04 Ağustos 2018, Cumartesi 10:13:45

Türkiye Temmuz ayında yüzleri güldürdü

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ Genel Müdürü Funda Ocak, Eurocontrol'ün 2018 yılına ait Türkiye verilerinden bazı detayları Twitter'dan duyurdu.
  • Havalimanı çifti ile övünmeyelim onun yerine hızlı tren garı çiftleri var Avrupada
  • Şşşt.5 dilekçe ile adam alırlar ekipleri dolasmaya devam
  • Öncelikle herkese iyi günler dilerim. Kurumumuzdaki bütün mesai arkadaşlarıma iyi çalışmalar dilerim. Genel Müdiremizin paylaştığı bilgiler özellikle başta İstanbul olmak üzere hava trafiğindeki ve meydanlarımızdaki gelişmeyi açıkça gözler önüne sermektedir. Son zamanlarda duyduğumuz tazminat artışları umarım gerçekleşir ve çalışanlar olarak bizlerde bu gelişmeden payımıza düşeni alırız. Bir Arff çalışanı olarak ben hakkıma düşene razıyım, yeter ki ülkemize girmesi gereken fakat bazı kurum içi çekişmeler ve yanlış planlamalar yüzünden ülkemize gelmesi engellenen döviz ekonomimize kazandırılır. Sonuçta bundan herkes bir şekilde nasibini alacak. Dediğim gibi ben bir Arff memuru olarak az veya çok hakkıma düşene razıyım. Elin Almanı, Yunanı, Fransızı yiyeceğine bu parayı bizler neden yemeyelim. Hepinize kolay gelsin, İyi günler dilerim.
  • Uçaklar hava sahamızı kullanıyor ve biz binbir emekle onlara hava trafik hizmeti veriyoruz da var mı ülkemize faydası? Döviz almış başını gitmiş ama biz bu uçakların geçiş ücreti olan Yüzmilyonlarca euro yu sorgusuz sualsiz o Eurocontrol teşkilatına geri gönderiyoruz. Yastıkaltları aranacağına Avrupa'ya tek kalemde gönderilen yüzmilyonlarca euroya bakılmalı.
  • Yerli ve milli eurocontrol derhal kurulmalı !
  • Burda turizm ucmus gelen turist sakir sakir para harciyor alman ingiliz holland dolu ucaklar ucuz sirket yani gelen turist parali bizde sistem kotu amigos non tijende mucudi nero zor hep bos lakin yorum yapanlar gercekten zeki insanlar lakin yirttinsalarda bos saygilar
  • Derhal yerli ve milli eurocontrol yapılmalı,100 günlük eylem planında buda olmalıydı :)
  • Neye yarar paralar geri gittikten sonra . Eurocontrol diyor ya 1. Gruba veririm. Funda ocak diyor ya herkese ya hiç. Sonuç ülkemin milyon dolarları gidiyor hansa inatlaşma yüzünden canım ülkem dövizinden oluyor. Hiç düşünmüyorlar ama ya birileri reisin kulağına bu olayı fısıldarsa....
  • Bu ay ne kadar para geri gönderildi ya da kabul edilmedi?
  • Annem su tazminatlari yurt disina iade etmeyelim bir sekilde ulkemizde kalsin, illa da maasimiza ekleyin demiyorum, bir sekilde ulkemiz icin kullanalim. Dip not= Orhan Birdal gnl mdr olabilir, ama Funda Ocak annedir. Birdal personel ici kavga cikarmistir, Funda Ocak is barisi icin caba sarfediyor

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ Genel Müdürü Funda Ocak, Eurocontrol'ün 2018 yılı Temmuz ayında ait Türkiye verilerinden bazı detayları Twitter'dan duyurdu.

Funda Ocak'ın açıklaması:

Kıymetli takipçilerim,  havalimanlarımızdaki yüz güldürücü gelişmelere tanıklık eden Temmuz 2018 Eurocontrol Türkiye verilerinden bazı bölümler aktarmak istiyorum bugün sizlere.

CHARTER UÇUŞLARDA ANTALYA HAVALİMANI’MIZ AVRUPA BİRİNCİSİ

Temmuz ayında Eurocontrol İstatistiksel Referans Bölgesi’nde charter uçuşlarda Antalya Havalimanı günlük ortalama 159.1 kalkışla İLK SIRADA yer aldı.

Antalya Havalimanı’nda charter uçuşlarda temmuz sonu itibariyle bir önceki yılın aynı dönemine göre %25.8 artış gerçekleşti.
Antalya Havalimanı’nda, temmuz ayında charter uçuşlarda ikinci sırada yer alan Burgaz Havalimanı’nın yaklaşık 4 katı charter uçuş gerçekleşti.

ARALARINDA EN FAZLA TRAFİK GERÇEKLEŞEN HAVALİMANLARIMIZ

Temmuz ayında Eurocontrol İstatistiksel Referans Bölgesi’nde aralarında en fazla trafik gerçekleşen havalimanı çifti günlük ortalama 52.5 trafikle İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı-Antalya Havalimanı çifti oldu.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı-İstanbul Atatürk Havalimanı çifti günlük ortalama 50.9 trafikle üçüncü, İzmir Adnan Menderes Havalimanı-İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı çifti günlük ortalama 47.8 trafikle dördüncü sırada yer aldı.

