09 Aralık 2017, Cumartesi 08:45:37

Uçak bileti otobüsten ucuza geliyor

Son aylarda üst üste gelen akaryakıt zamları, otobüs bileti fiyatlarının artmasına neden oldu. Durumdan muzdarip olan vatandaş ise çözümü uçakla seyahat etmekte buldu.
  • Burdadada yurtdisi daha ucuz. Utrecht londra otobus €40 utrecht maastricht otobus € 45 dunya tersine donuyo
  • izmir-çorlu arası 200 lira olsa vermeye razıyım, otobüsle 10 saat sürüyor! otobüs bileti 95 lira ve tatil zamanlarında saat başı kalkan otobüslerde boş koltuk bulamıyoruz!
  • 75 tl'ye Trabzon bileti alın ben yapıcam ödemesini. :) 5 ay sonraya belki.
  • Metro nezaman kulansam daha servisde gelirken başlıyor pismanlik müşteriyi kendi kaybediyor
  • Ben taksiyle gidiyorum daha mantıkkı ve elit
  • Bir zamanlar kara yolu ulaşımında zirvedeki efsane 2 firma uçak konforunda,tadında ve hizmetlerinde bulunurdu tabi artan petrol fiyatları ve devlet teşviğide olmayınca başka sebeplerde dahil artık böyle bir durum olmadığından havayolu ulaşımı fiyat dışında da tercih nedenleri olmaya başladı
  • Ucuz bilet aldatmacasına inanan yok , bir uçakta 10 koltuk ucuzdur gerisi pahalı
  • Saw ile ist arasında fiyatlar aşırı derecede oynuyor. Düşürün biraz yahuu

Son aylarda üst üste gelen akaryakıt zamları, otobüs bileti fiyatlarının artmasına neden oldu. Durumdan muzdarip olan vatandaş ise çözümü uçakla seyahat etmekte buldu. Kampanyalı fiyatlar ya da erken rezervasyonlar ile neredeyse otobüs bileti seviyesine gelen uçak biletleri, bu anlamda vatandaş için bir çözüm yolu oldu.

Milyonlarca kişinin şehirlerarası yolculuk yaptığı günümüzde, ülkemizin ulaşım yolları da farklı konular ile ön plana çıkıyor. Özellikle de otobüs yolculuğu ile uçak yolculuğunun kıyaslandığı son dönemlerde, vatandaşlar hem daha hızlı, hem de daha konforlu olduğu için uçak yolculuğunu tercih ederken, bilet fiyatlarının da neredeyse aynı seviyelere gelmesi vatandaşların havayolu firmalarına olan taleplerini iyice arttırdı.

Hem uygun, hem hızlı, hem konforlu

Önceki yıllarda uçak biletleri ile otobüs biletleri fiyatları arasında çok yüksek farklar olduğu için insanların otobüs yolculuğu yapmaları son derece normal karşılanmaktaydı. Seyahat edeceklerin yapacakları yolculuğun süresine, yolun durumuna ya da konforlu bir yolculuk olup olmamasına bakmaksızın otobüs ile seyahat ettiği ortadaydı. Ancak bugün, son derece artan akaryakıt fiyatlarının otobüs bileti fiyatlarını doğrudan etkilemesi ile uçak yolculukları çok daha popüler bir hale gelmiş durumda. Hem daha uygun, hem de daha hızlı ve konforlu olan uçak yolculukları Türkiye'nin her bölgesinden oldukça rağbet görmekte.

İnternetten alınan biletler fiyatları çok daha uygun kılıyor

Otobüs ile saatlerce süren yolculuklar yerine gidecekleri yerlere uçak ile çok daha kısa sürede ulaşan insanlar, aynı zamanda fiyat olarak da avantaj sağlamanın yollarını arıyorlar. Ucuz uçak bileti alabilmek için web sitelerine göz atan, havayolu firmalarının uçuş tarifelerini takip eden vatandaşlar, artık otobüs bileti ile uçak bileti fiyatları arasında büyük bir fark olmadığı için tercihlerini havayolu firmalarından yana kullanıyorlar.

