11 Nisan 2022, Pazartesi 12:47:59

Türkiye'nin havadaki hedefi belli oldu; 61 havalimanı 200 Milyon yolcu

"Ulaştırma 2053 Vizyonu" kapsamında 2053'e kadar havalimanı sayısının 61'e yükselmesi, yolcu sayısının ise yıllık 200 milyonu aşması hedefleniyor.
  • Harranda yok
  • Önemli olan havadaki değil yerdeki hedefi ne olacak,ekonomi bitik,alım ve paranın gücü düştükçe düşüyor,vergiler,harçlar düşeceğine artıyor,rekor döviz kuru,ithalat,dış borç ve cari açık var,adalet yok,eğitim sistemi ve kalitesi yerlerde,yolsuzluk,rüşvet,çökme,suç,haksız kazanç elde etme,torpil, hemşehricilik,liyakatsizlik, haksızlık,adaletsizlik vs almış yürümüş,milletin parası buhar ediliyor,betona,araplara, afrikalılara,yandaşa, saraylara,arabalara,uçaklara, gösterişe saçılıyor,önce bunları halledin diyeceğim ama sorunu da yaratanlarla çözemeyiz...
  • Usak, Gokceada, Balikesir Merkez, Zafer…. Adini unuttugum yer varmi?
  • Bu yılı ve gelecek yılı planladınız da 2053 planlamanız kusur kalmıştı zaten. Bir tane tutturulan hedef söyleyin Allah aşkına? Işıldayan gözlü hazine bakanı geçen ay enflasyon yaza kalmadan inecek derken bu ay sene sonunu işaret ediyor. Bırakın gidin.
  • Batı Mersin Havalimanı??

"Ulaştırma 2053 Vizyonu" kapsamında 2053'e kadar havalimanı sayısının 61'e yükselmesi, yolcu sayısının ise yıllık 200 milyonu aşması hedefleniyor.

Ulaştırma ve Lojistik Ana Planı kapsamında hazırlanan "Ulaştırma 2053 Vizyonu" raporundan derlediği bilgiye göre, Türkiye Avrupa, Asya'nın batısı ve Afrika için hem yolcu hem de yük trafiği açısından önemli hava ulaştırma merkezi konumunda yer alıyor.

Hızla büyüyen ülke ekonomisi ve turizmi destekleyen 57 havalimanıyla Türkiye, yoğun bir hava yolu şebekesine sahip bulunuyor. Havalimanı sayısının 2053'e kadar 61'e yükseltilmesi planlanıyor.

Havalimanı ağının geliştirilmesi için Çukurova, Rize-Artvin, Bayburt-Gümüşhane ve Yozgat havalimanı yapımlarının tamamlanması hedefleniyor.

Ayrıca Esenboğa, Antalya ve Trabzon havalimanlarının genişletilmesi, İstanbul Havalimanı'nın da ikinci etabının yapılması öngörülüyor.

Yolcu sayısında 200 milyonu geçme hedefi

Yapılacak yatırımlar ve atılacak adımların yolcu sayısındaki artışını da beraberinde getirmesi bekleniyor. Bu kapsamda, 2053'e kadar yıllık yolcu sayısının 112,4 milyondan 202,8 milyona yükseltilmesi hedefleniyor.

Bu süreçte, emisyon izleme, raporlama, doğrulama altyapısı oluşturulacak ve karbon emisyonları stratejik şekilde yönetilecek.

Hava yolu taşımacılığında çevre dostu biyo yakıt ve sentetik yakıt üretimi yapılacak. Bölgesel hava yolu kargo taşımacılığının geliştirilmesi de hedefler arasında bulunuyor.

Türkiye'nin havadaki hedefi belli oldu; 61 havalimanı 200 Milyon yolcu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

2.sinif vatandas ~ 4 ay önce
Harranda yok

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hedef ! ~ 4 ay önce
Önemli olan havadaki değil yerdeki hedefi ne olacak,ekonomi bitik,alım ve paranın gücü düştükçe düşüyor,vergiler,harçlar düşeceğine artıyor,rekor döviz kuru,ithalat,dış borç ve cari açık var,adalet yok,eğitim sistemi ve kalitesi yerlerde,yolsuzluk,rüşvet,çökme,suç,haksız kazanç elde etme,torpil, hemşehricilik,liyakatsizlik, haksızlık,adaletsizlik vs almış yürümüş,milletin parası buhar ediliyor,betona,araplara, afrikalılara,yandaşa, saraylara,arabalara,uçaklara, gösterişe saçılıyor,önce bunları halledin diyeceğim ama sorunu da yaratanlarla çözemeyiz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
? ~ 4 ay önce
Usak, Gokceada, Balikesir Merkez, Zafer…. Adini unuttugum yer varmi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Besim ~ 4 ay önce
Bu yılı ve gelecek yılı planladınız da 2053 planlamanız kusur kalmıştı zaten. Bir tane tutturulan hedef söyleyin Allah aşkına? Işıldayan gözlü hazine bakanı geçen ay enflasyon yaza kalmadan inecek derken bu ay sene sonunu işaret ediyor. Bırakın gidin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aero ~ 4 ay önce
Batı Mersin Havalimanı??

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000