26 Ocak 2017, Perşembe 09:05:45

Türkiye'yi temsil edecek takımlar belli oldu

2017 yılında Türkiye’yi Uluslararası Hava Sporları Şampiyonalarında temsil edecek milli takımlar belli oldu.
  • Şimdi öncelikle şunu söylemek gerek bu sene 55 tane Cat-1 yarışma (bkz. http://www.fai.org/events/events-calendar-and-results) var bunlardan 5'ine yarışmacı gönderilecekmiş hiç yoktan iyidir. Şimdiden gidecek arkadaşlara başarılar diliyorum ve bir öneride bulunmak istiyorum yanınıza para alın yarıyolda kalmayın. Sayın başkana bir kaç sözüm var; ilk olarak bırakın NAC yetkisiymiş felan her gelen aynı şeyi söylüyor. siz öncelikle kurumu ayağa kaldırın. İnsanları işinden çıkartırken yenilerini (seçimde destek olan şube başkan yakınları) işe almak nedemek. Göreve geldiğinden beri kaç kere yurtdışına çıktın hangi işi bağladın? Biletler konaklama kurumdan, kuruma fayda? Bence Yusuf Güngör tekrar aday olmalı ve başkan olmalı kurumu bilen birisi bir kez ayağa kaldırmıştı. Birkez daha neden olmasın?
  • reise selam çakmayı bırakta maaşları öde başgan,reis yemez bu numaraları
  • Sonunun gelmesi ümidiyle THK! http://www.gsb.gov.tr/Federasyonlar/?s=78 Yeter artık insanları uyuttuğun! http://www.hurriyet.com.tr/turkiye-hava-sporlari-federasyonunda-yeni-bask-40291086
  • Türk Hava Kurumu Genel Başkanlığından, alnımızın teri ile hak ettiğimiz maaş ve kıdemlerimizi, yani hakkımız olanı istiyorum. Alın teri soğumadan karşılığı (maaş vb.) ödenir. Bu mağduriyetten dolayı yaşanılanların vebali olsa gerek.
  • ÖNCE MAAŞIMI ÖDE....ALACAKLARIMI YATIR.....:((((
  • Yelken kanat haric kurum disindakilerden olusuyor.cunku thk mobbingle maas vermeyerek sacma sapan baskilarla elindeki adamlari kaybetti.bu adamlar sanki kendi bunyesindeymis gibi bir algi olusturmaya calisiyor.bu arada avrupa ve dunyada destek verecegini soyleyen bir kurumun personeline 4.5 aydir maas veremedigini de dikkate almak gerekir.
  • Kurnazca yapılan bir açıklama. Yarışma tarihi gelince katılımı iptal etmek veya bütçe yok demek çok kolay nasılsa. Kurumun müsabakalara sporcu gönderecek gücü yok. Bu başkan efendi geçen sene İnönü'de geçen sene güya sporcuları ağırladı ve sorunları dinledi. Tek bir iş yapmadan yaz ayları geçti gitti. Kurumun herzamanki oyalama taktikleri.
  • takım belli olmuş hayırlı uğurlu olsun da PERSONEL MAAŞLARININ NE ZAMAN VERİLECEĞİ, NE ZAMAN BELLİ OLACAK ACABA? MERAKLA BEKLİYORUZ...
  • Takımların Türkiye'yi temsil edebilmesi için Türkiye Cumhuriyetinin Hava Sporları Federasyonundan Onaylı olması gerekir. Sadece bir dernek statüsünde olan THK nın sadece FAI yetkisi ile Türk Mill,i takımları sıfatında belirleme yapabilmesi mümkün değildir, kanunlara aykırıdır. Eğer Kürşat beyin belirlediği takımlar THSF onaylanmazsa geçersiz ve usulsüzdür maalesef. Ne acıdır ki THK inat ve kapris yüzünden FAI yetkililiğini bırakmamakta direnmekte ülkemiz hava sporlarına bilinçli şekilde darbe vurmaktadır. Dünya'daki bütün ülkelerde FAI yi o ülkenin federasyonu temsil ederken, bizde inatlaşma itiş kakıştan dolayı sorun yaşanmaktadır. Ayrıca, FAI üyesi tüm ülkelerin FAI temsilcilerinin hepsi aynı zamanda FAI başkan yardımcısıdır HEPSİ ve OTOMATİK olarak yani bu durum Kürşat beye özel bir durum bir ayrıcalık DEĞİLDİR. Milletimiz bu detayı bilmediği için sanki bir başarıymış gibi pazarlama yapıyor THK.

