13 Ekim 2021, Çarşamba 09:45:52

TUSAŞ yatırımlarını hızlandırdı

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, yerli ve milli ürünlerin daha hızlı bir şekilde üretilmesi için çalışmalarını ve yatırımlarını hızlandırdı.
  • Vaaaouv! Isi buyutmusler havim! Maket ucagin altina çiçeklerle motifler de yapmislar. Neyse ki erken secim geliyor ve diger tum yalanlari ve propagandalari gibi bu yalanda cope gidecek.
  • İyi ekmeğini yediniz bu maket uçağın :))))
  • İnşaat kısmında sorun yok. Her türlü inşaat yapılır.
  • Allah'a şirk koşan,kutsallarımızı politik ve kişisel çıkarları için kullanan,paraya,güce,çıkara tapan siyasi islamcı,dincilerin hayatı palavra. Koskoca ülke 15 milyar dolar dış borç bulamıyor ama geçen gün Adana'ya yapılacak yatırımlardan bahsediyorlardı güya 23 milyar dolarlık ihracat yapılacakmış, şimdi de bu, dünya'nın sayılı firmaların kabiliyetlerindenmiş,hem de yerli ve milli, yersen tabii...
  • masallah cok guzel.uretime devam
  • Gemi taşıyan uçak ne zaman yapacaklar acaba.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, yerli ve milli ürünlerin daha hızlı bir şekilde üretilmesi için çalışmalarını ve yatırımlarını hızlandırdı. "Demir Kuş" (Iron Bird) olarak adlandırılan uçuş kontrol sistemi entegre test tesisi ile yerli ve milli ürünlerin geliştirme, sertifikasyon ve üretim süreçlerinin hızlanması hedeflenirken; 2022 yılının Şubat ayında faaliyete geçmesi planlanan tesis Türkiye'de havacılık alanında bir ilk olacak.

Projelerin geliştirilmesini kolaylaştıracak altyapı çalışmalarını sürdüren Türk Havacılık ve Uzay Sanayii kurulumunu başlattığı 'Demir Kuş' tesisi ile özellikle HÜRJET ve HÜRJET'in farklı konfigürasyonlarının kritik sistemlerinin birbirleri ile entegre olarak test edilmesi ve doğrulanması için güçlü bir altyapı sağlayacak. Kazanılacak kabiliyetler, Türkiye'nin beka projesi olarak adlandırılan Milli Muharip Uçak için de kullanılacak. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii mühendislerince tasarlanan ve kurgulanan test tesisi ile uçak üzerinde kullanılacak bütün uçuş kritik ekipmanlar test edilecek.

Test faaliyetlerinin sürdürüleceği sistemler arasında Uçuş Kontrol Sistemi, Hidrolik Sistem, İniş Takımı Sistemi, Elektrik Sistemi (Simülasyon ve gerçek), Basitleştirilmiş Kokpit ve Aviyonik Sistemler yer alacak. Yaklaşık 50'ye yakın kişinin çalışacağı tesisin 30 yılı aşkın bir süre ile faaliyet göstermesi hedefleniyor.

Kurulacak test tesisi ile ilgili konuşan Türk Havacılık ve Uzay Sanayii Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil, "Ülkemiz için ilkleri yapmaya devam ediyoruz. Bu yapı Türkiye'de bir ilk ve dünyada sayılı firmaların kabiliyetleri arasında yer alıyor. Karşı yükleme sistemleri ile uçağın tüm kontrol yüzeylerine, çevresel şartlardan dolayı meydana gelecek olan ve manevralar esnasında maruz kalınabilecek yükleri uygulayarak, uçuş kontrol sistemi çıktılarının gözlemlenmesine olanak sağlanacak. Gerçek zamanlı kayıt, yeniden oynatma ve anlık analiz özellikleri ile toplanan veriler 'Sanal İkiz' konseptinin çalışması için de öncül veri merkezi olarak tasarlandı" dedi.

TUSAŞ yatırımlarını hızlandırdı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Kpt 787 ~ 3 gün önce
Vaaaouv! Isi buyutmusler havim! Maket ucagin altina çiçeklerle motifler de yapmislar. Neyse ki erken secim geliyor ve diger tum yalanlari ve propagandalari gibi bu yalanda cope gidecek.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Maket uçak ~ 5 gün önce
İyi ekmeğini yediniz bu maket uçağın :))))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yeminle ~ 4 gün önce
Haklısın ya, ben yazacaktım
Bravo ~ 5 gün önce
İnşaat kısmında sorun yok. Her türlü inşaat yapılır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bırak masalı temel ~ 5 gün önce
Allah'a şirk koşan,kutsallarımızı politik ve kişisel çıkarları için kullanan,paraya,güce,çıkara tapan siyasi islamcı,dincilerin hayatı palavra. Koskoca ülke 15 milyar dolar dış borç bulamıyor ama geçen gün Adana'ya yapılacak yatırımlardan bahsediyorlardı güya 23 milyar dolarlık ihracat yapılacakmış, şimdi de bu, dünya'nın sayılı firmaların kabiliyetlerindenmiş,hem de yerli ve milli, yersen tabii...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
airport ~ 5 gün önce
masallah cok guzel.uretime devam

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Şimdi Reklamlar ~ 5 gün önce
Gemi taşıyan uçak ne zaman yapacaklar acaba.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
reklamlara cevap ~ 5 gün önce
hazimsizligin bitince o da olur
cvp ~ 5 gün önce
2023'de hazır hamdolsun.
gemicik ~ 5 gün önce
gemi var gemicik var
reklamara cevap cvp ~ 4 gün önce
Arkadaşın yaşamış olduğu hazım problemine karşın senin de gaz problemin olduğu belli, organlarını baskılıyor olmalı, haliyle beynini de etkiliyor. Yapma bunu, Söz sana market uçak göndericem.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000