24 Mayıs 2018, Perşembe 13:57:47

Türkiye'nin ilk B737 MAX8'i böyle hazırlandı

Corendon Airlines, filosuna yeni katılan Boeing 737 MAX 8’in üretim ve uçuşa hazırlık videosunu paylaştı.
  • Hayirli olsun Yeni ucaginiz ismini cok merak ettim ama CorFet koyun.
  • Hayırlı uğurlu olsun.
  • Ucak guzelde, o ucagi getiren Kaptan cok cirkin. Yalakalar sizi.
  • sanırsın ki boeing satın aldı. amma da abarttı personeli bu durumu. çekip kenara sorsan dert yanarlar şirket ve yöneticileri ile ilgili. uçak gelince resimler gülücükler . yapmacık olmayın azıcık insan olun
  • Tebrik eder, hayırlı, uğurlu, kazasız, belasız, başarılı ve güzel uçuşlar dileriz. Yolunuz her daim açık olsun...
  • Basta ülkemize ve Corendon ailesine hayirli olsun.
  • Amerika yapıyor biz övünüyoruz. Ne zaman ki kendi yolcu uçağımızı üretecek kapasiteye erişen bir millet oluruz, o zaman övünür, çağ atlar, gururlanırız. Hayırlı olsun Corendon, kazasız belasız uçuşlar.
  • Bizim uçak fabrikamız da böyle olacak:))))
  • Corendonu çevreci uçak yatirimi icin tebrik ediyorum. Digerlerine örnek olması umuduyla...
  • Hayırlı olsun. Kazasız belasız uçuşlar olsun inşallah.

Corendon Airlines, filosuna yeni katılan Boeing 737 MAX 8’in üretim ve uçuşa hazırlık videosunu paylaştı. Boeing’in Seattle’daki üretim tesislerinde çekilen videoda, teknoloji harikası 737 MAX 8’in üretimden test uçuşuna kadar tüm yolculuğu gözler önüne seriliyor. Türkiye’de ilk defa Corendon renkleriyle uçan 737 MAX 8, % 15 daha düşük yakıt tüketimi, çevreciliği ve uzun menziliyle dikkat çekiyor.

Corendon Airlines, tüm dünyanın gözünün üstünde olduğu teknoloji harikası 737 MAX 8’in üretim, boyama ve uçuşa hazırlık süreçlerini gözler önüne seren bir video paylaştı. Boeing’in Corendon Airlines için hazırladığı videoda, uçağın gövdesinin Renton fabrikasına ulaştığı andan test uçuşuna kadar olan tüm süreç görülebiliyor.Günümüzdeki tek koridorlu uçak modellerine göre % 40 daha sessiz ve en yakın rakibine oranla % 8daha verimli olma özelliği taşıyan 737 MAX 8, % 15 daha düşük yakıt tüketimi, çevreciliği ve uzun menziliyle de dikkat çekiyor.

Corendon Airlines, Türkiye’nin ilk 737 MAX 8’ini geçtiğimiz hafta Amerika’nın Seattle şehrinde bulunan Boeing’in Teslimat Merkezi’nden alarak, Türkiye’ye ilk uçuşunu gerçekleştirmişti.

İşte 737 MAX 8 ve üretim süreciyle ilgili ilginç bilgiler:

737 MAX’in gövdesi Wichita, Kansas tesislerinde üretildikten sonra 3000 km trenle taşınarak Boeing’in Seattle’daki Renton fabrikasında kanat, kuyruk ve diğer sistemleri ile buluştu. Renton Fabrikasında 12 bin kişi istihdam ediliyor.

Uçağın gövdesinin fabrikaya ulaşmasının ardından tüm parçaların birleştirilmesi ve sistem testleri yaklaşık 10 gün sürdü.
Montajı tamamlanan 737 MAX 8 boyama hangarına çekildikten sonra yaklaşık 189 litre boya kullanılarak Corendon Airlines’ın renklerine büründü.

Uçak Corendon renklerine kavuştuktan sonra, önce Boeing’in test pilotları tarafından test uçuşuna çıkarıldı. Daha sonra Corendon’un kaptan pilotları ile birlikte “kabul” uçuşu yapıldı.

Renton fabrikasında her ay 47 adet Boeing 737 üretiliyor. Boeing üretim sayısını yıl sonunda ayda 52 uçağa çıkarmayı planlıyor.

Boeing tarihindeki en hızlı satılan model

Aralık 2015’te üretimine başlanan ve Boeing tarihindeki en hızlı satılan uçak modeli olan 737 MAX serisi için dünyadaki 95 farklı firmadan yaklaşık 4.600 adet sipariş verildi. Katalog fiyatı yaklaşık 110 milyon dolar olan MAX modelinin ilk uçuşu 29 Ocak 2016’da gerçekleşti. Boeing’in tek koridorlu uçak pazarındaki bir önceki serisi olan 737-800 modeli ilk kez 1997’de üretildi ve Mart 2018’e kadar 4773 uçağın teslimatı tamamlandı. 10.000’inci 737 uçağı Mart 2018 yılında teslim edildi ve şu an her üç ticari uçuştan biri 737 uçağı ile gerçekleştirilmektedir.

Türkiye'nin ilk B737 MAX8'i böyle hazırlandı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

Fetmax ~ 12 ay önce
Hayirli olsun Yeni ucaginiz ismini cok merak ettim ama CorFet koyun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
IL ~ 1 yıl önce
Hayırlı uğurlu olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TC ~ 1 yıl önce
Ucak guzelde, o ucagi getiren Kaptan cok cirkin. Yalakalar sizi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
gülen surat ~ 1 yıl önce
sanırsın ki boeing satın aldı. amma da abarttı personeli bu durumu. çekip kenara sorsan dert yanarlar şirket ve yöneticileri ile ilgili. uçak gelince resimler gülücükler . yapmacık olmayın azıcık insan olun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Komfly.com ~ 1 yıl önce
Tebrik eder, hayırlı, uğurlu, kazasız, belasız, başarılı ve güzel uçuşlar dileriz. Yolunuz her daim açık olsun...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Okan ~ 1 yıl önce
Basta ülkemize ve Corendon ailesine hayirli olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Darısı başımıza ~ 1 yıl önce
Amerika yapıyor biz övünüyoruz. Ne zaman ki kendi yolcu uçağımızı üretecek kapasiteye erişen bir millet oluruz, o zaman övünür, çağ atlar, gururlanırız. Hayırlı olsun Corendon, kazasız belasız uçuşlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yerli uçak. ~ 1 yıl önce
Bizim uçak fabrikamız da böyle olacak:))))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
cevreci ~ 1 yıl önce
Corendonu çevreci uçak yatirimi icin tebrik ediyorum. Digerlerine örnek olması umuduyla...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ada ~ 1 yıl önce
Hayırlı olsun. Kazasız belasız uçuşlar olsun inşallah.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000