13 Şubat 2022, Pazar 11:19:18

Türkiye'deki doluluk oranlarında büyük artış

Cushman & Wakefield’ın ‘Türkiye Pazar Analizleri 2021 Yıl Sonu’ raporuna göre yabancı ziyaretçilerdeki artış otel doluluklarını ikiye katladı.
  • Turkiyede Oteler tatil merkezleri cok phalanmis, bu sene yerli turist in cogu buralara gidemez mecburen Yunan adalari ve Kisa avrupa turlarina yonelecekler, uzak dogu halen Turklere visa vermiyor, Tahiland kapali, ukrayna yaza kalmayabilir; birazda o yuzden belirttigim secimler one cikacak
  • aşırı değer kaybına uğratılan TL ile maalesef Türk e bundan böyle kendi sahillerinde deniz girmek de hayal oldu. birkaç aylık maasini bir hafta tatile vermek istemeyenler ege ve akdeniz sahillerini ancak uzaktan ya da tv den izlerler. yazık bu ülkenin gariban insanına, cok yazık. ingiltere de amele diyebileceğimiz işlerde çalışan insanlar pound geliriyle en güzel otellerimizde konaklarken, fakirliği kalıcı hale getirilmiş milyonlar onları ya izler ya da onlara hizmet eder. cok üzücü... otel fiyatları şimdiden geçen senenin 2-3 katı araliginda

Cushman & Wakefield’ın ‘Türkiye Pazar Analizleri 2021 Yıl Sonu’ raporuna göre yabancı ziyaretçilerdeki artış otel doluluklarını ikiye katladı.

Cushman & Wakefield’ın ofis, perakende, sanayi, lojistik, konut, otel ve öğrenci yurtları sektörlerine yönelik hazırladığı ‘Türkiye Pazar Analizleri 2021 Yıl Sonu’ raporuna göre, Türkiye’de 2021 yılı otel dolulukları bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 45 artarak yüzde 52 kaydedilirken bu oran, İstanbul’da yüzde 55 olarak gerçekleşti. Türkiye ve İstanbul’da sırasıyla oda fiyatları 82 ve 91 Euro olarak gerçekleşti.

Bloomberg HT’de yer alan habere göre, Türkiye’ye gelen yabancı ziyaretçi sayısı salgının etkilerinin devam etmesine rağmen bir önceki yıla göre yüzde 88,08 oranında belirgin bir artışla 30,97 milyon kaydedildi. İstanbul’da ise geçen yıla oranla yüzde 80,5 oranında artışla 9 milyon gelen yabancı ziyaretçi sayısı kaydedildi.

Türkiye'deki doluluk oranlarında büyük artış

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Cok pahali ~ 6 ay önce
Turkiyede Oteler tatil merkezleri cok phalanmis, bu sene yerli turist in cogu buralara gidemez mecburen Yunan adalari ve Kisa avrupa turlarina yonelecekler, uzak dogu halen Turklere visa vermiyor, Tahiland kapali, ukrayna yaza kalmayabilir; birazda o yuzden belirttigim secimler one cikacak

Yanıtla

Kalan karakter 1000
vatandaş ~ 6 ay önce
aşırı değer kaybına uğratılan TL ile maalesef Türk e bundan böyle kendi sahillerinde deniz girmek de hayal oldu. birkaç aylık maasini bir hafta tatile vermek istemeyenler ege ve akdeniz sahillerini ancak uzaktan ya da tv den izlerler. yazık bu ülkenin gariban insanına, cok yazık. ingiltere de amele diyebileceğimiz işlerde çalışan insanlar pound geliriyle en güzel otellerimizde konaklarken, fakirliği kalıcı hale getirilmiş milyonlar onları ya izler ya da onlara hizmet eder. cok üzücü... otel fiyatları şimdiden geçen senenin 2-3 katı araliginda

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yav he he ~ 6 ay önce
Bodrum alaçatı yollarıda hep turistler yüzünden kilitleniyodu. Gariban bi kesim var ama geneli değil. Kimse kimseyi kandırmasın.
ver mehteri )) ~ 6 ay önce
Turk artık ayagını bile denize sokamaz iken yabancı cennet ulkemizin tadını cikaracak ...)) ne cok sevinsek azdır ))
Yav he he yazana ~ 6 ay önce
Sadece Bodrum vs bakarak saçma sapan racon kesme,ülkede zenginler de,iktidarın yarattığı zengin kesim de var,ayrıca döviz kazanan burada yüksek kurdan bozdurup tl harcayan gurbetçileri de unutma. Burada fakir zengine göre çok çok daha fazla oranda aksi söylenmez zira ekonomik,sosyal herşey ortada !

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000