12 Mart 2021, Cuma 09:23:17

Türkiye Rus uçaklarına sıcak bakıyor

Rusya Askeri Teknik İş birliği Federal Servisi (FSVTS), Türkiye'ye Su-35 ve Su-57 savaş uçaklarının sevkiyatını teklif etmişti.
  • Yani 2025 MMu projesi palavra mı olduğu ortaya çıktı anlamadım?
  • Ruslardan TR zarar gelmedi eskiye dönük bakıldıgında en kapypak ingiliz Franza ve ABD çıktı hep engel hep sıkıntı TR tek yapımazı NATO çıkmak ozaman şu Ada oroblemide çözüleçek. TR büyük devlet öyle kolay kolay kimse köşeye sıkıştırmaz. Tabbi bunları yaparkene meşburu sistem degişikli yapılmazı gerekiyor Demokrasi tek adam gibbi konu olamaz kaybetten hepimiz oluruz yoksa. Bu çünkü Parti ve seçim problemi degil Akılı olalım.
  • Türkiye ve Amerika iki aşık gibidir. Rusya da platonik. Ne zaman Türkiye Amerika kavgaya tutuşsa Rusya hemen Türkiye'ye yanaşır. Türkiye de Rusya yı kullanır sonra da tekmeyi basar. Her seferinde böyle olmuştur olmaya da devam edecektir. Yakında yine Amerika ile barışacağız. Putin'e de yol vereceğiz. Alim olmaya gerek yok tarih tekerrürden ibarettir.
  • Eğer milli muharip uçağımız dedikleri özelliklerle ve dedikleri tarihte hazır olacaksa Rusya veya başka bir ülkeden savaş uçağı almaya ne gerek var? Yoksa MMU hakkında halka yapılan açıklamalar masal mı?
  • F-35 Projesine geri dönmek için 700 Bin dolara lobi şirketi neden tuttunuz o zaman? Rusya size Su'larını ve Hava Savunma Sistemlerini kakalarken DOLAR istediği için mi?
  • Eee hani yerli ve milli mmu yapıyorduk 2023'de göklerde olacaktı, kimsenin uçağına,motoruna vs ihtiyacımız yoktu ne oldu da şimdi dünyada ilk kez pkk'ya resmi ofis ve kamp açma izni veren rusların uçaklarına sıcak bakıyoruz? Abd,rusya,avrupa aleyhimize ne varsa yapıyor,teröristleri besliyor,koruyor ama biz de boyuna o ülkelerden ithalat yapıyoruz,onlara ihale,iş veriyoruz,vatandaşlarını kimlikle ülkemize sokuyoruz,vergisiz ev,arsa almalarına izin veriyoruz, bu kafayla bu ülkede terör biter mi?
  • Yerli jet çok uzun bir süreç ve tecrübe gerektiriyor. F35 lerin ise önüne taş koyuldu. Hal böyleyken ve filomuz da her geçen gün eskiyorken hava gücü boş bırakmaya gelmez. Kullandırtılar mı, yaptırım yaparlar mı bilemem onları bir kenara koyarsak su35/57 kesinlikle değerlendirilmesi gerekir. Hava gücümüz yoksa koca bir hiçiz.
  • Yakinda natodan ciktik denebilir.
  • Çok da yıllar öncesine gitmeye gerek yok. 1974 de en önemli Nato ülkesini Türkiye yi savunmasız bırakan kim? ABD. Türkiye nin çelik endüstrisini kim kurdu ? Nükleer enerjiyi kim kuruyor. Türkiyenin Rusya ya Rusyanın da Türkiye ye ihtiyacı var. Kimseyle düşman veya sıkı fıkı dost olmaya gerek yok. Uzayda ABD ve Rusya tabiri caizse kucak kucağa .Tek bir şey var bu güzel ülkemin insanlarının dostça kardeşçe refah içinde bir arada yaşaması. Kim ülkeme fayda sağlıyorsa dostum odur.