2017 yılında Türkiye’yi Uluslararası Hava Sporları Şampiyonalarında temsil edecek milli takımlar belli oldu.

THK Genel Başkanı ve Uluslararası Hava Sporları Federasyonu Başkan Yardımcısı Kürşat Atılgan, 2017 yılında FAI Listesinde yer alan Uluslararası Hava Sporları yarışmalarında Türkiye’yi temsil edecek sporcuların ve milli takımların belli olduğunu söyledi.

"Ulusal ve uluslararası şampiyonalar düzenlemekte"

Atılgan, "THK Uluslararası Hava Sporları Federasyonu (FAI)’nın aktif üyesi ve Türkiye’nin Milli Hava Sporları Kontrol (NAC) yetkisine sahip tek organizasyonudur. Bu özelliği ve Bakanlar Kurulu kararıyla onaylanmış tüzüğüne göre de Türkiye’nin hava sporları federasyonu yükümlülüğünü taşımaktadır. Bundan dolayı da her yıl hava sporlarının hemen hemen her branşında ulusal ve uluslararası şampiyonalar düzenlemekte, FAI tarafından organize edilen ve her yıl yayınlanan uluslararası şampiyonalarda ülkemizi temsil edecek milli sporcuları ve milli takımları seçmektedir” diye konuştu.

"Tüm milli takım sporcularına şimdiden başarılar diliyorum"

THK’nın Milli bir kurum ve Uluslararası Hava Sporları Federasyonu’nun Türkiye’deki tek yetkilisi olduğunu söyleyen Atılgan, “THK, tesisleri, teçhizatları ve insan kaynağı ile milli takımlarımıza ve milli sporcularımıza en büyük desteği dün olduğu gibi bugün de vermenin gayreti içerisindedir. Kendi imkanlarımızın dışında milli bir görev saydığımız bu faaliyetlerin icrasında uluslararası başarılarımızı daha yukarıya taşımak üzere önümüzdeki günlerde ilgili bakanlıklarımız, kurum ve kuruluşlarla da iş birliği içerisinde olacağız. Amacımız en çok sayıda milli sporcumuzu yurt dışındaki kalitesi yüksek uluslararası hava sporları yarışmalarına, ülkemize yakışır bir şekilde gönderebilmek ve Türkiye’yi en doğru şekilde uluslararası platformda temsil edilmesini sağlamaktır. Tüm milli takım sporcularına şimdiden başarılar diliyorum” dedi.

2016 yılı yarışmaları tamamlanırken, 2017 yılında Türkiye’yi uluslararası şampiyonalarda temsil edecek takımlar ve sporcular belirlendi. Buna göre 2017 yılında Türkiye'yi uluslararası yarışmalarda temsil edecek takım ve sporcular şöyle:

Yamaç paraşüt hedef yarışmalarında: Ali Zaimoğlu, Kerem Dinçer, Mustafa Uri, Adil Gür, İbrahim Dinçer, Özlem Bağ.
Yamaç paraşüt mesafe yarışmalarında: Durali Karaca, Semih Sayır, Murat Tüzer, Oğuzkan Sadeer, Dora Göksal, Merve Gülşah Arslan.

Yelken kanat yarışmalarında: Kamil Demirkan, Canberg Özveren, Muhammet Emin Öner.

Serbest model uçak yarışmalarında: F1A kategorisinde Çetin Kargın, Osman Sevgi, Yalçın Olgun, F1b kategorisinde İsmet Yurtsever, İsmail Sarıoğlu, Kadir Baran temsil edeceklerdir.

