04 Mayıs 2018, Cuma 09:35:12

Türkiye yine zirveye çıktı

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Funda Ocak, Twitter'dan yaptığı açıklamada Eurocontrol'ün Nisan verilerine göre Türkiye'nin Avrupa'da zirveye çıktığını duyurdu.
  • En cok ucus kalkis yapilan alanlRin tamaminda THY zayif o hatlarin point to point olmayan kaymagini Lufthansa yerken THY de wide body de doluluk yuzde 80 lerde kaliyor
  • Çatla patla muhahahaaaa.
  • hava sahamızdaki transit trafik sayıları ve havalimanlarımızın trafik miktarı sürekli yeni rekorlar kırıyor ve bu durum bizim iş yükümüzü bir hayli arttırıyor. hava trafik kontrolörleri olarak bu rekorlarda bizim de payımız olduğunu düşünüyoruz ve hak ettiğimiz şartları ve maaşları talep ediyoruz. eurocontrol üyesi ülkeler arasında açık ara en düşük maaşa ve en az haklara sahip ülkeyiz.
  • İhracat yapana (yurt dışından ülkemize gelir sağlayanlara) vergi indirimi prim muafiyet v.b. birçok teşvik verilirken; Ülkemize gelirin en güzelini sağlayan bizlerden ek vergi ve vergi artışı ile kesinti yapılıyor. Sağlık çalışanının döner sermayesinin emekliliğe yansıtılması ve yıpranma payı verilmesi sonuna yaklaşılırken Bizlerin ihracat denilebilecek katkımızdan verginin kaldırılmasına hak verilmiyor ve maliye sürekli sorun çıkarıyor. Garip değilmi, herşeyi anlatan Genel Müdürümüz bunu anlatmıyor mu acaba ???
  • Rekorlar süper maaşlar yerlerde. Havasahasini en ucuza kullandıran ülke Türkiye tum bu rekorlara rağmen. Eurocontrol öder bizimkiler iade eder aman almayalım diye. Ve gurur duyarız bu sacmaliklarla. Kim ki bürokrasiyi bitirir gelecek nesillere en güzel mirası bırakır. Bütün hainlikler orada çünkü
  • Dolar 4.25 euro 5.10
  • Parasını almadıktan sonra overflight artmış artmamış pek önemli değil. Ülkeye katkısı sıfır.
  • Tüm havacılık camiasının müthiş bir koordinasyon içinde tek bir birim sayesinde varız: arff.
  • 4. Sıradaki den helder/de kooy ne alaka oraya sadece helikopterler iner denizde gaz platformlarinda calişan elemanları için
  • Pilot maaslari arttirilmali kabin memuru maaslarindan kesilmelidir. Katar havayollari pilotlarina verdigi maasin 5’te birini km’larina vermektedir (1500 euro), tk’da ise pilot maaslarinin yarisi maasa km’lari calismaktadir (9000 tl). Yaziktir ayiptur gunahtir bu paraya, giden kaynaklara. Sirket dogru duzgun kar edemiyor. Ucagi hostesler ucurmuyor, bu anlayis degismediginden dolayi artik Turk pilotlar da sirkette kalmiyor sonra da yana yakila pilot ariyor yonetim. Once km maaslarini standart seviye olan 3000 tl’ye cekin. Merak etmeyin bu ulkede onbinlerce kisi var k paraya km olarak calismak isteyen. Blof yapanlar ayrilmaz. Kabin memurlarinin o maaslari hak etmedigi bir gercek. Bunu kendileri de biliyor.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Funda Ocak, Twitter'dan yaptığı açıklamada Eurocontrol'ün Nisan verilerine göre Türkiye'nin Avrupa'da zirveye çıktığını duyurdu

Funda Ocak açıklaması:

Nisan 2018 Eurocontrol Türkiye Verileri, Türkiye’nin birçok alanda Avrupa’nın zirvesine yerleştiğini bir kez daha kanıtlıyor. Bu verilerden bazılarını değerli takipçilerimin dikkatine sunmak istiyorum bugün.

AVRUPA SAHASINA EN FAZLA TRAFİK EKLEYEN ÜLKE TÜRKİYE

Nisan ayında Avrupa hava sahasına en fazla yeni trafik ekleyen ülke günlük ortalama 137 trafikle Türkiye oldu. Polonya eklediği günlük ortalama 127 trafikle ikinci sırada yer aldı.

