06 Şubat 2021, Cumartesi 08:33:38

Türkiye Arabistan'ın savunma sanayisini inşa edebilir

Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan'ın Türkiye'ye yakınlaştığını belirten Batı basını, Riyad ve Ankara'nın İHA ve diğer silahlar olmak üzere Suudi savunma sanayisini inşa etmek için birlikte çalışabileceğini yazdı.
  • Yaptıkları onca hainliklere karşılık hala ağam paşam yapacaklarsa .... gidin artık yaaa..!
  • Araplar osmanliya saldirdi guvenmeyin,arkamizdan atiyorlar. Onun yerine bosnaya yardim etsin ve afrikaya
  • BAE ve Arabistan'a İHA satışı olmamalı. İlk fırsatta yunanistan israil fransa ile doğu akdenizdeki tatbikatta kullanırlar üstüne üstlük. bizim mallara ambargo uygulayan bu heriflere aynı şekilde cevap verilmeli derhal gayrimenkul satışı durdurulmalı.
  • S.Arabistan PKK destegini kesmiş mi de ya da Kaşıkçı cinayetinin sorumlularını teslim etmis mi de ortaklık kuracakmış?Trump seçilmiş olsa idi sonuç aynı mı olacakmış?Hac ve Umre seyahatlerinden mutlaka doviz bazında terörle mücadele fon kesintisi yapılmalıdır.
  • Suudi Arabistan herşeye ambargo uyguladı konsoloslukta adam öldürdüler ikili ilişkiler durma noktasında şimdi İHA mi alacaklar valla ne diyim uçmuş bunlar ...
  • Askerlerinin donuna kadar abd den alan bu ülkeler bizim ilkel ihalarimiza mi tenezzül edecekler amerikan ihalari duruken
  • Suudi Arabistan, hala Turk vatandaşlarına vizede (ticari vize) zorluk çıkarıyor, BAE Türk vatandşlarını sınırdan geri çeviriyor.. Ne düzelmesi..

Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan'ın Türkiye'ye yakınlaştığını belirten Batı basını, Riyad ve Ankara'nın İHA ve diğer silahlar olmak üzere Suudi savunma sanayisini inşa etmek için birlikte çalışabileceğini yazdı.

Türkiye ile Körfez ülkeleri arasındaki ilişkileri ele alan ABD merkezli Bloomberg, Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan'ın ticaret ve güvenlik alanında Türkiye ile işbirliğine hazırlandığını yazdı.

Suudi Arabistan ve BAE'nin Katar'la olan anlaşmazlığı sonlandırmasını örnek gösteren Bloomberg, Türkiye ile küçük bir ilerlemenin bile daha geniş bölgesel meselelerde gerilimlerin azalmasına katkıda bulunabileceğini belirtti.

Haberde, koronavirüs salgını nedeniyle askıya alınan iki ülke başkentleri arasındaki uçuşların yeniden başlatma kararının ardından Türkiye ve BAE'nin ticaret engellerini kaldırma olasılığını tartıştığı yer aldı.

BAE'nin, 2019'da 8 milyar dolarlık ikili ticaret hacmi ile Irak'tan sonra Türkiye'nin Orta Doğu'daki en büyük ikinci ticaret ortağı olduğu anımsatılan haberde, Türkiye'nin söz konusu ülkeye değerli taşlardan uçak parçalarına kadar geniş bir yelpazede ürün ihraç ettiği ifade edildi.

Suudi Arabistan ile Türkiye arasındaki ilişkilerine yönelik görüşlerine yer verilen Londra'daki King's College üniversitesi öğretim görevlisi Andreas Krieg, Riyad ve Ankara'nın özellikle insansız hava araçları ve diğer silahlar olmak üzere Suudi savunma sanayisini inşa etmek için birlikte çalışabileceklerini söyledi.

Türkiye Arabistan'ın savunma sanayisini inşa edebilir

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

... ~ 3 yıl önce
Yaptıkları onca hainliklere karşılık hala ağam paşam yapacaklarsa .... gidin artık yaaa..!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gr ~ 3 yıl önce
Araplar osmanliya saldirdi guvenmeyin,arkamizdan atiyorlar. Onun yerine bosnaya yardim etsin ve afrikaya

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İHA saKINN ~ 3 yıl önce
BAE ve Arabistan'a İHA satışı olmamalı. İlk fırsatta yunanistan israil fransa ile doğu akdenizdeki tatbikatta kullanırlar üstüne üstlük. bizim mallara ambargo uygulayan bu heriflere aynı şekilde cevap verilmeli derhal gayrimenkul satışı durdurulmalı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Teror destekçisi ülkeler ~ 3 yıl önce
S.Arabistan PKK destegini kesmiş mi de ya da Kaşıkçı cinayetinin sorumlularını teslim etmis mi de ortaklık kuracakmış?Trump seçilmiş olsa idi sonuç aynı mı olacakmış?Hac ve Umre seyahatlerinden mutlaka doviz bazında terörle mücadele fon kesintisi yapılmalıdır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Martin 36 ~ 3 yıl önce
Suudi Arabistan herşeye ambargo uyguladı konsoloslukta adam öldürdüler ikili ilişkiler durma noktasında şimdi İHA mi alacaklar valla ne diyim uçmuş bunlar ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
IST TK ~ 3 yıl önce
Askerlerinin donuna kadar abd den alan bu ülkeler bizim ilkel ihalarimiza mi tenezzül edecekler amerikan ihalari duruken

Yanıtla

Kalan karakter 1000
zor ~ 3 yıl önce
Suudi Arabistan, hala Turk vatandaşlarına vizede (ticari vize) zorluk çıkarıyor, BAE Türk vatandşlarını sınırdan geri çeviriyor.. Ne düzelmesi..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
HATEMI ~ 3 yıl önce
DÜZELİR DÜZELIR.YOKTUR BAŞKA CARESI.BIDEN AMCA KORKUSÜ.KÜS KARDEŞ VE KOMŞULARI YAKINLAŞTIRIR

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000