16 Şubat 2024, Cuma 09:21:55

Türkiye, Avrupa’nın hava savunma girişimine katılıyor

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler ile Yunanistan Savunma Bakanı Nikolaos Dendias, “Avrupa Gökyüzü Kalkanı Girişimi Niyet Mektubu’na Türkiye ve Yunanistan’ın Katılımına Dair Düzenleme Belgesi”ni imzaladı.
  • Yunan ile savunma alaninda işbirliği yapmaliyiz
  • Bunlar aleyhimize ne varsa yapan ülkeler ama biz hala onların yanındayız veya peşindeyiz. Düne kadar yunan basını saraydakine küfür etmiyor muydu,onlara dava açmadı mı,yunan pkk ve fetoya destek vermiyor mu,abd ile sınırda ortak üs kurmadı mı,saraydaki yunan başbakanına benim için yok hükmündedir demedi mi sonra ne oldu da ayağına gitti ona sarıldı,şimdi de nedir bu belge imzalama işi? Almanya binlerce fetocuya sığınma hakkı verdi,pkknın orada onlarca gayri resmi ofisi var,niye teşekkür ediyorsun eyy bakan? Yoksa alman arabalarına binemezsin diye mi korkuyorsun? Bir ülkenin onuru,şerefi bu kadar ayak altına alınmaz yuh be !

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler ile Yunanistan Savunma Bakanı Nikolaos Dendias, “Avrupa Gökyüzü Kalkanı Girişimi Niyet Mektubu’na Türkiye ve Yunanistan’ın Katılımına Dair Düzenleme Belgesi”ni imzaladı.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler’in NATO Savunma Bakanları Toplantısı için gittiği Brüksel’deki temasları devam ediyor.

Bu kapsamda Bakan Güler’in katılımıyla, Almanya’nın NATO Daimi Temsilciliği’nde, “Avrupa Gökyüzü Kalkanı Girişimi (The European Sky Shield Initiative-ESSI) Niyet Mektubu’na Türkiye ve Yunanistan’ın Katılımına Dair Düzenleme Belgesi İmza Töreni” yapıldı.

Almanya Savunma Bakanı Boris Pistorius’un ev sahipliğinde gerçekleşen törende, Bakan Güler ile Yunanistan SavunmaBakanı Dendias belgeyi imzaladı.

Bakan Güler imza töreninde yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı:

“Almanya’nın liderliğindeki bu girişim, müttefiklerin birlikte çalışabilirlik ve entegrasyonunu sağlarken, NATO’nun gerekliliklerinin yerine getirilmesi yolunda da önemli bir adımdır. Türkiye olarak, geniş bir yelpazedeki milli imkanlarımızla bu girişime katkıda bulunmaya hazırız. Bu önemli girişimdeki koordinatör rolü için Almanya’ya teşekkürlerimi sunmak isterim. Kolektif savunma anlayışına hizmet eden bu girişimde sizlerle çalışmaktan memnuniyet duyacağız.”

Türkiye, Avrupa’nın hava savunma girişimine katılıyor

Yorumlar

Savunma ~ 2 ay önce
Yunan ile savunma alaninda işbirliği yapmaliyiz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Eyyyy ~ 2 ay önce
Bunlar aleyhimize ne varsa yapan ülkeler ama biz hala onların yanındayız veya peşindeyiz. Düne kadar yunan basını saraydakine küfür etmiyor muydu,onlara dava açmadı mı,yunan pkk ve fetoya destek vermiyor mu,abd ile sınırda ortak üs kurmadı mı,saraydaki yunan başbakanına benim için yok hükmündedir demedi mi sonra ne oldu da ayağına gitti ona sarıldı,şimdi de nedir bu belge imzalama işi? Almanya binlerce fetocuya sığınma hakkı verdi,pkknın orada onlarca gayri resmi ofisi var,niye teşekkür ediyorsun eyy bakan? Yoksa alman arabalarına binemezsin diye mi korkuyorsun? Bir ülkenin onuru,şerefi bu kadar ayak altına alınmaz yuh be !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Koomutan Baybars ~ 2 ay önce
Noktası virgülüne kadar doğru bir tespit ama bunu yalaka kesim pek beğenmez, verecekleri cvp siz büyük resmi görmüyorsunuz olur
Koomutan Baybars'a ~ 2 ay önce
İktidar yalakaları büyük resim neymiş açıklasınlar bilelim biz de ama olmayan bir şeyi açıklayamazlar dertleri para,makam,çıkar,bunların bu ülkeyle,bayrakla,milletle zerre ilişkileri yok...

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000