31 Temmuz 2018, Salı 13:45:34

TUSAŞ'tan yeni iş birliği

TUSAŞ ile Ankara'daki 3 araştırma üniversitesinin ortaklığında kurulan NÖROM arasında iş birliği protokolü imzalandı.
  • Ucuz ve basit işler. Lise çocuklarına verin yapsınlar o projeyi. Bunu da proje diye imzalamışlar yuh.
  • ITU disinda hadi belki Yildiz disinda havaciliga diger universitelerin ilgi ve katkisi sifir
  • bu kadar ortaklıkların her gün atılan birliktelik imzalarının sebebi nedir? bitiremeyeceği projelere suç ortağı mı bağlıyorsun fetöcü kotil?

TUSAŞ ile Ankara'daki 3 araştırma üniversitesinin ortaklığında kurulan NÖROM arasında iş birliği protokolü imzalandı. NÖROM, TUSAŞ'ın milli helikopter ve uçak projeleriyle bağlantılı olarak, pilotun uçuş sırasında temel sağlık belirteçleri ve bilişsel durumunun ölçülmesi, insan makine arayüzü ve etkileşimi, ihtiyaç duyulan ürün ve ergonominin geliştirmesine yönelik çalışmalar yürütecek.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), yapay zeka ve insan-makine etkileşimi alanlarında üniversitelerle iş birliği yapacak.

Şirketten yapılan açıklamaya göre TUSAŞ, savunma sanayisi alanındaki Ar-Ge çalışmalarına bir yenisini ekledi.

Ankara Üniversitesi, Gazi Üniversitesi ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi ortaklığında kurulan Nörobilim ve Nöroteknoloji Mükemmeliyet Merkezi (NÖROM) ile iş birliği protokolü imzalayan TUSAŞ, savunma sanayisinde sonuç odaklı Ar-Ge çalışmalarına verdiği desteği yeni bir iş birliği modeliyle sürdürecek.

Bu çerçevede NÖROM, TUSAŞ'ın milli helikopter ve uçak projeleriyle bağlantılı olarak, pilotun uçuş sırasında temel sağlık belirteçleri ve bilişsel durumunun ölçülmesi, insan makine arayüzü ve etkileşimi, ihtiyaç duyulan ürün ve ergonominin geliştirmesine yönelik çalışmalar yürütecek.

Protokol imza törenine, TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil, Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Uslan, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Verşan Kök, NÖROM Proje Yürütücüsü Prof. Dr. Hayrunisa Bolay Belen ile projede görev alan araştırmacı öğretim üyeleri katıldı.

TUSAŞ'tan yeni iş birliği

Facebook Yorum

Yorumlar

Basit işler ~ 4 yıl önce
Ucuz ve basit işler. Lise çocuklarına verin yapsınlar o projeyi. Bunu da proje diye imzalamışlar yuh.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dusunur ~ 4 yıl önce
ITU disinda hadi belki Yildiz disinda havaciliga diger universitelerin ilgi ve katkisi sifir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sebep? ~ 4 yıl önce
bu kadar ortaklıkların her gün atılan birliktelik imzalarının sebebi nedir? bitiremeyeceği projelere suç ortağı mı bağlıyorsun fetöcü kotil?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000