23 Nisan 2020, Perşembe 14:34:36

Türk Hava Yolları 'TK1920'nin hikayesini paylaştı

Türk Hava Yolları, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşunun 100'üncü yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda tarihindeki en anlamlı uçuşlardan birini gerçekleştirdi. Şirket tarafından o uçuşun hikayesi paylaşıldı.
  • THY Bi tane yaa...
  • Koca 777 ile boş işler peşinde koşacağınıza çalışanlar zor durumda onlar için bir şey yapsaydınız.
  • Boş işler bunlar.
  • Ucusu planlayan dispeclerimize ve ucusu gerceklestiren kaptanlarimiza tesekkur ederiz.
  • Reklam yapacagina personele maaşını ode. Hakkini ver. Kansizlik yapacagina esitligi savun. Savurganlıgi onle. Kul hakkini odemeye calisin... reklam yapacagi hic bisey yapma... boyle bos islerden vazgec hic inandirici olmuyor. Sadece komedi filmi. Kendin ol tkyönetimi. Ataturk cumhuriyet sevginiz yaptiginiz haksizlik yanında komik duruyor.
  • Ucmayımı özledik ne;(
  • Benim filom benim şirketim benim güzel ülkem!Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.Çok güzel ve anlamlı bir çalışma olmuş.Bu vesileyle bütün Türkyenin ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLU OLSUN!!NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!
  • Bu zor günlerde, bu muhteşem olayı lurgulayan, planlayan, gerçekleştiren, güzel duygularla paylaşan herkese teşekkürler
  • Harikasınız Thy' nin güzide pilotları, teşekkürler!
  • Bazıları bu ışte bayramdan payını almak için belli ki öncülük etmişler ne de olsa kral onlar!

Milli bayrak taşıyıcı hava yolu Türk Hava Yolları, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşunun 100'üncü yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda tarihindeki en anlamlı uçuşlardan birini gerçekleştirdi. Sabah saatlerinde bu özel uçuş için İstanbul'dan Ankara'ya intikal eden TC-JJF tescilli Boeing 777-300(ER) tipi uçak, 23 Nisan saat 09.40'da Esenboğa Havalimanı'ndan havalandı. 23 Nisan 1920 tarihine atfen sefer sayısı TK1920 olarak belirlenen ve yaklaşık 2 saat süren uçuşta, sırasıyla bayrağımızdaki ay ve yıldız sembollerinin oluştuğu bir rota izlendi. Uçuş takip verilerinin yer aldığı canlı hava trafiği sitesi Flightradar24 üzerinden de yoğun bir şekilde anbean takip edilen uçuşun ardından havacılık tarihimize geçecek ay-yıldızlı bir rota ortaya çıktı.

Uçuşun hikayesini anlatan anlamlı video paylaşıldı

Uçuşun ardından THY'nin resmi sosyal medya hesabından, "Dünyanın en büyük Türk bayrağı milletimize armağan olsun" notuyla uçuşun hikayesini anlatan anlamlı bir video paylaştı. Göklerde iz bırakan bu anlamlı uçuşu gerçekleştiren Kaptan Pilot Öner Samyel ve Pilot Murat Gülkanat, bundan tam 100 yıl önce açılan Meclis binamızın semalarında iken özel bir anons yaptı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Egemenlik kayıtsız, şartsız milletindir" sözüne atıf da yapılan anonsta, onun emanet ettiği mirasın gökyüzündeki bekçileri olunduğu vurgulandı.

"Bu özel seferimizi geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza armağan ediyoruz"

Anlamlı uçuşa ilişkin Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, özgürlük ve bağımsızlık yolunda hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan bir milletin iradesinin temsili için bundan tam 100 yıl önce kurulan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılış gününü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak evlatlarımıza armağan etmesi istikbalimizin ve istiklalimizin muhafazası olan gelecek nesillerimize duyulan güveni yansıtmaktadır. Ülkemizin milli bayrak taşıyıcı hava yolu olarak biz de bugün gerçekleştirdiğimiz bu özel seferimizi geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza armağan ediyoruz" dedi.

Türk Hava Yolları 'TK1920'nin hikayesini paylaştı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

Süper ~ 2 yıl önce
THY Bi tane yaa...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Boş yapma ~ 2 yıl önce
Koca 777 ile boş işler peşinde koşacağınıza çalışanlar zor durumda onlar için bir şey yapsaydınız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kot787 ~ 2 yıl önce
Boş işler bunlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ALBAYRAK ~ 2 yıl önce
Ucusu planlayan dispeclerimize ve ucusu gerceklestiren kaptanlarimiza tesekkur ederiz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Reklam ~ 2 yıl önce
Reklam yapacagina personele maaşını ode. Hakkini ver. Kansizlik yapacagina esitligi savun. Savurganlıgi onle. Kul hakkini odemeye calisin... reklam yapacagi hic bisey yapma... boyle bos islerden vazgec hic inandirici olmuyor. Sadece komedi filmi. Kendin ol tkyönetimi. Ataturk cumhuriyet sevginiz yaptiginiz haksizlik yanında komik duruyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
HELAL OLSUN...! ~ 2 yıl önce
Ucmayımı özledik ne;(

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tempra ~ 2 yıl önce
Yıldızın yamuk olduğunu görünce direk anladım Samyel olduğunu.
B 777 KAPTAN ~ 2 yıl önce
Benim filom benim şirketim benim güzel ülkem!Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.Çok güzel ve anlamlı bir çalışma olmuş.Bu vesileyle bütün Türkyenin ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLU OLSUN!!NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tgs personel ~ 2 yıl önce
Harikasınız gurur duyuyoruz türk hava yollarıyla.
Davut dayı ~ 2 yıl önce
Bu yorumu bile beğenmeyen adamlar nasıl çıkıyor anlamıyorum. Umarım boşuna tükettiğiniz oksijeni bu ülkenin ağaçlarından almıyorsunuzdur.
Mekanın sahibi ~ 2 yıl önce
Bu zor günlerde, bu muhteşem olayı lurgulayan, planlayan, gerçekleştiren, güzel duygularla paylaşan herkese teşekkürler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Harika ~ 2 yıl önce
Harikasınız Thy' nin güzide pilotları, teşekkürler!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kızıldereli ~ 2 yıl önce
Bazıları bu ışte bayramdan payını almak için belli ki öncülük etmişler ne de olsa kral onlar!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000