20 Nisan 2021, Salı 10:00:51

"Türkiye ile Brezilya havacılıkta ortak adım atabilir"

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Türkiye ve Brezilya'nın ticaret potansiyelinde en dikkati çeken konulardan birisinin savunma ve havacılık sektörü olduğunu belirtti.
  • Brezilyanin yerine oturmus bir ucak sanayasi var,bizim ortakligimizdan ne gibi bir cikarlari olabilirki?
  • Hani kimseye ihtiyacımız yoktu, ne oldu niye elin adamlarıyla ortaklık, işbirliği peşinde koşuyoruz? Hayatınız makam, para, çıkar için palavra, takiyye, tribüne oynamak hamdolsun...
  • Boşuna maval okuma İsmail Bey. Brezilya ABD'nin izni olmadan adım bile atamaz. Zaten Embraer'i de 4.2B dolara Boeing aldı. Brezilya da iş yapacak adam kalmadı. Yani yine oyalamaca boş gezmece. En son Rusya, Ukrayna, İngiltere ile uçaklar, uçak motorları, füzeler yapılıyordu.
  • Brezilya keriz değil ki sizle 40 yıldır geliştirdiği Embraer uçaklarının know-how’ını ve diğer tecrübelerini paylaşsın .. Siz ne vereceksiniz karşılığında seccade ve hurma mı ?
  • Gel sana Sun Expressten Maas Bagliyalim ))
  • Gel sana bir yerden daha maas bagliyalim canim, cok yoruluyorsun..Teknikten maasinin dustugunu ogrendim uzuldum, sizin gibilere hersey helal, bize haram, gel daha cok verelim canimin ici
  • Ismail bey sakin isin icine ESKISEHIR TUSAS MOTOR u (TEI) sokmayin. Surekli brezilyaya is seyehati adi altinda 3-5 kisi gezmeye giderler mi?. Daha once ayni sulaleden SONGULER soyadli 3-4 kisi USA gezisine gitti. Karisini dovdugu iddia edilen mudur is gelistiriyorum bahanesi ile brezilyaya gezmeye gider mi? FINDIK, brezilyaylilara yapmadillari ARGE calismlarini bos bos iki saat cenesi yorulmadan anlatir mi? FAKSIT, reklam bahanesi ile dunya rekoru kirdik diye olamyan motorlari brezilyaya motor satacagiz diye anlatir mi? Tezgahlardaki hurdalari arayanlar calisanlarin dolaplarina baksin mi?. Disaridaki isletmeler ile ortak olanlar kimler. Parca basina komisyon alanlar kimler?
  • hadi abicim hadi gecin bu laflari, artık is görmek istiyoruz sadece konusuuyorsunuz biraz hakkini verin oturduğunuz o koltukların aldiginiz paraların. laf degil, is yapın is...
  • Yıllar önce Brezilya’lılar TAİ’ye gelip teklif ettiğinde kabul edilseydi bugün bu konuları konuşuyor olmazdınız. Kaçan fırsatlara millet yansın, paşa çocukları 16 maaş’ın tadını çıkarsın...

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Türkiye ve Brezilya'nın ticaret potansiyelinde en dikkati çeken konulardan birisinin savunma ve havacılık sektörü olduğunu belirtti.

Demir, çevrim içi düzenlenen Türkiye-Brezilya Savunma ve Havacılık Sektörü Sanal Ticaret Heyeti Açılış Programı'ndaki konuşmasında, iki ülke arasındaki ticaret hacminin, olması gereken yerin çok uzağında olduğuna işaret ederek, "İki ülkenin toprak ve nüfus büyüklüklerini düşündüğümüzde çok daha büyük ticaret potansiyeli var. Türkiye ve Brezilya'nın ticaret potansiyelini düşündüğümüzde en dikkati çeken konuların birisi de savunma ve havacılık sektörü. İki ülkede bu başlık altında önemli adımlar atıyorlar." dedi.

Savunma ve havacılık alanında iki ülkenin birbirini tamamlayıcı kabiliyetlere sahip olduğunun altını çizen Demir, bu hafta boyunca 20 Türk, 45 Brezilya firmasının yapacağı görüşmelerin mutlaka netice doğurmasını beklediklerini söyledi.

Demir, Brezilya'nın havacılık alanında başarılarına da dikkati çekerek, bundan sonra geliştirilecek yeni uçak tiplerinde Türkiye'nin görev alabileceğini bildirdi.

Savunma ve Havacılık Sanayi İhracatçıları Birliği Başkanı Abdullah Naki Polat da Brezilyalı firmalarla görüşme imkanının ortaya çıkmasının iki ülke arasındaki ilişkilerin daha da artmasına katkı sağlayacağını belirtti.

