24 Ekim 2018, Çarşamba 14:02:08

Turkish Cargo ile BAİB anlaşt

Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB) Başkanı Hakkı Bahar'ın girişimiyle ihracat için Turkish Cargo ile kargo anlaşması yapıldı.
  • Bir anlaşmaki ücretlendirme detaylarının açıklandığını da ilk defa görüyorum... Bu bilgiler gizli değil mi???
  • Loadmaster'a dert başka bişey değil. 8 günlük off 7'den 5'e düşsün bari kargo binasında uyuyalım olur mu
  • Düzeltin.
  • Kargo uçaklarında navlun 100 er kiloluk birimlerle ölçülür. Ayrıca kargo uçakları yakıt vergisinden muaftır. Ayrıca devletler arası ticaret anlaşmaları kapsamında yolcu uçaklarının tabi oldugu vergi ve harçlarda ödenmez. Bu bağlamda ton başı 600 dolar civarında bir ücret söz konusu olur.
  • 1 tonu 55dolara?? Emin misiniz? Bu uçak tam dolu olsa 3 4bin dolara mı uçuş yapıyor?
  • 67 ton yuk alabilen a330 67x55 dolara gidiyor yani hahahahahah.İnsan alinti yaparken bi olur yahu.Biz ne yayinliyoruz bi bakalim diye.
  • Önce içindeki kripto fetocuları temizlesin. Tepeden tırnağa hala cirit atıyorlar. Referanslar, cvler, geçmişler ortada.

Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB) Başkanı Hakkı Bahar'ın girişimiyle ihracat için Turkish Cargo ile kargo anlaşması yapıldı.

Rusya'ya ihraç edilecek tüm ürünlerdeki fiyatlar genel kargolarda 1 tonun üzerindeyse 55 dolar, bozulabilir kargolarda ise 1 tona kadar 65 dolar, 1 tonun üzerinde ise 60 dolar olarak belirlendi.

Antalya'da 20 gün önce gerçekleştirilen ve ihracat rakamlarının açıklandığı Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) toplantısının ardından BAİB Başkanı Hakkı Bahar, uzun süredir üzerinde çalıştığı projeyi sonuçlandırdı. BAİB ile THY'ye ait Turkish Cargo arasında yapılan anlaşma gereği Antalya-Rusya arasında uçak kargo kullanılarak ihracatın yolu açıldı.

Projenin başlangıcından itibaren gelinen süreci anlatan Başkan Bahar, BAİB seçimlerinin ardından Turkish Cargo'nun kendilerini ziyarete geldiğini, ziyarete gelenler arasında üniversiteden arkadaşlarının olduğunu ve projenin fitilini bu görüşmede ateşlediklerini söyledi. İhracat için neler yapılabileceği konusunda görüşmeler yapmak için hemen bir proje hazırladıklarını aktaran Bahar, Antalya'dan Rusya'daki Vnukovo Havalimanı'na basitleştirilmiş gümrük hattının aktif olmadığını öğrendiğini anlattı.

Vnukovo Havalimanı'nın yöneticilerini tatil yaptıkları Nis'te bularak pasif durumdaki gümrük hattını aktifleştirmek için görüşmeler yaptıklarını kaydeden Bahar, “Duyduk ki yöneticiler Nis'te tatildelermiş. Hemen gittik. Görüşmeler sonrasında aktif hale getirdik. Sonrasında Turkish Cargo ile protokolu imzaladık. Genel kargolarda 1 tonun üzerindeyse 55 dolar, bozulabilir kargolarda ise 1 tona kadar 65 dolar, 1 tonun üzerinde ise 60 dolar olarak belirlendi" dedi.

Yaş sebze meyve, çiçek, otomobil parçası dahil olmak üzere tüm ürünlerin bu kapsamda ihraç edilebileceğini ifade eden Bahar, sözleşmenin 2019 Ocak ayına kadar süreceğini ancak bu sözleşmenin sürekli yenilenmesinin de yine kendi ellerinde olduğunu ifade etti.

Uzakdoğu için de çalışma içerisinde olduklarını belirten BAİB Başkanı Hakkı Bahar, uçak kargo gelişmelerinin sektörde bir merak uyandırdığını, ancak bu tarz bir kültür olmadığı için yavaş yavaş hareketlendiğini söyledi. Alışkanlıkları bir anda değiştirmenin kolay olmadığını aktaran Hakkı Bahar, fiyatların BAİB'e özel olduğunu, uçak kargodan yararlanmak isteyenlerde BAİB üyeliği arandığını söyledi. (Hürriyet)

Turkish Cargo ile BAİB anlaşt

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Gorki ~ 4 yıl önce
Bir anlaşmaki ücretlendirme detaylarının açıklandığını da ilk defa görüyorum... Bu bilgiler gizli değil mi???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
LM ~ 4 yıl önce
Loadmaster'a dert başka bişey değil. 8 günlük off 7'den 5'e düşsün bari kargo binasında uyuyalım olur mu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rakamlar hatalı ~ 4 yıl önce
Düzeltin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kargo Operasyon ~ 4 yıl önce
Kargo uçaklarında navlun 100 er kiloluk birimlerle ölçülür. Ayrıca kargo uçakları yakıt vergisinden muaftır. Ayrıca devletler arası ticaret anlaşmaları kapsamında yolcu uçaklarının tabi oldugu vergi ve harçlarda ödenmez. Bu bağlamda ton başı 600 dolar civarında bir ücret söz konusu olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
esnaf vatandaş ~ 4 yıl önce
1 tonu 55dolara?? Emin misiniz? Bu uçak tam dolu olsa 3 4bin dolara mı uçuş yapıyor?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hehe ~ 4 yıl önce
67 ton yuk alabilen a330 67x55 dolara gidiyor yani hahahahahah.İnsan alinti yaparken bi olur yahu.Biz ne yayinliyoruz bi bakalim diye.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tahsin ~ 4 yıl önce
Ton ücret X mesafe (mil) başına ücret. Yani rusyaya giden ürünle norveçe giden aynı ücrete gitmiyor. Cahil Çomar
Etik timi ~ 4 yıl önce
Tk bünyesinde Çetin beyin müdürlünde etik timi kurulsun. Tırım tırım etiksizlik arasınlar
Turkish cargo ~ 4 yıl önce
Önce içindeki kripto fetocuları temizlesin. Tepeden tırnağa hala cirit atıyorlar. Referanslar, cvler, geçmişler ortada.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Proje ~ 4 yıl önce
Yine saçma sapan proje peşindeler; kimse de ses edemiyor...aman diyim..!! İşin sonu kötü şşşşi

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000