Öte yandan THK tarafından; Avrupa ve Dünya Şampiyonalarına (Europe/ World Champıonshıps) takımların THK desteğinde gönderilmesi çalışmaları devam ettiği, FAI takviminde yer alan diğer ikinci kategori (Cat-II) yarışmalara da (Kupa yarışmaları World /Europe Cup) sporcu göndererek sporcuların en çok sayıda uluslararası yarışmaya katılması ve uluslararası deneyimlerini dolayısıyla ve başarılarının artırılmasının hedeflendiği belirtildi.

Türkiye'yi temsil edecek takımlar belli oldu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (19)

sallama başkan ~ 5 yıl önce
Şimdi öncelikle şunu söylemek gerek bu sene 55 tane Cat-1 yarışma (bkz. http://www.fai.org/events/events-calendar-and-results) var bunlardan 5'ine yarışmacı gönderilecekmiş hiç yoktan iyidir. Şimdiden gidecek arkadaşlara başarılar diliyorum ve bir öneride bulunmak istiyorum yanınıza para alın yarıyolda kalmayın. Sayın başkana bir kaç sözüm var; ilk olarak bırakın NAC yetkisiymiş felan her gelen aynı şeyi söylüyor. siz öncelikle kurumu ayağa kaldırın. İnsanları işinden çıkartırken yenilerini (seçimde destek olan şube başkan yakınları) işe almak nedemek. Göreve geldiğinden beri kaç kere yurtdışına çıktın hangi işi bağladın? Biletler konaklama kurumdan, kuruma fayda? Bence Yusuf Güngör tekrar aday olmalı ve başkan olmalı kurumu bilen birisi bir kez ayağa kaldırmıştı. Birkez daha neden olmasın?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
başganım ~ 5 yıl önce
reise selam çakmayı bırakta maaşları öde başgan,reis yemez bu numaraları

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gerçekler ~ 5 yıl önce
Sonunun gelmesi ümidiyle THK! http://www.gsb.gov.tr/Federasyonlar/?s=78 Yeter artık insanları uyuttuğun! http://www.hurriyet.com.tr/turkiye-hava-sporlari-federasyonunda-yeni-bask-40291086

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kıdem ~ 5 yıl önce
Türk Hava Kurumu Genel Başkanlığından, alnımızın teri ile hak ettiğimiz maaş ve kıdemlerimizi, yani hakkımız olanı istiyorum. Alın teri soğumadan karşılığı (maaş vb.) ödenir. Bu mağduriyetten dolayı yaşanılanların vebali olsa gerek.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cinali ~ 5 yıl önce
Madem bu kurum hırsız arsız dolu ne işin var orada? İş mi yok birader?
2234 ~ 5 yıl önce
ÖNCE MAAŞIMI ÖDE....ALACAKLARIMI YATIR.....:((((