İki ülkenin savunma ve havacılık alanında yeni iş birliği kurmasını hedeflediklerinin altını çizen Polat, şunları kaydetti:

"Brezilya ve Türkiye, bölgelerinin en büyük askeri gücüne, en büyük savunma bütçelerine ve en gelişmiş savunma sanayilerine sahip ülkelerdir. Ülkelerin savunma ve havacılık alanında ticaret hacmi yıllardır düşük seviyededir ve hak ettiği seviyede değildir. 2020'de Türkiye'nin Brezilya'ya toplam sektör ihracatı 5,7 milyon dolar olarak gerçekleşmiştir. Mevcut durum, iki bölgenin gerçek potansiyelinin çok altındadır."

"Türkiye ile Brezilya havacılıkta ortak adım atabilir"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Gurbetci ~ 26 gün önce
Brezilyanin yerine oturmus bir ucak sanayasi var,bizim ortakligimizdan ne gibi bir cikarlari olabilirki?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsmaillll ~ 27 gün önce
Hani kimseye ihtiyacımız yoktu, ne oldu niye elin adamlarıyla ortaklık, işbirliği peşinde koşuyoruz? Hayatınız makam, para, çıkar için palavra, takiyye, tribüne oynamak hamdolsun...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsmail ~ 27 gün önce
Boşuna maval okuma İsmail Bey. Brezilya ABD'nin izni olmadan adım bile atamaz. Zaten Embraer'i de 4.2B dolara Boeing aldı. Brezilya da iş yapacak adam kalmadı. Yani yine oyalamaca boş gezmece. En son Rusya, Ukrayna, İngiltere ile uçaklar, uçak motorları, füzeler yapılıyordu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Brezilya ~ 27 gün önce
Brezilya keriz değil ki sizle 40 yıldır geliştirdiği Embraer uçaklarının know-how’ını ve diğer tecrübelerini paylaşsın .. Siz ne vereceksiniz karşılığında seccade ve hurma mı ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Brezilya'ya ~ 27 gün önce
Brezilya, Embraer'i Abd desteğiyle kurdu,geliştirdi şu anda da ticari uçak üretiminde Boeing ile ortak üretim yapıyor ve hissesinin büyük oranda da sahibi Boeing yanlış bilmiyorsam. Abd'nin Embraer'in bizim bademlerle ortak iş yapmasına onlardan know how almamıza izin vermesi biraz zor gibi.
Orantısız ~ 27 gün önce
Espri yapmışsın. Tebrikler
Sana ~ 27 gün önce
Gel sana Sun Expressten Maas Bagliyalim ))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gel Gel ~ 27 gün önce
Gel sana bir yerden daha maas bagliyalim canim, cok yoruluyorsun..Teknikten maasinin dustugunu ogrendim uzuldum, sizin gibilere hersey helal, bize haram, gel daha cok verelim canimin ici

Yanıtla

Kalan karakter 1000
MOTOR YAPMAYIN ~ 27 gün önce
Ismail bey sakin isin icine ESKISEHIR TUSAS MOTOR u (TEI) sokmayin. Surekli brezilyaya is seyehati adi altinda 3-5 kisi gezmeye giderler mi?. Daha once ayni sulaleden SONGULER soyadli 3-4 kisi USA gezisine gitti. Karisini dovdugu iddia edilen mudur is gelistiriyorum bahanesi ile brezilyaya gezmeye gider mi? FINDIK, brezilyaylilara yapmadillari ARGE calismlarini bos bos iki saat cenesi yorulmadan anlatir mi? FAKSIT, reklam bahanesi ile dunya rekoru kirdik diye olamyan motorlari brezilyaya motor satacagiz diye anlatir mi? Tezgahlardaki hurdalari arayanlar calisanlarin dolaplarina baksin mi?. Disaridaki isletmeler ile ortak olanlar kimler. Parca basina komisyon alanlar kimler?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bos laf ~ 27 gün önce
hadi abicim hadi gecin bu laflari, artık is görmek istiyoruz sadece konusuuyorsunuz biraz hakkini verin oturduğunuz o koltukların aldiginiz paraların. laf degil, is yapın is...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ah TAI Ah! ~ 27 gün önce
Yıllar önce Brezilya’lılar TAİ’ye gelip teklif ettiğinde kabul edilseydi bugün bu konuları konuşuyor olmazdınız. Kaçan fırsatlara millet yansın, paşa çocukları 16 maaş’ın tadını çıkarsın...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000