Gönül ister ama hayal. Ayrıca hiçbir gelişmiş ülke gelişmemiş bir ülkeye gelişsin,bir şeyler üretsin diye son model teknolojik ürünlerini vermez,veremez zira verirse hem pazarı azalır hem de o ülkeyi güçlendirir ki bize sadece tasarım ve inşa desteği verebileceklerini söylemişler. Bize verilenler modası geçmiş ya da geçmekte olanlar veya onlara tehdit yaratmayacak şeylerdir, o tarz şeyleri patentli şekilde yapmak için öncelikle insana değer verilmeli,rezil eğitim kalitesi düzeltilmeli,yetişmiş,kalifiye insan sayıları artmalı,iyi işleyen adalet ve liyakat sistemi ve tabii ki bütçe olmalı.
  • Zaten ingiltereden bunu taleb eden enayi
  • İngilizler bizi çok kıskanıyorrrrr
  • Biri bize bir şey vermiyor ya da satmıyor biz de hemen birinin emriyle onu yapıyoruz hem de yerli ve milli. Yersen tabii de yiyen makarnacı,kömürcü,kula kul çok hamdolsun...
  • Akıllı bir yönetim geldiğinde kabul eder

Türkiye'nin geçtiğimiz yıl içinde İngiltere ile uçak gemisi almak için irtibata geçtiği, ancak Londra'nın bu teklifi geri çevirdiği iddia edildi. Türkiye'nin daha sonra yerli ve milli bir uçak gemisi yapma kararı aldığı belirtildi.

Middle East Eye'dan (MEE) Ragıp Soylu'nun haberine göre Türkiye; İngiltere'ye HMS Queen Elizabeth sınıfı yeni bir uçak gemisi veya ikinci el bir uçak gemisi almak için talepte bulundu.

ANKARA'NIN UÇAK GEMİSİ TEKLİFİNİ REDDETİLER

MEE'ye konuşan iki Türk kaynak, bu görüşmelerin sonuçsuz kaldığını, ancak İngilizlerin bunun yerine, TCG Anadolu'da İspanyolların yaptığı gibi Türkiye'de üretilecek bir uçak gemisinin dizaynına ve yapım aşamasına destekte bulunmayı teklif etti: "Uçak gemisini satmayı reddettiler ancak uçak gemisinin tasarımını satmayı teklif ettiler. Türkiye'de gerçekleşecek inşaat sırasında teknik destek sağlayacaklarına dair bir teklifte bulundular."

Türk yetkili, teklifin reddedilmesinin ardından Ankara'nın kendi uçak gemisini yapmaya karar verdiğini söyleyerek, "İngiliz hükümetiyle gerçekleşen görüşmelerin ardından Türkiye, başka bir ülkeden satın almak yerine kendi gemisini inşa etme kararı aldı" ifadelerini kullandı.

İngiltere Uluslararası Ticaret Bakanlığı ise, görüşmeleri yalanlamadı fakat görüşmelerin içeriği hakkında bilgi vermedi. Bakanlık Sözcüsü, "Yakın NATO müttefikleri olarak İngiltere ve Türkiye, uzun süredir devam eden işbirliği ve işbirliğine dayalı güçlü bir ikili savunma ilişkisine sahip. İngiltere ve Türkiye, çeşitli savunma ve güvenlik konularında düzenli olarak görüşmeler yapıyor. Ancak bu tartışmaların detayları hakkında yorum yapmıyoruz" dedi.

