01 Ekim 2014, Çarşamba 08:05:32

TÜRK UÇAKLARI İSVEÇ'TE

Türkiye’nin F-16 savaş uçaklarını gizli bir şekilde İsveç’te test ettiği ortaya çıktı.
  • Peki hindistan cumhurbaşkanı çadırdamı kalıyomuş. Ben öle anladım yorumlardan. Çadırından uydu firlatmış konut yapmamış yani O paraya
  • Milli Yazılım Indentification Friend and Foe ve Milli Air to Air Füzesi
  • Milli Air to Air füze denemesi
  • USD75M Hindistan harcadi cok kucuk ve hafif (~8 kg) bir araci Mars'in yorungesine koymak icin. Hindistan ucak yapmak yerine Mars'a bir arac gonderdi, Turkiye'de bu yolu izlemeli.
  • Ankara'da yapılan yeni cumhurbaşkanlığı köşkü için harcanan para 700 milyon TL. Hindistan ise sadece 170 milyon TL harcayarak Mars'ın yörüngesine uydu yerleştirdi. Yani Türkiye'de cumhurbaşkanlığı köşküne harcanan para ile Hindistan Mars'a 4 uydu gönderebiliyor. Bazıları yerli pırpır uçakla uyumaya devam.

Milliyet'te yer alan habere göre; Sanviken kenti dışında bulunan Jaderfors kasabasında oturan bir kişinin, önceki gün öğle saatlerinde 10 tane uçağın alçaktan uçtuğunu gördüğünü bildirmesi üzerine İsveç Silahlı Kuvvetleri Arbetarbladet gazetesine açıklama yapmak zorunda kaldı.

İsveç Silahlı Kuvvetleri Enformasyon dairesinden Mikael Abrahamsson, Arbetarbladet gazetesine gönderdiği açıklamada, Türkiye’nin, Norrboten’e bağlı Vidsel’de yer alan savunma malzemelerinin bulunduğu FMV adlı tesisleri F-16 uçaklarının test uçuşları için kiraladığını ve uçuş izinlerinin olduğunu bildirdi.

"NEYİ TEST ETTİKLERİ GİZLİ BİLGİ"

FMV tesisleri şefi Mats Hakkarainen, ”Türkiye’nin Vidsel’deki tesisleri kiraladığını ve onların provalar, testler ve denemeler yapmak için burada olduğunu teyit edebilirim. Gizli olduğu için neyin denendiği ve test edildiği konusuna giremeyeceğim” dedi. Devletlere ait askeri uçakların, İsveç hava sahasında uçmaları için gerekli iznin İsveç Hükümetinin Savunma Departmanı tarafından verildiği belirtildi.

TÜRK UÇAKLARI İSVEÇ'TE

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

iPhone Uygulaması ~ 8 yıl önce
Peki hindistan cumhurbaşkanı çadırdamı kalıyomuş. Ben öle anladım yorumlardan. Çadırından uydu firlatmış konut yapmamış yani O paraya

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 8 yıl önce
Milli Yazılım Indentification Friend and Foe ve Milli Air to Air Füzesi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
olsa olsa ~ 8 yıl önce
Milli Air to Air füze denemesi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
USD75M ~ 8 yıl önce
USD75M Hindistan harcadi cok kucuk ve hafif (~8 kg) bir araci Mars'in yorungesine koymak icin. Hindistan ucak yapmak yerine Mars'a bir arac gonderdi, Turkiye'de bu yolu izlemeli.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
mi acaba ? ~ 8 yıl önce
Hindistan 27 sene lik uğraşının sonunda Tejas adını verdiğini uçağını üretti.
mete ~ 8 yıl önce
Ankara'da yapılan yeni cumhurbaşkanlığı köşkü için harcanan para 700 milyon TL. Hindistan ise sadece 170 milyon TL harcayarak Mars'ın yörüngesine uydu yerleştirdi. Yani Türkiye'de cumhurbaşkanlığı köşküne harcanan para ile Hindistan Mars'a 4 uydu gönderebiliyor. Bazıları yerli pırpır uçakla uyumaya devam.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Volvo? ~ 8 yıl önce
Hindistan 170 milyon TL'mi harcamış? USD($) olmasın o?
dolar ~ 8 yıl önce
74 milyon dolar. Cumhurbaşkanlığı köşküne harcanan para ile karşılaştırmak için haberde TL'ye çevrilmiş.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000