Rusya Askeri Teknik İş birliği Federal Servisi (FSVTS), Türkiye'ye Su-35 ve Su-57 savaş uçaklarının sevkiyatını teklif etmişti. Konu ile alakalı konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Moskova'nın bu alanda iş birliği teklifini olumlu değerlendirebileceklerini belirterek, Rusya'dan bu jetlerin alınabileceğini söyledi.

Rusya'dan S-400 alımı sebebiyle Türkiye'nin F-35 programından çıkartılması, "Ankara yeni bir savaş uçağı mı alacak?" sorularının sorulmasına neden oldu.

Daha önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Moskova'da bir araya gelmiş ve ikili 5. nesil savaş uçağı Su-57'yi yakından incelemişti.

Daha sonra yapılan açıklamalarda iki ülke de Rus savaş jetlerinin Türkiye'ye tedariki konusunda olumlu sinyaller vermişti.

Ancak bugüne kadar herhangi bir resmi anlaşma imzalanmadı.

Türkiye motivasyonunun büyük bir bölümünü yerli savaş uçağını geliştirmeye verdi.

Geçtiğimiz günlerde açıklama yapan Rusya Askeri Teknik İş birliği Federal Servisi (FSVTS) yetkilileri, Türkiye'ye Su-57 ya da Su-35 satmaya ve görüşmeleri ilerletmeye hazır olduklarını söylemişti.

Bu açıklamadan günler sonra Rus Sputnik haber ajansına konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, başta Su-35 ve Su-57 olmak üzere Rusya'nın yeni nesil savaş uçakları ve Rusya'nın bu alanda iş birliği teklifini olumlu değerlendirebileceklerini belirterek şu ifadeleri kullandı:

"Ülkelerle işbirliklerimizi kendi ihtiyaçlarımız ve iki ülkenin karşılıklı çıkarları temelinde değerlendiriyoruz. Şu anda bizim asgari olarak havacılık alanında neye ihtiyacımız olduğu, gelecekte bir ihtiyaç karşımıza çıkar mı şeklindeki değerlendirmeler, Savunma Sanayii Başkanlığımız ile askerlerimizin ortaklaşa planlamaları ile oluyor. Kategorik olarak bizim, 'X ülkesinin uçağına karşıyız, Y ülkesinin uçağına karşıyız' dememiz mevzu bahis olamaz. Eğer mevcut ihtiyaçlarımıza dönük Rusya'da bir uçak varsa ve bizim bunu kendi sistemimize sokup çalıştırma manasında zorluk olmayacaksa biz tabii bu uçağı Rusya'dan ya da Avrupa'da başka bir ülkeden de alabiliriz." (HABER7)

