20 Mart 2018, Salı 09:46:14

Turkish Cargo 1.5 milyon canlı balık taşıdı

Türk Hava Yolları’nın alt markası olarak dünyanın 121 ülkesine hava kargo taşımacılığı gerçekleştiren Turkish Cargo başarılı operasyonlarına bir yenisini daha ekledi.
  • Yüksek teknoloji ürünleri satmadan bu ülke ileriye gidemez.Geçen sene ihracat seferberliği yapıldı.Ama ihracat artınca ithalat ihracattan daha fazla arttı,cari açık rekoru kırıldı.Niye mi çünkü sattığımız ürünü üretmek için hammeddemiz,ara malımız da ithal. Öncelikle ara malı üretimimizi artırmamız lazım dışa bağımlılıktan kurtulmamız için.
  • tuman saygilar , iyi ucuslar
  • Arkadaşlar.. THY tabiki milli havayolumuz.. Sahip çıkalım.. Ama yiğidin hakkını da teslim edelim lütfen. ULS Cargo A-310 ile Japonya dan yunus taşımıştı.. (Hem de canlı olarak.. Su altındaki ortamı göklerde sağlayarak..) Uçuşun fotoğrafları var.. Sanırım aynı işi THY yapınca daha bir başka oluyor.
  • Makine üretip tasimaliyiz balik degil.
  • İnsan gurur duyuyor..

Türk Hava Yolları’nın alt markası olarak dünyanın 121 ülkesine hava kargo taşımacılığı gerçekleştiren Turkish Cargo başarılı operasyonlarına bir yenisini daha ekledi. Turkish Cargo, 100 ton ağırlığına denk gelen 1 buçuk milyon adet canlı Çipura balığını, balıkların su altında ihtiyaç duydukları ortamı bulutların üzerinde sağlayarak, İzmir’den Umman’a taşıdı.

Son yıllarda gerek sunduğu hizmetlerin gelişimi gerekse de uçuş ağına eklediği yeni destinasyonlar ile Türk ihracatçısının farklı pazarlara açılmasına önemli katkılarda bulunan Turkish Cargo, bu operasyon ile Avrupa’nın en büyük balık yetiştirme kapasitesine sahip şirketi Kılıç Holding’in Ege’de yetiştirdiği 1 buçuk milyon adet Çipura cinsi balığı Umman’a taşıdı.

Boeing 777F geniş gövde kargo uçağıyla, charter seferi olarak icra edilen ve su ürünleri mühendislerinin refakat ettiği taşımada, yavru çipura balıklarının 1 saatlik aralıklarla ph dengesi, oksijen ve su sıcaklık seviyeleri kontrol edildi.

Gerçekleştirilen taşıma ile ilgili açıklama yapan Türk Hava Yolları Genel Müdür (Kargo) Yardımcısı Turhan Özen: “Bodrum’dan Umman’a maksimum 40 saatte ulaştırılması gereken 100 ton ağırlığındaki canlı balık ilk hazırlıkların ardından önce, 3 saat içerisinde tırlarla İzmir’e taşındı, sonrasında arkadaşlarımız balıkları özel tekniklerle donatılmış kargo uçağımıza yükledi.  İzmir’den Umman’a ise 3 saatte uçarak  tüm taşıma sürecini toplamda 24 saat içerisinde çözüme kavuşturduk. Boeing 777F tipi kargo uçağımızla, IATA LAR (Canlı Hayvan Taşıma Kuralları) çerçevesinde gerçekleştirdiğimiz bu operasyon ile azami hassasiyet gerektiren canlı hayvan taşımaları konusundaki başarımızı bir kez daha kanıtlamış olduk. Bir uçakla 1 buçuk milyon adet canlı balığı taşımak; doğru iklimlendirme, oksijen ve sıcaklık kontrolünde de uzmanlık gerektirir. Ayrıca bu taşıma, kullanılan oksijen tüpleri nedeniyle tehlikeli madde taşımacılığı statüsünde yer almaktaydı.  Biz hem balıkların sağlığı için gerekli ortamı hem de operasyonun gerekliliklerini, alanında uzman ekibimiz ve Turkish Cargo güvencesi ile başarılı bir şekilde sağladık. Turkish Cargo olarak Türk ihracatçısının her daim yanında olmayı sürdürüyoruz.’’ dedi.

