15 Haziran 2015, Pazartesi 07:51:07

Türk Yıldızları Polonya'da nefesleri kesti

Türk Hava Kuvvetleri'nin akrobasi timi Türk Yıldızları Polonya'nın Poznan kentinde ilk kez düzenlenen havacılık festivali kapsamında bir gösteri uçuşu yaptı.
  • Allah kazadan beladan saklasın.
  • Afrikaya da bekleriz.

Türk Hava Kuvvetleri'nin akrobasi timi Türk Yıldızları Polonya'nın Poznan kentinde ilk kez düzenlenen havacılık festivali kapsamında  bir  gösteri uçuşu yaptı. Poznan'daki askeri havalimanından hareket eden uçakların Poznan semalarındaki yaklaşık 35 dakikalık gösterisi büyük ilgiyle izlendi.

Türk Yıldızları Filo Komutanı Yarbay Zeki Koltukoğlu Polonya'da ilk kez gösteri uçusu düzenlediklerini ve gördükleri ilgiden dolayı çok mutlu olduklarını söyledi.

Koltukoğlu, dün iki sortilik bir uçuş gerçekleştirdiklerini ifade ederek bugün son günde bir sorti uçuş yaptıklarını anlattı.

Hem Polonyalılar'ın hem de çevrede yaşayan Türklerin yoğun ilgisine işaret eden Koltukoğlu, ''Burada Türk bayrağını dalgalandırmak gurur verici. İlk defa Polonya'ya geliyoruz. Bundan sonra da Polonya'da değişik organizasyonlara sanırım katılımımız olacaktır'' dedi.

Türkiye'nin Polonya Büyükelçisi Yusuf Ziya Özcan da gösteriden sonra AA muhabirine yaptığı açıklamada, çok duygulandığını söyledi.

Özcan, Türk Yıldızları'nın gösteri uçuşuyla Polonyalılar'a unutulmaz bir gösteri sunduklarını ve Türkiye'nin tanıtımına müthiş bir katkı sağladıklarını vurgulayarak, ''Gösteriyi izlerken adete tüylerim diken diken oldu. Buradan Budapeşte'ye gidecek Türk Yıldızları orada da inşaallah başarı sağlarlar. İsterim ki Türk Yıldızları, Türkiye'de yaptıkları gösterilere ilaveten 3 ya da 6 ayda bir yurtdışında yaparlarsa Türkiye'nin tanıtımına çok faydalı olur'' diye konuştu.

Türk Yıldızları 20 ve 21 Haziran'da Romanya Uluslararası Hava Gösterileri kapsamında uçuş gerçekleştirecek.

Poznan'da düzenlenen Havacılık Festivali'ne yaklaşık 12 ülkeden 20 gösteri ekibi katıldı.

Türk Yıldızları Polonya'da nefesleri kesti

Facebook Yorum

Yorumlar

iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Allah kazadan beladan saklasın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Afrikaya da bekleriz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000