Türkiye Rus uçaklarına sıcak bakıyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Bismillah ~ 2 yıl önce
Yani 2025 MMu projesi palavra mı olduğu ortaya çıktı anlamadım?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rus ~ 3 yıl önce
Ruslardan TR zarar gelmedi eskiye dönük bakıldıgında en kapypak ingiliz Franza ve ABD çıktı hep engel hep sıkıntı TR tek yapımazı NATO çıkmak ozaman şu Ada oroblemide çözüleçek. TR büyük devlet öyle kolay kolay kimse köşeye sıkıştırmaz. Tabbi bunları yaparkene meşburu sistem degişikli yapılmazı gerekiyor Demokrasi tek adam gibbi konu olamaz kaybetten hepimiz oluruz yoksa. Bu çünkü Parti ve seçim problemi degil Akılı olalım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Boş hayaller ~ 3 yıl önce
Türkiye ve Amerika iki aşık gibidir. Rusya da platonik. Ne zaman Türkiye Amerika kavgaya tutuşsa Rusya hemen Türkiye'ye yanaşır. Türkiye de Rusya yı kullanır sonra da tekmeyi basar. Her seferinde böyle olmuştur olmaya da devam edecektir. Yakında yine Amerika ile barışacağız. Putin'e de yol vereceğiz. Alim olmaya gerek yok tarih tekerrürden ibarettir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ya MMU? ~ 3 yıl önce
Eğer milli muharip uçağımız dedikleri özelliklerle ve dedikleri tarihte hazır olacaksa Rusya veya başka bir ülkeden savaş uçağı almaya ne gerek var? Yoksa MMU hakkında halka yapılan açıklamalar masal mı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
American ~ 3 yıl önce
F-35 Projesine geri dönmek için 700 Bin dolara lobi şirketi neden tuttunuz o zaman? Rusya size Su'larını ve Hava Savunma Sistemlerini kakalarken DOLAR istediği için mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
??? ~ 3 yıl önce
Eee hani yerli ve milli mmu yapıyorduk 2023'de göklerde olacaktı, kimsenin uçağına,motoruna vs ihtiyacımız yoktu ne oldu da şimdi dünyada ilk kez pkk'ya resmi ofis ve kamp açma izni veren rusların uçaklarına sıcak bakıyoruz? Abd,rusya,avrupa aleyhimize ne varsa yapıyor,teröristleri besliyor,koruyor ama biz de boyuna o ülkelerden ithalat yapıyoruz,onlara ihale,iş veriyoruz,vatandaşlarını kimlikle ülkemize sokuyoruz,vergisiz ev,arsa almalarına izin veriyoruz, bu kafayla bu ülkede terör biter mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Jet ~ 3 yıl önce
Yerli jet çok uzun bir süreç ve tecrübe gerektiriyor. F35 lerin ise önüne taş koyuldu. Hal böyleyken ve filomuz da her geçen gün eskiyorken hava gücü boş bırakmaya gelmez. Kullandırtılar mı, yaptırım yaparlar mı bilemem onları bir kenara koyarsak su35/57 kesinlikle değerlendirilmesi gerekir. Hava gücümüz yoksa koca bir hiçiz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Nato ~ 3 yıl önce
Yakinda natodan ciktik denebilir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mr.Adam ~ 3 yıl önce
Natoda mıydık? Nato dediğin ne ki zaten?
Nato ~ 3 yıl önce
Avrupa hiç almayacaklar natoda bi işe yaramıyor zaten kendin ol en mantıklısı
NATO’dan çıkmak akıl karı değil. ~ 3 yıl önce
NATO’dan çıktığımız gün Güney Kıbrıs, Yunanistan’ın davetiyle NATO’ya girer ve Türkiye Kıbrıs’ta işgalci güç durumuna düşer. NATO topraklarını NATO üyesi olmayan bir ülke işgal ettiği zaman da ünlü 5. madde gereği tüm NATO ülkeleri düşmana karşı savunmaya geçer. Hatta Ermenistan, Gürcistan ve Ukrayna da NATO’ya alınır ve Türkiye karşı cepheye atılır, çepe çevre sarılmış olur. Bu konuda duygusal düşünmemek lazım, satranç oynar gibi, on hamle öncesini görmek lazım...
Sözcü ~ 3 yıl önce
Çok da yıllar öncesine gitmeye gerek yok. 1974 de en önemli Nato ülkesini Türkiye yi savunmasız bırakan kim? ABD. Türkiye nin çelik endüstrisini kim kurdu ? Nükleer enerjiyi kim kuruyor. Türkiyenin Rusya ya Rusyanın da Türkiye ye ihtiyacı var. Kimseyle düşman veya sıkı fıkı dost olmaya gerek yok. Uzayda ABD ve Rusya tabiri caizse kucak kucağa .Tek bir şey var bu güzel ülkemin insanlarının dostça kardeşçe refah içinde bir arada yaşaması. Kim ülkeme fayda sağlıyorsa dostum odur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sözcüye ~ 3 yıl önce
Daha geçen sene 33 askerimizi şehit eden rusya senin dostun olabilir, benim değil.
Nuclear palavra ~ 3 yıl önce
Kurulan ne ki? O santral asla adam gibi enerji üretmeyecek. Sadece oyalıyorlar. Nükleer enerjiyi niye sana versinler? Boru döşenmiş, çatır çatır gaz satıyor adamlar sana. Sence mantıklı mı?

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000