20 Ocak 2018, Cumartesi 15:59:06

Türkiye 2020 Dünya Hava Oyunları'nda son 3'e kaldı

Türkiye, Uluslararası Hava Sporları Federasyonu (FAI) tarafından düzenlenecek 2020 Dünya Hava Oyunları'nın ev sahipliğine aday olan son 3 aday ülke arasına ismini yazdırdı.
  • Kurumu batırıp soyup soğana çeviren Yolsuzluk davası süren eski genel başkan olduğunu söylüyorsunuz her fırsatta. Ancak o zamanki KURUMU BATIRAN BİRÇOK ÖZEL YETİŞMİŞ UÇUÇU PERSONELİ istifaya zorlayan ayrılmasına sebep olan YÖNETİM KURULUNU neden hala tutuyorsunuz? o zamanki yönetim kurulundan hala daha kurulunuzda olan şube başkanları var. Önce onları temizleyin size inanalım. ne işleri var hala YÖNETİM KURULUNDA ayrıca zamanında inönüde zulmetmiş ve inönüyü maffeden bir müdürü neden hala tutuyorsunuz? o durdukça inşaat emlakın başı çok ağrır. kira inşaat gibi durumlardan kurum çok zarar eder. Köklü kurumcu değişimler şart. bu böyle olmaz. PİLOTUNU Şoför yapmakla hiç olmaz. Eskimiş sadece emekli olmak için duran verimsiz olan tüm Sportif havacılık müdürleri ve şefleri ayrıca kurum soyulurken o dönemki genel başkanın etrafında pervane olan kim varsa hepsi, alayı uzaklaştırılmalı. yoksa kurumun batması yakındır. sakın 2020 dünya hava oyunlarını alamyın. üzülerek söylüyorum rezil oluruz.
  • Kurumun içinde gerek çalışan gerek öğrenci gerekse gönüllülerineredeyse yüzde 80 i kurumdan nefret eder hala gelmiş.Eskiden böylemiydi. umarım varmez FAI havacılık oyunlarını.
  • Personelin hayatiyla oynadiniz. Genclerin umutlariyla oynadiniz. Thknin gelecegi ile oynadiniz. Daha oynayacak ne kaldi?
  • Bekir paraglider daki paraya takilmayin adi oyle onun. Ordan bir sey cikmaz size.
  • Gecmiste dalga gecip asagiladiginiz yamacparasutunden medet ummak. Vay be.
  • Fai personeline maas veremeyen bir kuruma hava oyunu organizasyonu vermeyi tartisiyorsa onlarda da bir sorun var demektir.kim bilir ne yalanlar soylediler.
  • Ya arkadaş maaş yok ..ne hava oyunu.kafayı yedim oyun havalarını ben oynuyorum...
  • Ya beyler uçan doğru dürüst adamınız/aracınız kalmadı. Asker emmiler paraları sömürdü. Hala bazı askerler kurumdan utanmadan daha da maaş çekiyor. Türkkuşu kapandı. Kurumun mallarının çoğu vakıfa devroldu. Bağış yapan yok, kurban derisi para etmiyor (bu sizin hatanız değil tabi) Ya harbiden siz neyin kafasını yaşıyorsunuz? 500 milyon dolar borç! Ye mehmet ye. Hiç utanmanız yok mu sizin? Madem federasyonum, eğitmenim, zartım, zurtum diyorsun önce kendi ülkene bir hizmet sun (paralı olsun farketmez) sonra git FAIcilik oyna. Halk, parasıyla kurs bulamıyor. Kokuşmuşluğun son derecesindesiniz yani. Amaç iş yapmak değil, havadan para gelsin siz de yiyin, ülkeye zarar verin. Teröristlerden betersiniz şu halinizle.

Türkiye, Uluslararası Hava Sporları Federasyonu (FAI) tarafından düzenlenecek 2020 Dünya Hava Oyunları'nın ev sahipliğine aday olan son 3 aday ülke arasına ismini yazdırdı.

