24 Temmuz 2021, Cumartesi 15:26:07

Uçağın iniş takımı golf sahasına düştü!

ABD'nin Maine eyaletindeki golf sahasına bir uçağın iniş takımı düştü.
  • Bakımsız uçaklar lisanslı B1.1 teknisyen lazım

ABD'nin Maine eyaletindeki golf sahasına bir uçağın iniş takımı düştü.

Bir uçağın iniş takımının uçuş sırasında düşüp 7. fairway'de (golf parkurunun diğer alanlarına kıyasla daha düzgün ve kısa kesilmiş çimlerden oluşan ana oyun bölümüne verilen isim -ed.n.) küçük bir krater oluşturması sonucu, ABD'nin Maine eyaletindeki bir golf sahasında fazladan bir delik açıldı.

NECN'e konuşan havacılık yetkilileri, 5 yolcuyla birlikte havalanan çift motorlu bir uçağın sağ tekerlek ve süspansiyon çubuğunun düştüğünü söyledi. Salı akşamı olayın yaşandığı sırada uçak inişe geçmişti.

The Independent'te yer alan habere göre; Maine eyaletinin Portland bölgesindeki International Jetport'a inmesi planlanan uçak, geri dönüp New York eyaletindeki Long Island bölgesine acil iniş yapmak zorunda kaldı. Herhangi bir yaralanma bildirilmedi.

Havacılık yetkililerinin, Jetport'tan yaklaşık 10 dakika uzaklıkta ve Portland'ın yaklaşık 16 kilometre batısında bulunan golf kulübü Gorham County Club'a, uçağın iniş takımlarının uçuş sırasında sahaya düştüğünü söylediği bildirildi.

Gorham Polis Teşkilatı'ndan Ted Hatch, Facebook'ta "bu olayda iki mucize oldu" diye yazdığı paylaşımında, uçak "gövdesi üzerine güvenli bir şekilde iniş yapabildi" ve "gökyüzünden 7. fairway'e düşen bu nesne kimseye çarpmadı" ifadelerine yer verdi.

Hatch, fairway'deki iniş takımının ve geride bıraktığı büyük deliğin fotoğraflarıyla birlikte, "Tam her şeyi gördüğünüzü düşündüğünüzde, gerçekten gökten bir şeyler düşebiliyor" diye yazdı.Gorham Country Club'ın iniş takımını ve süspansiyon çubuğunu federal havacılık müfettişlerine teslim ettiği ve olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü bildirildi.

Perşembe günü sahada bulunan amatör golfçü Michael Sweeney, NECN'e International Jetport'a giden uçakların genellikle parkur üzerinde uçtuğunu fakat "fairway'de çevresi şeritlerle kapatılmış bir delik" bulduğuna şaşırdığını söyledi.

Sweeney, "Gerçekten bunun olabileceğini hiç düşünmemiştim" diye ekledi.

Uçağın iniş takımı golf sahasına düştü!

Facebook Yorum

Yorumlar

Deniz ~ 2 ay önce
Bakımsız uçaklar lisanslı B1.1 teknisyen lazım

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000