15 Kasım 2014, Cumartesi 12:31:05

UÇAĞI SAVAŞ JETİ VURDU İDDİASINA ANIT GELDİ

Ukrayna hava sahasındayken Temmuz'da düşürülen Malezya yolcu uçağı ile ilgili Rusya televizyonu, uçağa füze atan bir savaş jetinin görüntülerini yayınladı.
  • Aynen
  • Su 27 ye benziyor...
  • eee sonuc
  • Blogcular da tam bilirkisi he
  • Malezya modeli...

Rusya’da devletin kontrolündeki “Birinci” televizyon kanalında dün akşam gösterilen, Malezya yolcu uçağının 17 Temmuz tarihinde düşürülmeden hemen önce çekilmiş uydu fotoğrafının Photoshop ürünü olma ihtimali ağırlık kazandı.
 
Ukrayna’ya ait olduğu varsayılan savaş uçağının yolcu uçağına füze ateşlediği fotoğrafı inceleyen blog yazarları İlya Varlamov ile Rustem Adagamov, “Bu görüntü fotomontaj” diyerek şu noktalara dikkat çektiler:

“İlk tutarsızlık casus uydu fotoğrafı fonunun Google haritalarında 2012 yılında yayımlanmış olması. İkinci tutarsızlık yolcu uçağı ile onu vuran savaş jetinin Donetsk havalimanı yakınında bulunması. Halbuki uçak bu noktadan 50 kilometre doğuda düşürüldü. Üçüncü tutarsızlık savaş uçağının MIG-29 olduğunun söylenmesi. Yakından incelendiğinde bunun SU-27 olduğunu söylemek mümkün. Dördüncü montaj belirtisi yolcu uçağının kendisi. İnternette “üstten görünüm Boeing” araması yapıldığında karşımıza çıkacak ilk fotoğraf casus uydu çekimindeki yolcu uçağının şekli ve pozisyonuyla çakışıyor. Montajı yapan kimse bulduğu ilk yolcu uçağı karesini kullandığı söylenebilir. Beşinci montaj kanıtı vurulduğunda yaklaşık 10 bin metre irtifada bulunan yolcu uçağının arkasında yoğunlaşma izi dediğimiz jet izinin olmaması. Bu irtifada dış ısı eksi 50 derece civarında olduğu için yolcu uçağı kesinlikle iz bırakıyor olmalıydı. Son olarak da, yeni kanıt diye gösterilen sözde casus uydu çekiminin dün değil, bundan bir iki ay kadar önce internet ortamında dolaşmaya başlamış olduğu belirtildi.”

HABERDE UKRAYNA SUÇLANMIŞTI

Ukrayna hava sahasındayken Temmuz'da düşürülen Malezya yolcu uçağı ile ilgili Rusya televizyonu, uçağa füze atan bir savaş jetinin görüntülerini yayınlamıştı.

Batılı ülkeler, uçağı Rus yanlısı milislerin karadan havaya füzeyle vurduğunu iddia ediyordu. Haberde uçağın MIG-29 olduğu belirtilirken, Ukrayna suçlanmıştı.

G-20 Zirvesi’nde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’le sert bir görüşme yapacağını söyleyen Avustralya Başbakanı Tony Abbott’a da mesaj verilmişti. Uçağın düşürülmesi sonucu 298 kişi ölmüştü. (Hürriyet)

UÇAĞI SAVAŞ JETİ VURDU İDDİASINA ANIT GELDİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

kral ~ 8 yıl önce
Aynen

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ben ~ 8 yıl önce
Su 27 ye benziyor...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
birisi ~ 8 yıl önce
eee sonuc

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 8 yıl önce
Blogcular da tam bilirkisi he

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kamyoncu ~ 8 yıl önce
Malezya modeli...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000