Türk Hava Kurumu (THK) Havacılık ve Eğitim Dairesi tarafından '2017 Yılı Yamaç Paraşüt Uçuş-Eğitim Faaliyetleri Değerlendirme Semineri' Eskişehir'in İnönü ilçesinde gerçekleştirildi. Türkiye’deki tüm Yamaç Paraşüt Kulüpleri, KKTC Hava Federasyonu Başkanlığı temsilcileri ve eğitimcilerinin katıldığı seminer, İnönü Belediyesi Konferans Salonunda düzenlendi. Seminerin açılışında konuşan Türk Hava Kurumu Genel Başkanlığı Havacılık ve Eğitim Daire Müdürü Bekir Akyüz, kurum olarak 2020 Dünya Hava Oyunlarının Türkiye'de yapılması için yoğun bir çalışma içerisinde olduklarını belirtti. Akyüz, "Hepinizin yakından takip ettiği 2020 Dünya Hava Oyunlarının son aşamasındayız. İnşallah ipi göğüslemek üzereyiz. THK’nın şahsi girişimleri ile tıpkı 1997’de olduğu gibi Dünya Hava Oyunlarını 2020’de Türkiye’ye getirmek istiyoruz. Bu konuda son aşamaya gelindi. Beklentimiz şubat ayı gibi Almanya’da sonuçların açıklaması yönünde” dedi.

"Dünya Hava Oyunları için 7 aday ülke vardı"

Faaliyetler hakkında konuşan Akyüz, uluslararası bir organizasyonun Türkiye'de yapılmasının turizm açısından ciddi bir önem arz ettiğini bildirdi. Akyüz, "Ülkemiz çok kritik günlerden geçiyor. Biliyorsunuz 1-2 sene öncesinde de turistlerin Türkiye’ye gelmemesi için maalesef Türkiye’ye karşı olan çevreler tarafından yoğun baskı yapılıyordu. Bu anlamda uluslararası 170’den fazla üyesi olan bir kuruluşun bu organizasyonunun Türkiye’de gerçekleştirilmesi ülkemize çok pozitif katkı sağlayacağı düşüncesi ile yola çıkıldı. Dünya Hava Oyunları toplantısı her yıl bir sefer büyük genel kurul şeklinde yapılıyor. Önceki yıldan başlayarak da yıl ortası toplantısı konuldu. Bu yıl ortası toplantılara da 140’dan fazla üye ülkenin aktif ve prestijli üyeleri, bu üyelerin başkanları 2016 yılının Ekim ayındaki toplantıda 2020’ye aday olma kulis faaliyetleri genel başkanımızın başkanlığında başladı. Takiben 2017 yılın içerisinde aday adaylığımız kabul edildi. FAİ Başkanı yanındaki bir heyetler kurumumuzu ziyaret etti ve Türkiye’nin potansiyel olarak yarışmaların yapılacağı bölgelerde bir haftalık teknik bir inceleme oldu. 2020 Dünya Hava Oyunları için 7 aday adayı ülke vardı. Bu ülkelerden en son üç aday adayı ülke kaldı. Bunlar Türkiye, ABD ve Malezya oldu. Yaptığımız çalışmalar dolayısı ile kesine yakın bilgiler arasında olan THK’nın ipi göğüslemek üzere olduğudur. Önümüzdeki aylarda açıklanacak olan 2020 Dünya Havacılık Oyunları ülkemize ve sporcularımıza hayırlı olur inşallah" ifadelerini kullandı.