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ziyaaa ~ 5 yıl önce
Ziyaaa kes sesini. Herkes atıldı oğlum. Sen neyi bekliyorsun?
Rahmiye ~ 5 yıl önce
Ötük, Yatır maaşları. Gaz alacaz, para yok.
Recep ~ 5 yıl önce
Yelken kanat haric kurum disindakilerden olusuyor.cunku thk mobbingle maas vermeyerek sacma sapan baskilarla elindeki adamlari kaybetti.bu adamlar sanki kendi bunyesindeymis gibi bir algi olusturmaya calisiyor.bu arada avrupa ve dunyada destek verecegini soyleyen bir kurumun personeline 4.5 aydir maas veremedigini de dikkate almak gerekir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Reco'ya ~ 5 yıl önce
Gelsin thk dan biri Semih Sayır'i geçsin de göreyim. Boş konuşma. Seçilen adamlar ülkenin en iyileri.
Recep ~ 5 yıl önce
Hayatim yorumda kimseyi kimseyle kiyasladigimiz yok,iyi oku iyi anla.kimin iyi oldugu er meydaninda belli olur.o ayri konu.ergen gibi havalanma hemen.
Fly ~ 5 yıl önce
Fainin ulkedeki tek temsilcisi thk diye tuhaf bir afisi gormustum.faiye karsi sorumluluklarini yerine getiremeyen,parasizliktan toplantilara delege gonderemeyen,yarismalara yarismaci gonderemeyen bir kurumun acayip afisiydi.hic bir yukumlulugunu yerine getiremeyen kurum kalkip kendini fai ile bir goruyor.fai her ulkede bir nac ister bu dogru.ama adi hirsizliga,yolsuzluga karismis bir kurumun nac olmasini istemez.dogrusu genclik ve spor bakanligina bagli hava sporlari federasyonunun onde oldugu girisimlerdir.gerisi yalandir.yarismalarda derece almaktan daha onemli bir is masada duruyor.personeline maas...
Fly'a ~ 5 yıl önce
Bunca hırsızın olduğu kuruma neden personel oluyor bu maaş alamayanlar?
Kurnaz ~ 5 yıl önce
Kurnazca yapılan bir açıklama. Yarışma tarihi gelince katılımı iptal etmek veya bütçe yok demek çok kolay nasılsa. Kurumun müsabakalara sporcu gönderecek gücü yok. Bu başkan efendi geçen sene İnönü'de geçen sene güya sporcuları ağırladı ve sorunları dinledi. Tek bir iş yapmadan yaz ayları geçti gitti. Kurumun herzamanki oyalama taktikleri.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
AYTUĞ ~ 5 yıl önce
takım belli olmuş hayırlı uğurlu olsun da PERSONEL MAAŞLARININ NE ZAMAN VERİLECEĞİ, NE ZAMAN BELLİ OLACAK ACABA? MERAKLA BEKLİYORUZ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ayrıl oradan ~ 5 yıl önce
Ne personeli? Çık git işte. Anlamadın hala ne olduğunu. Zaten hepiniz torpille girmiştiniz. Yediğiniz içtiginiz günlere say artık.
Çakma ~ 5 yıl önce
Takımların Türkiye'yi temsil edebilmesi için Türkiye Cumhuriyetinin Hava Sporları Federasyonundan Onaylı olması gerekir. Sadece bir dernek statüsünde olan THK nın sadece FAI yetkisi ile Türk Mill,i takımları sıfatında belirleme yapabilmesi mümkün değildir, kanunlara aykırıdır. Eğer Kürşat beyin belirlediği takımlar THSF onaylanmazsa geçersiz ve usulsüzdür maalesef. Ne acıdır ki THK inat ve kapris yüzünden FAI yetkililiğini bırakmamakta direnmekte ülkemiz hava sporlarına bilinçli şekilde darbe vurmaktadır. Dünya'daki bütün ülkelerde FAI yi o ülkenin federasyonu temsil ederken, bizde inatlaşma itiş kakıştan dolayı sorun yaşanmaktadır. Ayrıca, FAI üyesi tüm ülkelerin FAI temsilcilerinin hepsi aynı zamanda FAI başkan yardımcısıdır HEPSİ ve OTOMATİK olarak yani bu durum Kürşat beye özel bir durum bir ayrıcalık DEĞİLDİR. Milletimiz bu detayı bilmediği için sanki bir başarıymış gibi pazarlama yapıyor THK.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Federasyon mu? ~ 5 yıl önce
Ya şu emekli albayla başlayan federasyon macerası hala bitmedi mi? Neydi adı? gereksiz insan. Yıllarca bir iş yapmadı. Birkez ağaca takılan paraşütü kurtarmış diye camiadan oluverdi bir yarışmada. Uçuşla alakasız hava kuvvetleri emeklisi geldiği gibi gitti. Ne bir yayın, ne bir eser kaldı ardından. Sonra diğer bürokratlar taze poha konan sinekler gibi kondu oraya. Federasyon THK dan beter. Al birini vur ötekine. Hadi abi hadi neyi savunuyorsunuz? Thk da yetkisiz, federasyon da. Kafalarına göre takılıyorlar işte. Bu yarışmalar olimpik spor değil. Fai THKyi tanıyor yapacak birşey yok.
Ee ~ 5 yıl önce
O bahsettigin federasyon baskano emekli albay baskan da THK talebi ile komutan tarafindan gorevle gonderilmis diye duyduk...THK artik maalesef Tuk havaciligi icin bu kaddar tehlikeli bir kurumdur

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000