Nisan ayında transit üst geçişler(Overflight) dahil edildiğinde Avrupa hava sahasına en fazla yeni trafik ekleyen ülke günlük ortalama 277 trafikle Türkiye oldu. İkinci sırada günlük ortalama 183 trafikle Polonya yer aldı.

Türkiye’de nisan ayında bir önceki yılın aynı dönemine göre inen uçak sayısında %6.9, kalkan uçak sayısında %7.2, iç hatlarda %3.6, transit üst geçişlerde %11.7 artış görüldü. Genel artış oranı ise %7.6 oldu.

CHARTER UÇUŞLARDA ŞAMPİYON ANTALYA

Nisan'da Eurocontrol İstatistiksel Referans Bölgesi’nde charter uçuşlarda Antalya Havalimanı günlük ortalama 45.8 kalkışla ilk sırada yer aldı. Antalya Havalimanı’nda charter uçuşlarda bir önceki yılın aynı dönemine göre %33.6 artış gerçekleşti.

Nisan ayında Antalya Havalimanı’nda charter uçuşlarda ikinci sırada yer alan Sharm El Sheikh Havalimanı’nın iki katından daha fazla charter uçuş gerçekleşti.

Nisan ayında Eurocontrol İstatistiksel Referans Bölgesi’nde aralarında en fazla trafik gerçekleşen havalimanı çifti günlük ortalama 57.1 trafikle Tenerife Havalimanı-Las Palmas Havalimanı çifti oldu.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı-İstanbul Atatürk Havalimanı çifti günlük ortalama 52.9 trafikle üçüncü, İzmir Adnan Menderes Havalimanı-İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı çifti günlük ortalama 52.7 trafikle dördüncü oldu.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı-Antalya Havalimanı çifti günlük ortalama 48.5 trafikle altıncı, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı-Ankara Esenboğa Havalimanı çifti günlük ortalama 47.1 trafikle sekizinci sırada yer aldı.

Nisan ayında Avrupa’nın en yoğun havalimanı çiftleri sıralamasında ilk sekizdeki dört havalimanı çifti Türkiye havalimanlarından oluştu.

Nisan ayında Eurocontrol İstatistiksel Referans Bölgesi’nde Tarifeli uçuşlarda bir önceki yıla göre %9.3 artışın gerçekleştiği İstanbul Atatürk Havalimanı ilk onda yer alan havalimanları arasında en fazla artış gerçekleşen havalimanı oldu.

Nisanda, Tarifeli uçuşlarda Londra Heathrow Havalimanı günlük ortalama 625.5 kalkışla ilk sırada yer aldı. İstanbul Atatürk Havalimanı günlük ortalama 538.5 kalkışla üçüncü sırada yer aldı.
Türkiye yine zirveye çıktı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (20)

Mba US ~ 4 yıl önce
En cok ucus kalkis yapilan alanlRin tamaminda THY zayif o hatlarin point to point olmayan kaymagini Lufthansa yerken THY de wide body de doluluk yuzde 80 lerde kaliyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kabine takan arkadaşa ~ 4 yıl önce
Çatla patla muhahahaaaa.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
atc ~ 4 yıl önce
hava sahamızdaki transit trafik sayıları ve havalimanlarımızın trafik miktarı sürekli yeni rekorlar kırıyor ve bu durum bizim iş yükümüzü bir hayli arttırıyor. hava trafik kontrolörleri olarak bu rekorlarda bizim de payımız olduğunu düşünüyoruz ve hak ettiğimiz şartları ve maaşları talep ediyoruz. eurocontrol üyesi ülkeler arasında açık ara en düşük maaşa ve en az haklara sahip ülkeyiz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Salih ~ 4 yıl önce
Ne diye o kadar yuklu parayi ulkede birakma imkani varken geri gonderir insan? Mantikli bir aciklamasi yok barsa bir aciklamasi hainlikten baska bir sey degil. Acilen iyilestirme yapilmasi lazim. 2013te maasimiz 3500 4000 dolardi şuanda 1980dolar!!!! Diger devlet personeline hemde hazineden bol artislar yapildi... dhmi personelinin sucu ne? Hem de hazineye katki saglayacak bir fon varken?mutlaka tazminatlat arttirilmali en buyuk rolu ustlenen atcler ile birliktr arff ve diger nobetli calisan arkadaslarla artis yansitilmalidir. Yeminle arabaya benzin koyamiyorum artik !
GARİP DEĞİLMİ ~ 4 yıl önce
İhracat yapana (yurt dışından ülkemize gelir sağlayanlara) vergi indirimi prim muafiyet v.b. birçok teşvik verilirken; Ülkemize gelirin en güzelini sağlayan bizlerden ek vergi ve vergi artışı ile kesinti yapılıyor. Sağlık çalışanının döner sermayesinin emekliliğe yansıtılması ve yıpranma payı verilmesi sonuna yaklaşılırken Bizlerin ihracat denilebilecek katkımızdan verginin kaldırılmasına hak verilmiyor ve maliye sürekli sorun çıkarıyor. Garip değilmi, herşeyi anlatan Genel Müdürümüz bunu anlatmıyor mu acaba ???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gerçekler ~ 4 yıl önce
Rekorlar süper maaşlar yerlerde. Havasahasini en ucuza kullandıran ülke Türkiye tum bu rekorlara rağmen. Eurocontrol öder bizimkiler iade eder aman almayalım diye. Ve gurur duyarız bu sacmaliklarla. Kim ki bürokrasiyi bitirir gelecek nesillere en güzel mirası bırakır. Bütün hainlikler orada çünkü