"İnönü’ye uluslararası merkez olma teklifi var"

İnönü ile ilgili ciddi çalışmaların olduğunu aktaran Türk Hava Kurumu Genel Başkanlığı Havacılık ve Eğitim Daire Müdürü Bekir Akyüz, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Özellikle İnönü ile ilgili bir sürprizimiz olacak. FAI İnönü Havacılık ve Eğitim Merkezini Dünya Uluslararası Hava Sporları Eğitim Merkezi yapma teklifleri var. Bu konu henüz bir proje. Bu proje içinde çalışmalar devam ediyor. Bunun deneme sürecine de 2018 yılından itibaren başlayacağız. Dolayısı ile 2018 yılı için öncesinde ve sonrasında hakem seminerleri antrenör ve öğretmen eğitimleri de uluslararası düzeyde buradaki eğitim merkezinde yapılarak dünyada bir ilk olacak. Buna göre biz bugünkü planları dizinleyeceğimiz ve hareket noktamız bu söylediklerimizden yola çıkarak olmalı diye düşünüyorum. Bugünden başlayarak uluslararası aktivitelere katılmak toplantılar festivaller şampiyonlar yarışmalar ve diğer uluslararası organizasyonların içerisinde Türkiye’nin sıklıkla eğer mümkünse hepsinin içerisinde yer alması bu anlamda önem kazanıyor. Bir tarafta öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin ulusal ve uluslararası düzeyde tecrübelerinin artırılmasına yönelik plan projelerin yapılması gerekiyor."

"İnönü'ye çok büyük görevler düşecektir"

Seminere ev sahipliği yapan İnönü Belediye Başkanı Kadir Bozkurt ise konuşmasında, "Geçmişten bugüne kadar gelen çalışmaların temel amacı gençlerimize havacılığı sevdirmektir. Bu branşları biri de yamaç paraşütü. Gençlerimize hava sporlarını sevdirmek amacı ile 1930 yıllarda yola çıkılmış ve birçok alanda başarı sağlanmıştı. Havacılık sporlarını artık kendi içerimizde değil de dünya arenasında da tanıtımın yapılması gerekiyordu. Böyle bir organizasyonda 2020 yılında FAİ’nın ülkemizi seçmesinden sonra da İnönü ilçemize de çok büyük görevler düşecektir. Bunun farkındayız ve seve seve üzerimize düşen görevleri yapmaya azimliyiz, kararlıyız ve hazırız. 2020 Dünya Havacılık Oyunları için ilçemizde C tepesinde yeni planlarımız var. Bunların arasında dinlenme tesisleri, umumi alanlar, yolun iyileştirilmesi ve teleferik hattı planlamaları yapıldı. İnşallah FAİ en kısa zamanda 2020 Dünya Havacılık Oyunları sonucunu açıklar ve oyunları ülkemize verir" ifadelerini kullandı.
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Hava Federasyonu Başkanı Zeki Ziyan, Federasyon Yamaç Paraşütü eğitimcileri Umut Akçıl ve Cemal Direkçi'nin de katıldığı seminer; yönerge çalışması, şampiyonların yerinin belirlenmesi ve katılımcıların verilerinin değerlendirilmesi ile sona erdi. 

Türkiye 2020 Dünya Hava Oyunları'nda son 3'e kaldı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