Kargo operasyonlarında en kısa sürede teslimat prensibiyle hareket eden Turkish Cargo bu operasyonda da müşteri beklentisinin ötesinde bir hizmet sağlayarak deniz ürünleri tedarik zincirine ve Türk ekonomisine katkı sağladı.

Tunus, Umman, Katar, Suudi Arabistan gibi birçok Arap ülkelerinden gelen canlı balık ithalatı talebine rahatlıkla karşılık verebilecek uçak filosuna ve dünya çapında efektif bir uçuş ağına sahip olan Turkish Cargo özel kargolar için güven oluşturuyor.

Kılıç Holding Üretimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Serkan İlgaz: ‘’Türkiye’den yurt dışına deniz balığı ihracatı gerçekleştiren tek firmayız. Yaklaşık olarak 1 buçuk milyon yavru Çipura balığını kırk saatten daha kısa bir sürede Umman açıklarından Hint Okyanusu’na indirdik ve Turkish Cargo ile ilk taşımamızı gerçekleştirdik. Bayrak taşıyıcı havayolumuz ile gerçekleştirdiğimiz bu operasyonun devamında, buna benzer yeni başarılarda da iş birliği içerisinde olmayı umuyoruz’’ dedi.

Operasyonlarını Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği’nin (IATA) kurallarına göre yöneten kargo sektörünün dinamik markası Turkish Cargo, iyi eğitimli personeliyle tüm canlı hayvan taşımalarına azami ölçüde özen göstererek, en iyi emniyet, konfor ve hijyeni sağlamaya devem ediyor.

Turkish Cargo 1.5 milyon canlı balık taşıdı

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

TR ~ 6 yıl önce
Yüksek teknoloji ürünleri satmadan bu ülke ileriye gidemez.Geçen sene ihracat seferberliği yapıldı.Ama ihracat artınca ithalat ihracattan daha fazla arttı,cari açık rekoru kırıldı.Niye mi çünkü sattığımız ürünü üretmek için hammeddemiz,ara malımız da ithal. Öncelikle ara malı üretimimizi artırmamız lazım dışa bağımlılıktan kurtulmamız için.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
eylm ~ 6 yıl önce
tuman saygilar , iyi ucuslar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Eski Kargocu ~ 6 yıl önce
Arkadaşlar.. THY tabiki milli havayolumuz.. Sahip çıkalım.. Ama yiğidin hakkını da teslim edelim lütfen. ULS Cargo A-310 ile Japonya dan yunus taşımıştı.. (Hem de canlı olarak.. Su altındaki ortamı göklerde sağlayarak..) Uçuşun fotoğrafları var.. Sanırım aynı işi THY yapınca daha bir başka oluyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kanban ~ 6 yıl önce
Makine üretip tasimaliyiz balik degil.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ok ~ 6 yıl önce
Ok sen o zaman burda boş boş konuşacağına otur da bi makina yap..
kanbama ~ 6 yıl önce
Turkish Cargo makine uretmeli diyorsun yani ? Çok zeki birisine benziyosun zekanin zekatini versen ihya oluruz milletce
HÜT ~ 6 yıl önce
Sen nerde yaşıyon be abi.Oda yapılıyor merak etme.Burda konu taşınan canlı balıklar.Uykudasın herhalde
Gülbatur ~ 6 yıl önce
Akşam yemeğinde makina dişlisini mi yiyeceksiniz.Üretimin her türlüsü faydadır
kanban ~ 6 yıl önce
Altına imza atacağım yazı. Biz hala saman ithal eden ülkeyiz. Teknolojik üretimlere girecek vizyonu olan bir parti lazım. Arap meraklısı değil.
Sözcü ~ 6 yıl önce
İnsan gurur duyuyor..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Araplara ~ 6 yıl önce
Balik tasidigimiz icin mi.?
Müthis ~ 6 yıl önce
Yavru cipuralarimiz Atlas Okyanusunda özgürce büyüyecek, yüzecek.. Mutluyuz gururluyuz. Cenk Tosunu Evertona, genc ve yetenekli cipuralarimizi da Ummana transfer ettik. Yasasin.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000