Muğla Milas-Bodrum Havalimanı-İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı çifti günlük ortalama 47.2 trafikle beşinci, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı-Ankara Esenboğa Havalimanı çifti günlük ortalama 46.2 trafikle altıncı sırada yer aldı.

Temmuz ayında Avrupa’nın en yoğun havalimanı çiftleri sıralamasında ilk altıdaki beş havalimanı çifti Türkiye havalimanlarından oluştu.

Bir de Türkiye geneli verilerine göz atalım:

Temmuz ayı Eurocontrol İstatistiksel verilerine göre; Türkiye’de temmuz ayında bir önceki yılın aynı dönemine göre inen uçak sayısında %11.8, kalkan uçak sayısında %11.5, transit üst geçişlerde %11.7 artış görüldü. Genel artış oranı ise %7.7 oldu.

Tüm dünyadan akın akın yurdumuza gelen misafirlerimize en iyi şekilde hizmet veren havalimanlarımızın kıymetli çalışanlarına yürekten teşekkürler.

Türkiye Temmuz ayında yüzleri güldürdü

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

UçanKaçan ~ 4 yıl önce
Havalimanı çifti ile övünmeyelim onun yerine hızlı tren garı çiftleri var Avrupada

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Miktat ~ 4 yıl önce
Şşşt.5 dilekçe ile adam alırlar ekipleri dolasmaya devam

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yiğit ARFF ~ 4 yıl önce
Öncelikle herkese iyi günler dilerim. Kurumumuzdaki bütün mesai arkadaşlarıma iyi çalışmalar dilerim. Genel Müdiremizin paylaştığı bilgiler özellikle başta İstanbul olmak üzere hava trafiğindeki ve meydanlarımızdaki gelişmeyi açıkça gözler önüne sermektedir. Son zamanlarda duyduğumuz tazminat artışları umarım gerçekleşir ve çalışanlar olarak bizlerde bu gelişmeden payımıza düşeni alırız. Bir Arff çalışanı olarak ben hakkıma düşene razıyım, yeter ki ülkemize girmesi gereken fakat bazı kurum içi çekişmeler ve yanlış planlamalar yüzünden ülkemize gelmesi engellenen döviz ekonomimize kazandırılır. Sonuçta bundan herkes bir şekilde nasibini alacak. Dediğim gibi ben bir Arff memuru olarak az veya çok hakkıma düşene razıyım. Elin Almanı, Yunanı, Fransızı yiyeceğine bu parayı bizler neden yemeyelim. Hepinize kolay gelsin, İyi günler dilerim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ne faydası var ~ 4 yıl önce
Uçaklar hava sahamızı kullanıyor ve biz binbir emekle onlara hava trafik hizmeti veriyoruz da var mı ülkemize faydası? Döviz almış başını gitmiş ama biz bu uçakların geçiş ücreti olan Yüzmilyonlarca euro yu sorgusuz sualsiz o Eurocontrol teşkilatına geri gönderiyoruz. Yastıkaltları aranacağına Avrupa'ya tek kalemde gönderilen yüzmilyonlarca euroya bakılmalı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Control ~ 4 yıl önce
Yerli ve milli eurocontrol derhal kurulmalı !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ispanyadaki turk ~ 4 yıl önce
Burda turizm ucmus gelen turist sakir sakir para harciyor alman ingiliz holland dolu ucaklar ucuz sirket yani gelen turist parali bizde sistem kotu amigos non tijende mucudi nero zor hep bos lakin yorum yapanlar gercekten zeki insanlar lakin yirttinsalarda bos saygilar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yerli ve milli ~ 4 yıl önce
Derhal yerli ve milli eurocontrol yapılmalı,100 günlük eylem planında buda olmalıydı :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çılgın kuleci ~ 4 yıl önce
Neye yarar paralar geri gittikten sonra . Eurocontrol diyor ya 1. Gruba veririm. Funda ocak diyor ya herkese ya hiç. Sonuç ülkemin milyon dolarları gidiyor hansa inatlaşma yüzünden canım ülkem dövizinden oluyor. Hiç düşünmüyorlar ama ya birileri reisin kulağına bu olayı fısıldarsa....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mikdat ~ 4 yıl önce
Aslında kafayı kullansa, o primleri alır, 1. Gruptakilere dağıtır, CB'ndan da bir kararname alır, eurocotrolden gelen tutar kadar parayı da 1. Grup dışında kalan herkese dağıtır, hem de is barışını saglardi. Dağıtılan prim kadar da bir sene sonra yuzdesel olarak az maaş zammı yapar, bütçeye ek yük getirmeden cozerdi bu işi. Ama bunun için önce yonetimbilim matematik finans bütçe filan bilmek lazım. Kadın napsin? Sadece gönder geri yapmaya aklı eriyor
Atc ~ 4 yıl önce
Bu ay ne kadar para geri gönderildi ya da kabul edilmedi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Funda Anne ~ 4 yıl önce
Annem su tazminatlari yurt disina iade etmeyelim bir sekilde ulkemizde kalsin, illa da maasimiza ekleyin demiyorum, bir sekilde ulkemiz icin kullanalim. Dip not= Orhan Birdal gnl mdr olabilir, ama Funda Ocak annedir. Birdal personel ici kavga cikarmistir, Funda Ocak is barisi icin caba sarfediyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
xxx ~ 4 yıl önce
haketmeyenlerin haketmediği yerlerde olduğu yerde işler doğru gitmez.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000