10 Kasım 2018, Cumartesi 11:02:07

Türk şirketi tarafından inşa edilen havalimanına yoğun ilgi

Senegal'de Türk firmalarınca yapımı 8 ayda tamamlanan Uluslararası Blaise Diagne Havalimanı (AIBD) ilk 11 ayında 2 milyondan fazla yolcuya hizmet verdi.
  • Nedir arkadas sizin bu hosdeslere karsi kininiz aldigi maasi surekli elestiriyosunuz zamaninda sende okusaydin simdi boyle aptalca yorum yapmazdiniz demi yada ne bilim hava meydanlarinda okadar bos gezen sef mudur war onlarda aliyo 10 binle 14 bin arasi maas bublarida bir dile getirin hadi ....... yiyosa yemez demi
  • Artik hosteslerimiz guzel guzel ic organ patlatsinlar diye.
  • Musa sow Havalimanı olabilirdi sow=show
  • Şirketimiz olarak iki üç uçuş yaptık. Terminal binası çok büyük olmayan taxi yolları ve pisti gayet geniş olan güzel bir meydan olmuş. Emeği geçenlerin eline sağlık

Senegal Hava Ulaştırma Bakanı Maimouna Ndoye Seck, AIBD'nin havacılık sertifikasının teslim töreninde basın mensuplarına yaptığı açıklamada, açıldığı 8 Aralık 2017'den 31 Ekim'e kadar AIBD'yi 2 milyon 109 bin 611 yolcunun kullandığını söyledi.

Havalimanından yaklaşık 25 bin uçuş yapıldığını ve 30 bin tondan fazla kargo taşındığını belirten Seck, elde edilen sonucun memnuniyet verici olduğunu dile getirdi.

Bakan Seck, Senegal'in ulusal hava yolu şirketi Air Senegal'in yıl sonunda yaklaşık 11 şehre uçuş gerçekleştireceğine değinerek, en geç Şubat 2019'a kadar Dakar-Paris hattında karşılıklı Air Senegal uçuşlarının başlayacağını duyurdu.

Senegal'in buna bağlı olarak iki Airbus A330-900 NEO uçağı satın aldığını aktaran Seck, uçakların tesliminin Şubat 2019'da gerçekleştirileceğini ve bu tarihten itibaren birçok noktaya daha uçuş başlatacaklarını ifade etti.

Dakar'ın yeni kentleşme projesi kapsamında şehre 40 kilometre mesafede bulunan havalimanı, 50 bin hektar alanda 3 milyon yolcu kapasitesiyle hizmet veriyor.

İnşasına, Suudi Arabistanlı bir şirket tarafından 2008'de başlanan ancak bir türlü bitirilemeyen havalimanının yapımını Türk firmaları Eylül 2016'da devralarak 8 ay gibi kısa bir sürede tamamlamıştı.

Senegal Cumhurbaşkanı Macky Sall, Türk firmalarının, Ekvator Ginesi'nde yaptığı kongre merkezini beğenmesi üzerine Summa ve Limak grubuna havalimanının inşasını tamamlayarak 25 yıllık işletmesine ortak olmalarını teklif etmişti.

Türk şirketi tarafından inşa edilen havalimanına yoğun ilgi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Hos pos ~ 4 ay önce
Nedir arkadas sizin bu hosdeslere karsi kininiz aldigi maasi surekli elestiriyosunuz zamaninda sende okusaydin simdi boyle aptalca yorum yapmazdiniz demi yada ne bilim hava meydanlarinda okadar bos gezen sef mudur war onlarda aliyo 10 binle 14 bin arasi maas bublarida bir dile getirin hadi ....... yiyosa yemez demi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kabin memuru ~ 4 ay önce
Artik hosteslerimiz guzel guzel ic organ patlatsinlar diye.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ulen ~ 4 ay önce
ahahahahahaha.
Sow ~ 4 ay önce
Musa sow Havalimanı olabilirdi sow=show

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aksek ~ 4 ay önce
Şirketimiz olarak iki üç uçuş yaptık. Terminal binası çok büyük olmayan taxi yolları ve pisti gayet geniş olan güzel bir meydan olmuş. Emeği geçenlerin eline sağlık

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000