Türkiye, çok amaçlı amfibi hücum gemisine dayanan hafif uçak gemisi TCG Anadolu'yu yerli ve milli imkanlarla inşa ediyor. TCG Anadolu'nun bu yıl F-35 gibi kısa iniş-kalkış ve dikey iniş-kalkış yapabilen uçakları kullanma kabiliyetine kavuşması bekleniyor. Geçtiğimiz günlerde TCG İstanbul (F-515) fırkateyninin suya indiriliş töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, uçak gemisi yapma kararlılığını bir kez daha ortaya koyarak, "Bu bizi başka bir lige taşıyacak" demişti. (haber7)

Uçak gemisi talebine İngiltere'den ret

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

Kanal ~ 3 yıl önce
Kanal İstanbul'dan da geçecek mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
KALENDER05 ~ 3 yıl önce
Hazımsız Karalayıcılar devreye girmiş hala ülkesini aşalayıcı yapamayız yapılamaz zamanında Devrim arabalarını da yaptırmayan zihniyet hala dipdiri duruyor . Silah caydırıcılıktır Güçsüz olursak begenmedigin yunan bile tokatlar adam yerine koymaz Bölgede güçlü bir Türkiye gerekli Sen yapma ben yapma o yapamaz bu yapamaz kim yapacak siz söyleyin.Son yıllarda savunma sanayinde harika şeyler oluyor emeği olan herkesden Allah razı olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hamsi ~ 3 yıl önce
Anca Karadeniz’de hamsi avlarsınız. Yunanlılar dibimize kadar girmiş, uçak gemisini nerede konumlandıracaksın? ABD,Çin, İngiltere varken satmak istersen nereye satacaksın? Ayranı yok içemeye hesabı yine olmayan parayı Çar çur etmeye yer arıyorlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kamil ~ 3 yıl önce
Reisin yerinde olsam direk uzay gemisi yapma emri verirdim havadan saldırdın mı kimse karşı koyamaz uçak gemisi eski moda artık

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hmmm ~ 3 yıl önce
dedi kafası hiç ayık olmayan rakıcı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
komik olmayın ~ 3 yıl önce
Uçak gemisi almayı,yapmayı,kullanmayı basit ve ucuz bir şey mi sanıyorsunuz? 500 milyar dolardan fazla dış borcu olan,katma değerli hiçbir ürünü patentli şekilde yapıp dışarıya satamayan,ihracatı ithalata bağlı,saman,gübre,yem,et,mercimek,nohutu dahi ithal eden bu ülke 15 milyar dolar borç bulmak için kapı kapı gezdi kimseden bulamadı hal böyleyken uçak gemisini nasıl alacak,yapacak,kullanacak? Gönül ister ama hayal. Ayrıca hiçbir gelişmiş ülke gelişmemiş bir ülkeye gelişsin,bir şeyler üretsin diye son model teknolojik ürünlerini vermez,veremez zira verirse hem pazarı azalır hem de o ülkeyi güçlendirir ki bize sadece tasarım ve inşa desteği verebileceklerini söylemişler. Bize verilenler modası geçmiş ya da geçmekte olanlar veya onlara tehdit yaratmayacak şeylerdir, o tarz şeyleri patentli şekilde yapmak için öncelikle insana değer verilmeli,rezil eğitim kalitesi düzeltilmeli,yetişmiş,kalifiye insan sayıları artmalı,iyi işleyen adalet ve liyakat sistemi ve tabii ki bütçe olmalı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Turk ~ 3 yıl önce
Zaten ingiltereden bunu taleb eden enayi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Uuu ~ 3 yıl önce
İngilizler bizi çok kıskanıyorrrrr

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kıskanmıyorsa ~ 3 yıl önce
Neden satmıyor Türkiye’ye??
he ~ 3 yıl önce
sadece ingilizler degil, fransalilar belcikalilar, almanlar, amerikalilar hepsi bizi kiskaniyor kiliclarla saldiralim batiya
Uçak gemisi ~ 3 yıl önce
Biri bize bir şey vermiyor ya da satmıyor biz de hemen birinin emriyle onu yapıyoruz hem de yerli ve milli. Yersen tabii de yiyen makarnacı,kömürcü,kula kul çok hamdolsun...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
AKEPE’li ~ 3 yıl önce
Akıllı bir yönetim geldiğinde kabul eder

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000