Vatandaşlar uçak bileti fiyatlarından memnun

Gidecekleri yerlere olan otobüs ve uçak seferlerini sorgulatan müşterilerinin bilet fiyatlarının yakın olması durumunda genelde havayollarını tercih ettiklerini belirten www.biletler.com Müşteri İlişkileri Yöneticisi Yasin Canlı, havayolu firmalarının rekabetinden doğan indirimli fiyatların kimi zaman otobüs bileti fiyatlarından daha uygun olmasına hız ve konforun da eklenmesiyle bu durumun seyahat edenler tarafından kaçırılmayacak bir fırsat olarak değerlendirildiğini belirtti.

İstanbul ile Antalya arasında otobüs yolculuğu yapmanın bedelinin, aynı yolu uçakla gitmenin bedelinden çok daha pahalı olduğunu belirten Canlı, zamandan kazanan; konforu yakalayan ve çok daha kaliteli bir yolculuk yapan vatandaşların da hal böyle olunca otobüsle yolculuk yapmaktan ziyade uçakla seyahat etmeyi ön plana çıkardığını söyledi.

Uçak bileti otobüsten ucuza geliyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

X ~ 1 yıl önce
Burdadada yurtdisi daha ucuz. Utrecht londra otobus €40 utrecht maastricht otobus € 45 dunya tersine donuyo

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sefer sefer sefer ~ 1 yıl önce
izmir-çorlu arası 200 lira olsa vermeye razıyım, otobüsle 10 saat sürüyor! otobüs bileti 95 lira ve tatil zamanlarında saat başı kalkan otobüslerde boş koltuk bulamıyoruz!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Jakku ~ 1 yıl önce
75 tl'ye Trabzon bileti alın ben yapıcam ödemesini. :) 5 ay sonraya belki.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ka ~ 1 yıl önce
Metro nezaman kulansam daha servisde gelirken başlıyor pismanlik müşteriyi kendi kaybediyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Jakku ~ 1 yıl önce
Metro'yla seyahat ederken dikkat edin. Asit yağmuru olabilir. :))))
Taksi ~ 1 yıl önce
Ben taksiyle gidiyorum daha mantıkkı ve elit

Yanıtla

Kalan karakter 1000
gime ne7 ~ 1 yıl önce
Hah güzel espri
Seyyah ~ 1 yıl önce
Bir zamanlar kara yolu ulaşımında zirvedeki efsane 2 firma uçak konforunda,tadında ve hizmetlerinde bulunurdu tabi artan petrol fiyatları ve devlet teşviğide olmayınca başka sebeplerde dahil artık böyle bir durum olmadığından havayolu ulaşımı fiyat dışında da tercih nedenleri olmaya başladı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aldatmaca ~ 1 yıl önce
Ucuz bilet aldatmacasına inanan yok , bir uçakta 10 koltuk ucuzdur gerisi pahalı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kaile alınan ~ 1 yıl önce
Rumuzun gibisin. Asıl aldatmaca senin yazdığın yorum. Hiç de öyle değil. Evet uçak otobüsten daha ucuz. Yok ilk 10 kişimişde . 10 değil 50 de alsan yine ucuz
TR ~ 1 yıl önce
Dünyada her yerde fiyatlandırma gelir yönetimi mantığı da budur kardeşim.Erken alırsan ucuz uçarsın.Hepsini 40 liraya satsa nasıl kar edecek havayolu. Babanın hayrına uçmuyor şirketler.
Saw - ist ~ 1 yıl önce
Saw ile ist arasında fiyatlar aşırı derecede oynuyor. Düşürün biraz yahuu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kaile alınan ~ 1 yıl önce
O Sabiha Gökçen ile ilgili değil. Tamamen firma ile ilgili
. ~ 1 yıl önce
Neyse ki onurair var ucuza aldık. Rötar yemezsek iyii

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000