Yanıtla

Kalan karakter 1000
rekorlara şahit oluyoruz ~ 4 yıl önce
Dolar 4.25 euro 5.10

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ahmet Saydam ~ 4 yıl önce
Parasını almadıktan sonra overflight artmış artmamış pek önemli değil. Ülkeye katkısı sıfır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Teşekkürler ~ 4 yıl önce
Tüm havacılık camiasının müthiş bir koordinasyon içinde tek bir birim sayesinde varız: arff.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Arifler sizi ~ 4 yıl önce
Arifim yilda bi ucaga bisi olacakta arff mudahale edecek aslinda size sadece mudahale ettiginiz gun tazminat yansitilmali diger gunler normal maas almalisiniz
AG191O ~ 4 yıl önce
4. Sıradaki den helder/de kooy ne alaka oraya sadece helikopterler iner denizde gaz platformlarinda calişan elemanları için

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bilal Bey’e ~ 4 yıl önce
Pilot maaslari arttirilmali kabin memuru maaslarindan kesilmelidir. Katar havayollari pilotlarina verdigi maasin 5’te birini km’larina vermektedir (1500 euro), tk’da ise pilot maaslarinin yarisi maasa km’lari calismaktadir (9000 tl). Yaziktir ayiptur gunahtir bu paraya, giden kaynaklara. Sirket dogru duzgun kar edemiyor. Ucagi hostesler ucurmuyor, bu anlayis degismediginden dolayi artik Turk pilotlar da sirkette kalmiyor sonra da yana yakila pilot ariyor yonetim. Once km maaslarini standart seviye olan 3000 tl’ye cekin. Merak etmeyin bu ulkede onbinlerce kisi var k paraya km olarak calismak isteyen. Blof yapanlar ayrilmaz. Kabin memurlarinin o maaslari hak etmedigi bir gercek. Bunu kendileri de biliyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Olmaz ~ 4 yıl önce
Nedir sizin bu KMlerden çekemediğiniz anlamadım. Nasıl bir kiskançlıktır bu? O para onlardan kesilince sizin cebinize mi girecek? Küçük corendon airlines bile 1500euro maaş veriyor KMlerine bide THY onların altına düşsün diyorsun öylemi. Hiç biri kalmasın ve Thy batsın diyorsun yani. KMler olmadan uçak kalkmaz ve onların verdikleri emmeği senin gibi yolcular hak etmiyor. Ayağına kadar servis yapınca hoşuna gider değil mi ama buraya gelince anca arkalarından konuşursun. Havacilik sektorundan anlamadığın okadar belli, git ötede oyna please.
Jon snow ~ 4 yıl önce
Süper yazmışsınız. 10 yıl taksitle jeep alan hostesler yandı o zaman
Gulsekmi aglasak mi ~ 4 yıl önce
Sen bu kafayla genelkurmay cumhurbasbakna basbakani olursun. Bosuna harcaniyorsun pilotlukta
Eytisi ~ 4 yıl önce
Ben hava trafik egitimi alirken km maaslari atc maasinin yarisiydi 2013ten bahsediyorum. Şuanda normal bi atc ile ayni belki de fazla aliyorlar. Bu tazminat artisinin onunu kim kesiyor arkadaslar yok mu saglam bilginiz? Aylardir dedikodi var artacak diye! Sanki devlet kasasindan cikacak!!! Zaten avrupadan gelen ve personel ihtiyaclarina binaen gonderilmis para e niye arttirmiyorsun maasi!!!

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000