15 Ocak 2018, Pazartesi 09:23:31

Uçak biletinde atoncoin dönemi

‘Ver parayı al bileti’ dönemi bitiyor… Türk girişimcilerin kurduğu Further Network’ün geliştirdiği Atoncoin ile havacılık sektöründe parayı ortadan kaldırmak hedefleniyor.
  • Kripto para için bir soru hangi devlet arkasında elle tutabiliyormusun hangi devletin geri ödeme garantisi var gibi bir çok soru var bir ürünün ya da emtianın var pluş sebep ve kuralları vardır bunun ticari sistemde regülasyonu vergilendirmesi vs vs konuyu uzatmıyayım cebimde dokunabildiğim elimde altın gümüş her ne ise tutamadığım kimin kontrolünde ve hangi amaç ile nemanın kullanışmadoğı bir sistem sadece baondur ki şu an da yüzlerce kripto para mevcut regülasyon yok kanunu ve ya bu konuda bir yasal düzenleme yok sa bu saadet zinciri bi yerde patlar demedi demeyin...
  • Ucak firmalarai su anda satilan bir biletin isim degidsikligini bile yapmiyorken. bu sekilde biletlerin devrine ve baskasina satilmasina neden müsaade etsin.. ""Acenta havayolu, vatandaş hepsi bir merkezde konuşabilir hale gelecek. İade iptal bedelleri daha rahat olacak. Şuan ki teknoloji ile bu dediklerimiz bu kadar rahat olmuyor.” dedi"" Bu mümkün degil. yuvarlak bos laflar, Hele..""Acenta havayolu, vatandaş hepsi bir merkezde konuşabilir hale gelecek"" bombos.. Belli ki birileri bir rezervasyon sitesi kurmus. Bunu da son zamanlarin modasi "Coin" aldatmacasi uzerinden pazarlamaya calisacak. cingöz.
  • ne zaman...

‘Ver parayı al bileti’ dönemi bitiyor… Türk girişimcilerin kurduğu Further Network’ün geliştirdiği Atoncoin ile havacılık sektöründe parayı ortadan kaldırmak hedefleniyor. Bitcoin gibi bir kripto para olan Atoncoin herhangi bir para birimi ile satın alınabilecek.

Atoncoin ile uçak bileti de alınacak, lounge hizmeti de kullanılabilecek havalimanına ulaşım da sağlanabilecek. Atoncoin ile seyahat planlamasındaki tüm ödemelerin yapılması hedefleniyor. Otel rezervasyonları da Atoncoin kabul eden otellerle yapılabilecek. Teknolojinin başarılı olup olmayacağını zaman gösterecek… Atoncoin Türkiye'de 2, körfez bölgesinden de 2 havayolu şirketiyle anlaştı. Atoncoin'in akıllı telefonlara yüklenecek uygulaması yüz tanıma veya parmak izi sistemiyle çalışacak. Böylece telefondaki Atoncoin'leri sahibinden başkasının kullanamaması hedefleniyor.

Gerçekleştirilen bu sistem ile herhangi bir uçuş veya otel rezervasyonunda değişiklik yapmanın da kolaylaşması hedefleniyor. Örneğin X kişi biletini aldığında rahatlıkla Y kişiye devredebilecek. Günümüzde havayolları böyle bir işlemin yapılmasına izin vermiyor. Biletler şahsa ait oluyor.

HAVAYOLU, ACENTALARI VE VATANDAŞI TEK BİR ÇATIDA TOPLADIK

Uzun yıllardır havayolunda yaşanan biletleme sıkıntısından yola çıkan şirket ortaklarından Further Network'ün ortaklarından Kadir Özgür Oğuz açıklamasında; Havayolu ve seyahat acenteleri arasında bazı aracılar var. Bu aracılar olmadan havayolu sektörünün çalışması çok mümkün olmuyor. Ayrıca söz konusu firmalar ile çalışmak içinse çok yüksek bedeller ödemeleri gerekiyor. Ayrıca burada yaşanan bazı sıkıntılar var para akışı ve biletleme sistemi ile ilgili…  Bizde buradan yola çıktık ve bu havayolu şirketlerini, acenteları ve vatandaşı tek bir platformda buluşturduk. Bu platformda ise para birimini Atoncoin olarak belirledik.” ifadelerini kullandı.

HERKES ATONCOIN İLE ALIŞVERİŞ YAPABİLECEK

Türkiye’den ve yurtdışından yatırımcılarının olduğunu söyleyen Oğuz ” Bu sistemde tüm şirketler ve havayolları birer noktada buluşuyor. Kimse kimseye ihtiyaç duymadan birbirleri ile alışveriş yapabiliyorlar. Taraflar kendi aralarında işlem yapabiliyor. Bizim buradan karımız sadece ufak işlem ücretleri olacak. ” dedi.

İPTALLER DAHA RAHAT OLACAK

Sistem üzerinden vatandaşın biletinin iptalini veya ikinci bir pazar olarak da satışının gerçekleştirebileceğini belirten Kurucu ortak Kadir Özgür Oğuz ” Vatandaşlar ikinci bir pazar dediğimiz yerde aldıkları uçak biletini satabilir veya devir edebiliyor olacak. Acenta havayolu, vatandaş hepsi bir merkezde konuşabilir hale gelecek. İade iptal bedelleri daha rahat olacak. Şuan ki teknoloji ile bu dediklerimiz bu kadar rahat olmuyor.” dedi. (sözcü)

Uçak biletinde atoncoin dönemi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

... ~ 5 yıl önce
Kripto para için bir soru hangi devlet arkasında elle tutabiliyormusun hangi devletin geri ödeme garantisi var gibi bir çok soru var bir ürünün ya da emtianın var pluş sebep ve kuralları vardır bunun ticari sistemde regülasyonu vergilendirmesi vs vs konuyu uzatmıyayım cebimde dokunabildiğim elimde altın gümüş her ne ise tutamadığım kimin kontrolünde ve hangi amaç ile nemanın kullanışmadoğı bir sistem sadece baondur ki şu an da yüzlerce kripto para mevcut regülasyon yok kanunu ve ya bu konuda bir yasal düzenleme yok sa bu saadet zinciri bi yerde patlar demedi demeyin...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tabi ~ 5 yıl önce
Tabi balonm ayni Turk ekonomisinin balon oldugu gibi:)
tamam ~ 5 yıl önce
peki ok bye
Hadi be ~ 5 yıl önce
Ucak firmalarai su anda satilan bir biletin isim degidsikligini bile yapmiyorken. bu sekilde biletlerin devrine ve baskasina satilmasina neden müsaade etsin.. ""Acenta havayolu, vatandaş hepsi bir merkezde konuşabilir hale gelecek. İade iptal bedelleri daha rahat olacak. Şuan ki teknoloji ile bu dediklerimiz bu kadar rahat olmuyor.” dedi"" Bu mümkün degil. yuvarlak bos laflar, Hele..""Acenta havayolu, vatandaş hepsi bir merkezde konuşabilir hale gelecek"" bombos.. Belli ki birileri bir rezervasyon sitesi kurmus. Bunu da son zamanlarin modasi "Coin" aldatmacasi uzerinden pazarlamaya calisacak. cingöz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Zeka ~ 5 yıl önce
Blockchain teknolojisi nedir bir ogren yarimakkili insan, sonra o dusuk zekanla yorum yap.
aa ~ 5 yıl önce
ne zaman...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000