24 Temmuz 2018, Salı 13:40:10

Türkiye'ye F-35 teslimatı durdurulacak!

ABD Kongresi'nin iki kanadı Senato ve Temsilciler Meclisi, 2019 savunma harcamaları yasa tasarısı üzerinde uzlaştı. Tasarıda, Türkiye'ye F-35 yeni nesil savaş uçağı teslimatının geçici olarak durdurulması da yer alıyor.
  • Vermezlerse vermesinler. Reis bi talimat verir biz kendimiz yaparız hemen. İmam hatiplerimiz dünyanın en zeki mühendislerini yetiştiriyor. Tam yapamasalar bile birkaç dua ile herşey tamam olur.
  • Tej turkiye f35si degil yanlis anlamayin f35 oyle kendiler durdular tum musterilere.!
  • Kotu komsu insani mal sahibi yapar , ufak bir isik olsun baslayalim biryerden yerli olsun millli olsun kotu olsun ama bizim olsun
  • Bu ülkenin türklere ait olduğu yıl 1923 -1938 dir siz kendinizi kandırmaya devam edin turizim ülkesi:) hangi türk ailesi ortalama olanlar başka ülkelere seyehat edebiliyor birikim yapmaktan başka kendinizi kandırmaya devam edin! Kit kanaat yaşamaya devam!
  • amerika, uçak konusunda böyle sürekli verdik vereceğiz, vazgeçtik iptal ediyoruz diyerek aklı sıra Türkiye yi terbiye etmeye çalışıyor. Baskı altına almak istiyor. En ufak taviz verilmemelidir. amerika böyle ucuz numaralarla bir şeyler elde edeceğini düşünüyorsa avucunu yalar. ona verilecek en iyi cevap s-400 leri alıp aktif hale getirmektir.
  • ben olsam f241 alirdim
  • vermezlerse vermesinler zaten yerli ve milli savaş uçağı projemiz tüm hızıyla ilerliyor
  • SU-57 Diyenler, Hindistanin bu ucagi Turkiyeye satacagini mi dusunuyorlar? Pakistanla bu kadar yakin dost olmasaydik belki, kimbilir?
  • Nereye durduruyorlar bizde bu ucak icin bir suru parca,kompenent urettiyoruz oyle kolay degil o isler
  • Diyorlar ta F35 bizde olursa teknolojisini Ruslar öğrenirmiş , Eeee Ruslar da S400 veriyor ama ABD ye geçer bu teknoloji demiyor nasıl bir mantık anlamadım.

ABD Kongresi'nin iki kanadı Senato ve Temsilciler Meclisi, 716 milyar dolarlık 2019 savunma harcamaları yasa tasarısının nihai hali üzerinde uzlaşma sağladı. Üzerinde uzlaşma sağlanan tasarıda, Türkiye'ye F-35 yeni nesil savaş uçağı teslimatının geçici olarak durdurulması da yer alıyor.

Varılan uzlaşma metnine göre, tasarının yasalaşmasından 90 gün içerisinde ABD Savunma Bakanlığı'nın Türkiye-ABD ilişkilerinin durumuna yönelik bir raporu Kongre'ye sunması gerekiyor.

SONUÇLAR DEĞERLENDİRİLİYOR

BBC Türkçe'nin haberine göre, bu raporda, Savunma Bakanlığı'nın Türkiye'nin Rusya'dan S-400 hava savunma sistemi satın almasının askeri ilişkilere etkisi ve F-35 yeni nesil savaş uçağı programından çıkarılmasının ABD sanayisi için yaratacağı sonuçların değerlendirilmesi bekleniyor.

ABD Savunma Bakanı Jim Mattis, geçen haftalarda Kongre'ye yazdığı mektupta F-35 teslimatının durdurulması yönünde bir adım atılmaması gerektiğini söylemişti.

Türkiye'ye F-35 teslimatı durdurulacak!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (37)

Olsun ~ 4 yıl önce
Vermezlerse vermesinler. Reis bi talimat verir biz kendimiz yaparız hemen. İmam hatiplerimiz dünyanın en zeki mühendislerini yetiştiriyor. Tam yapamasalar bile birkaç dua ile herşey tamam olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yasar ~ 4 yıl önce
Guz3l yorum :D
Tek turkiye degil ~ 4 yıl önce
Tej turkiye f35si degil yanlis anlamayin f35 oyle kendiler durdular tum musterilere.!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
MURAT ~ 4 yıl önce
Kotu komsu insani mal sahibi yapar , ufak bir isik olsun baslayalim biryerden yerli olsun millli olsun kotu olsun ama bizim olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ülke ~ 4 yıl önce
Bu ülkenin türklere ait olduğu yıl 1923 -1938 dir siz kendinizi kandırmaya devam edin turizim ülkesi:) hangi türk ailesi ortalama olanlar başka ülkelere seyehat edebiliyor birikim yapmaktan başka kendinizi kandırmaya devam edin! Kit kanaat yaşamaya devam!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
çokta tın ~ 4 yıl önce
amerika, uçak konusunda böyle sürekli verdik vereceğiz, vazgeçtik iptal ediyoruz diyerek aklı sıra Türkiye yi terbiye etmeye çalışıyor. Baskı altına almak istiyor. En ufak taviz verilmemelidir. amerika böyle ucuz numaralarla bir şeyler elde edeceğini düşünüyorsa avucunu yalar. ona verilecek en iyi cevap s-400 leri alıp aktif hale getirmektir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
boeing ~ 4 yıl önce
haklısın kardeş hatta biran önce Boeing uçaklarını da geri verelim!!! öyle tek taraflı rüzgar yokkk:)
TAROm ~ 4 yıl önce
S-400 ü sanki kendimiz imal ediyoruz..onda da Rusya ya gebesin...illa ni patron var başında..
z44 ~ 4 yıl önce
ben olsam f241 alirdim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sıkıntı yok ~ 4 yıl önce
vermezlerse vermesinler zaten yerli ve milli savaş uçağı projemiz tüm hızıyla ilerliyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
777 ~ 4 yıl önce
thy bütün 777 ve 737 leri geri verisn Boeing batsın
Tüm hız? ~ 4 yıl önce
Tüm hız ne kadar oluyor? F35.5'u ne zaman uçuruyoruz?
SU-57 ~ 4 yıl önce
SU-57 Diyenler, Hindistanin bu ucagi Turkiyeye satacagini mi dusunuyorlar? Pakistanla bu kadar yakin dost olmasaydik belki, kimbilir?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İce ~ 4 yıl önce
Nereye durduruyorlar bizde bu ucak icin bir suru parca,kompenent urettiyoruz oyle kolay degil o isler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Anlamadığım? ~ 4 yıl önce
Diyorlar ta F35 bizde olursa teknolojisini Ruslar öğrenirmiş , Eeee Ruslar da S400 veriyor ama ABD ye geçer bu teknoloji demiyor nasıl bir mantık anlamadım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000