15 Ocak 2019, Salı 08:06:53

'Türk Kartalı'na üstün tasarım ödülü

Aquila ve Bursa Uzay ve Havacılık tarafından geliştirilecek olan Türk Kartalı ALPINA, Almanya'da büyük ilgiyle karşılandı.
  • ( Berlin'de üretim sürecine devam edilen ALPINA ) Kuyrukta Alman bayrağı,tescil Almanya ,( Designnobis tasarım ekibi ) Ve haber başlığı ?
  • Alpina D-DSNB modeli....... cok enteresan bir model... D-DSNB ucagin kuyruk adi olmasin

Almanya'da düzenlenen geleneksel German Design Awards 2019 yarışmasına, Hakan Göksu ve ekibinin tasarladığı Türk Kartalı ALPINA modeli damgasını vurdu. Berlin'de üretim sürecine devam edilen ALPINA, hem suya inebilen Aqua, hem de 4 yolcu kapasiteli ALPINA D-DSNB modeliyle üstün tasarım ödülüne layık görüldü.

Aquila Uçak Fabrikası'nın sahibi Celal Gökşen, 50 yıldır düzenlenen bu yarışmada ödül almanın hem fabrikaları hem de ülkemiz açısından büyük bir gurur olduğunu ifade etti. Hakan Gürsu önderliğinde oldukça istikrarlı bir çalışma yürüttüklerini belirten Gökçen, son 10 yılda ilk altın ödülü kazanan uçağın ALPINA olduğuna değindi.

İşte Celal Gökçen'in ödüle ilişkin açıklamaları:

"Bugün Türkiye'nin ilk 500 büyük şirketi listesinde olan 1987 yılında kurulan BPLAS, Almanya'da 2015 yılında aldığı Aquila Uçak ve Havacılık Şirketi ile ileri teknoloji ve tasarıma dayalı öncü ürünlerle yeni sektörlerde büyümeyi hedefliyor. Doktor Öğretim Üyesi Hakan Gürsu önderliğindeki Designnobis tasarım ekibi ile uzun soluklu ve istikrarlı iş birliğimizin ortaya çıkardığı yenilikçi tasarımlar katma değer yaratan ortak ürünlere dönüşmeye ve uluslararası başarıları getirmesi bizler ve ülkemiz için memnuniyet verici."

German Design Award yarışmasının ödül töreni, gelecek ay Frankfurt'ta gerçekleştirilecek.

'Türk Kartalı'na üstün tasarım ödülü

Facebook Yorum

Yorumlar

??? ~ 4 yıl önce
( Berlin'de üretim sürecine devam edilen ALPINA ) Kuyrukta Alman bayrağı,tescil Almanya ,( Designnobis tasarım ekibi ) Ve haber başlığı ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yersen ~ 4 yıl önce
Almanya'da doğan Anadolu Kartalı
Budragenyo ~ 4 yıl önce
Her kuşu......
Aquila ~ 4 yıl önce
Alpina D-DSNB modeli....... cok enteresan bir model... D-DSNB ucagin kuyruk adi olmasin

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000