09 Nisan 2020, Perşembe 22:22:49

Türk-İş’ten THY’ye Kısa Çalışma Ödeneği İkazı

Geçtiğimiz günlerde Hava İş Sendikası'nın Çalışma Bakanlığı ve Türk İş nezdinde başlattığı girişimler sonuç vermeye başladı.
  • Hava-iş siz THY 'ye hatirlatiyorsunuz yaptığınız yanlış diyiyorsunuz onlar bakiyorki bunların uyeyeri uyuyor biz ne yaparsak yapalım birşey yapamazlar mantığı ile yapacaklarını yapıyorlar. Yani üyesi basın açıklamasına bile gelmeye tenezzül etmiyor diye düşünüyor sonra sendika işini yapmıyor eleştirisin de bulunuyoruz biraz da biz üzerinize düşeni yapmalıyiz arkadaşlar değil mi
  • Havaİş dediğin THYnin emir kulu. Hala bu sendikadaysanız, ya bir şey anladığınız yok ya da Hava İşten farkınız yok.
  • Hakiki Alimınyum iş sendikası sizde destek verin.
  • Bozacının şahidi Şıracı , emekçiden yana değil patron yana güdümlü sendikalar ...

Geçtiğimiz günlerde Hava İş Sendikası'nın Çalışma Bakanlığı ve Türk İş nezdinde başlattığı girişimler sonuç vermeye başladı. Sağlık kısıtı olan ve işverenin teşviki ile ücretsiz izne çıkan çalışanların THY yönetiminin kararıyla kısa çalışma ödeneğinden yararlandırılmamasına dair ilk açıklama Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu’ndan geldi.

Türk İş’ten Hava İş’e Tam Destek

Yazıda Türk İş; Kısa Çalışma Ödeneği şartlarının  kolaylaştırılmış olduğunu ve THY’nın gelinen süreci iyi niyetle ve işçi menfaatine yürütmesini beklediğini belirtmiştir. Ayrıca Türk-İş “Tüm çalışanlarınızın Kısa Çalışma ödeneğinden -herhangi bir hak kaybına uğramadan- yararlanması, kronik rahatsızlığı bulunan ve kısa çalışma için başvuru öncesi THY A.O’nun teşviki ile ücretsiz izne çıkan üyelerin de mevzuat çerçevesinde Kısa  çalışma ödeneğinden yararlandırılması, böylece hiçbir işçinin mağdur edilmemesi ve ortaya çıkabilecek belirsizliğin ortadan kaldırılması, meselenin çözümü için uygun bir başlangıç olacaktır” dedi.

Türk-İş’ten THY’ye Kısa Çalışma Ödeneği İkazı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Hamza ~ 2 ay önce
Hava-iş siz THY 'ye hatirlatiyorsunuz yaptığınız yanlış diyiyorsunuz onlar bakiyorki bunların uyeyeri uyuyor biz ne yaparsak yapalım birşey yapamazlar mantığı ile yapacaklarını yapıyorlar. Yani üyesi basın açıklamasına bile gelmeye tenezzül etmiyor diye düşünüyor sonra sendika işini yapmıyor eleştirisin de bulunuyoruz biraz da biz üzerinize düşeni yapmalıyiz arkadaşlar değil mi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çok güldüm. una ~ 2 ay önce
Havaİş dediğin THYnin emir kulu. Hala bu sendikadaysanız, ya bir şey anladığınız yok ya da Hava İşten farkınız yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tchnc ~ 2 ay önce
Hakiki Alimınyum iş sendikası sizde destek verin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sendika ~ 2 ay önce
Uyelere gida yardimi da yapilabilir havais
Bi de ~ 2 ay önce
Öz hakikisi var
AL TAKKE VER KÜLAH ~ 2 ay önce
Bozacının şahidi Şıracı , emekçiden yana değil patron yana güdümlü sendikalar ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000