sen olsan bari? :) ~ 5 yıl önce
Kurumu batırıp soyup soğana çeviren Yolsuzluk davası süren eski genel başkan olduğunu söylüyorsunuz her fırsatta. Ancak o zamanki KURUMU BATIRAN BİRÇOK ÖZEL YETİŞMİŞ UÇUÇU PERSONELİ istifaya zorlayan ayrılmasına sebep olan YÖNETİM KURULUNU neden hala tutuyorsunuz? o zamanki yönetim kurulundan hala daha kurulunuzda olan şube başkanları var. Önce onları temizleyin size inanalım. ne işleri var hala YÖNETİM KURULUNDA ayrıca zamanında inönüde zulmetmiş ve inönüyü maffeden bir müdürü neden hala tutuyorsunuz? o durdukça inşaat emlakın başı çok ağrır. kira inşaat gibi durumlardan kurum çok zarar eder. Köklü kurumcu değişimler şart. bu böyle olmaz. PİLOTUNU Şoför yapmakla hiç olmaz. Eskimiş sadece emekli olmak için duran verimsiz olan tüm Sportif havacılık müdürleri ve şefleri ayrıca kurum soyulurken o dönemki genel başkanın etrafında pervane olan kim varsa hepsi, alayı uzaklaştırılmalı. yoksa kurumun batması yakındır. sakın 2020 dünya hava oyunlarını alamyın. üzülerek söylüyorum rezil oluruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
thk ~ 5 yıl önce
Kurumun içinde gerek çalışan gerek öğrenci gerekse gönüllülerineredeyse yüzde 80 i kurumdan nefret eder hala gelmiş.Eskiden böylemiydi. umarım varmez FAI havacılık oyunlarını.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hava oyunu ~ 5 yıl önce
Personelin hayatiyla oynadiniz. Genclerin umutlariyla oynadiniz. Thknin gelecegi ile oynadiniz. Daha oynayacak ne kaldi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hadi ya? ~ 5 yıl önce
Kimler yaptı bunu tertip? Bir anlat hele. Anlat da öğrensin şu vesayetçiler.
Tertipe ~ 5 yıl önce
Hayatim gazate oku biraz.vesayetciler soygunu yapan komutaninizin yonetimindeki isimlerle ayni.oku arastir.ogren.saymayi biliyorsan tabi.
Para ~ 5 yıl önce
Bekir paraglider daki paraya takilmayin adi oyle onun. Ordan bir sey cikmaz size.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Babadag ~ 5 yıl önce
Gecmiste dalga gecip asagiladiginiz yamacparasutunden medet ummak. Vay be.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Harika ~ 5 yıl önce
Siz orada kalın lütfen
Harika hanima ~ 5 yıl önce
Ben zaten burdayim. Siz bilmediginiz ise karismayin yeter. Cunku her adimda berbat ediyorsunuz.
Fai ~ 5 yıl önce
Fai personeline maas veremeyen bir kuruma hava oyunu organizasyonu vermeyi tartisiyorsa onlarda da bir sorun var demektir.kim bilir ne yalanlar soylediler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Zzv ~ 5 yıl önce
Ya arkadaş maaş yok ..ne hava oyunu.kafayı yedim oyun havalarını ben oynuyorum...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Maaş tamam ~ 5 yıl önce
Ben emekli albayım Osman komutanımın döneminde Hava Kuvvetlerin'den emekli olup kurumda işe girdim. Kurum 9 senedir tıkır tıkır ödüyor maaşımı. Yalan konuşmayın. Kuyruk acınız var galiba sizin. Kuruma çamur atmaya bayılıyorsunuz.
Kuyruk takimi ~ 5 yıl önce
Askim sen emeklisin iki maas aliyosun.burda isin ne?orduevine gidip ucuza karnini doyur.park yerindeki araclarin sileceklerini falan kaldir.osman komutaninin hirsizligi belgelendi, sen de mi hirsizsin?maas alamayan ve mahkeme yolu ile maasini almaya calisan yuzlerce insan var.neyin kafasindasin sen?kimin talimatiyla yaziyorsun albay?
Dalga geçin durun ~ 5 yıl önce
Ya beyler uçan doğru dürüst adamınız/aracınız kalmadı. Asker emmiler paraları sömürdü. Hala bazı askerler kurumdan utanmadan daha da maaş çekiyor. Türkkuşu kapandı. Kurumun mallarının çoğu vakıfa devroldu. Bağış yapan yok, kurban derisi para etmiyor (bu sizin hatanız değil tabi) Ya harbiden siz neyin kafasını yaşıyorsunuz? 500 milyon dolar borç! Ye mehmet ye. Hiç utanmanız yok mu sizin? Madem federasyonum, eğitmenim, zartım, zurtum diyorsun önce kendi ülkene bir hizmet sun (paralı olsun farketmez) sonra git FAIcilik oyna. Halk, parasıyla kurs bulamıyor. Kokuşmuşluğun son derecesindesiniz yani. Amaç iş yapmak değil, havadan para gelsin siz de yiyin, ülkeye zarar verin. Teröristlerden betersiniz şu halinizle.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000