20 Mayıs 2019, Pazartesi 12:49:43

Türk Hava Yolları 86 yaşında

Türkiye’nin en değerli markası ve dünyanın en çok ülkesine uçan havayolu Türk Hava Yolları gökyüzündeki 86. yılını kutluyor.
  • Hani her şeyi siz yapmıştınız,bak kurulan milli hava yolu 86 yaşında ???
  • Hemen yeni yaş ikramiyemizi alalım o Zaman
  • 86 . Yılınız kutlu olsun nice başarılara Siirt ten selamlar SİİRT ANKARA SEFERLERİ ne zaman başlıyor
  • NİCE YILLAR DİLİYORUZ. KAZASIZ KIRIMSIZ. HER YILIN TÜRK HAVA YOLLARIMIZ İÇİN DAHA İYİ VE GÜZEL OLMASI TEMENNİMİZDİR. BAŞARILAR DİLİYORUZ.
  • Adam kayirmanin kaçıncı yılı?
  • THY'deki TK personel sayısı 29.000 civarı. 50.000 derken THY'ye hizmet veren her grubu sayıyor zaten
  • Borç batağı içindeki ve yarısı Araplara satılmış THY ile emir üzerine kurulmuş bir işe yaramayan bir hava alanı. Anlatın anlatın heyecanlı oluyor.
  • Kaliteyi seviyoruz...Nice yıllara THY.
  • Selametle nice yıllara.
  • Bu aile için çalışan 10 bine yakın taşeronu yine Dış kapının dış mandalı yapmışsınız.

Türkiye’nin en değerli markası ve dünyanın en çok ülkesine uçan havayolu Türk Hava Yolları gökyüzündeki 86. yılını kutluyor. Ay yıldızlı bayrağı ilk kez 1933 yılında, toplam 28 koltuk kapasitesine sahip 5 uçaklık filosuyla taşımaya başlayan küresel marka, bugün 336 uçaklık modern filosuyla her gün yüzbinlerce yolcuyu dünyanın dört bir yanına ulaştırıyor.

Operasyonlarına ilk olarak, “Devlet Hava Yolları İşletmesi” adıyla İstanbul Atatürk Havalimanı‘nda (eski adıyla Yeşilköy Havalimanı) başlayan Türk Hava Yolları 1943- 1945 yılları arasında filosuna kattığı yeni uçaklar ile bugünkü başarının temellerini attı. Yolcu kapasitesinin ve hedeflerin büyümesiyle birlikte, bayrak taşıyıcı ilk yurtdışı seferini 1947 yılında, Ankara - İstanbul - Atina hattında gerçekleştirdi. TC-ABA tescil kodlu DC-3 uçağı ile gerçekleştirilen uçuş toplamda 2 saat 40 dakika sürdü. Türk Hava Yolları ilk Atina seferinden 4 yıl sonra, 1951 yılında Lefkoşa, Beyrut ve Kahire ile uluslararası uçuş noktalarını genişletti.

Altmışlı yıllara gelindiğinde Türkiye pazarında kazandığı deneyim ile yurtdışı operasyonlarında başarılı bir strateji oluşturan bayrak taşıyıcı, henüz o yıllarda Avrupa’da adından söz ettirmeyi başardı. Jet motorlu uçakların gökyüzünde görülmeye başlaması ile birlikte Türk Hava Yolları’nın başarı yolculuğu da hız kazandı.

Kuruluşunun 50. yılında (1983), 30 uçaklık filosu ve 4 bin 37 koltuk kapasitesiyle 3 farklı kıtaya uçuş gerçekleştiren Türk Hava Yolları bu önemli yılı 2,5 milyon yolcu ve 30 bin ton kargo taşıyarak tamamladı. Aynı dönemde, yolcularının seyahat deneyimine yüksek derecede önem veren şirket her ay milyonlarca yolcusuna sunduğu “SKYLIFE” dergisini ilk kez 1983 yılında “THY Magazin” adıyla yayınladı.

2000’li yılların ilk döneminde küresel havacılık sektöründe yaşanan duraklama ve gerilemenin aksine Türk Hava Yolları yeni yatırımlar, açılan hatlar ve genişleyen filosu ile önemli bir büyüme sürecine girdi. Bayrak taşıyıcı bu değişim sürecinde yalnızca yolcu taşıyan bir şirket olarak kalmadı ve uçak bakım onarımı, kargo taşımaları, yer hizmetleri, uçak içi koltuk ve mutfak üretimi, havacılık ve uçuş eğitimi alanlarında da diğer havayollarına hizmet sunan bir marka konumuna geldi.
Uçuş ağını 2019 yılı itibarıyla 124 ülke ve 309 destinasyona kadar genişleten, yılda 75 milyonun üzerinde yolcu taşıyan bayrak taşıyıcı, 6 Nisan tarihi itibarıyla yeni evi İstanbul Havalimanı’na taşınarak daha güçlü bir yükseliş için büyük bir başlangıç yaptı.

Dünyanın en genç uçak filolarından birine sahip olan ve operasyonlarını küresel havacılığın yeni merkezi İstanbul Havalimanı’nda sürdüren Türk Hava Yolları 86. yılında dünyanın en iyi havayolu şirketi olma yolculuğunu sürdürüyor.

“5 uçak ve 24 çalışan ile başlayan gurur yolculuğumuz 336 uçak ve 50 bin çalışan ile 124 ülkede devam ediyor” 

 

Türk Hava Yolları 86 yaşında

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

hüloğğğ ~ 3 ay önce
Hani her şeyi siz yapmıştınız,bak kurulan milli hava yolu 86 yaşında ???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TK ~ 3 ay önce
Hemen yeni yaş ikramiyemizi alalım o Zaman

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Fatih nazlıcan ~ 3 ay önce
86 . Yılınız kutlu olsun nice başarılara Siirt ten selamlar SİİRT ANKARA SEFERLERİ ne zaman başlıyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
YILDÖNÜMÜ ~ 3 ay önce
NİCE YILLAR DİLİYORUZ. KAZASIZ KIRIMSIZ. HER YILIN TÜRK HAVA YOLLARIMIZ İÇİN DAHA İYİ VE GÜZEL OLMASI TEMENNİMİZDİR. BAŞARILAR DİLİYORUZ.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ya peki ~ 3 ay önce
Adam kayirmanin kaçıncı yılı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
rico ~ 3 ay önce
THY'deki TK personel sayısı 29.000 civarı. 50.000 derken THY'ye hizmet veren her grubu sayıyor zaten

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Anlat anlat ~ 3 ay önce
Borç batağı içindeki ve yarısı Araplara satılmış THY ile emir üzerine kurulmuş bir işe yaramayan bir hava alanı. Anlatın anlatın heyecanlı oluyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tk ~ 3 ay önce
Gaflet delalet ve hiyanet içersindesin. Türkler seni affetsin.
Gerçekler ~ 3 ay önce
THY Türkiye nin en çok hizmet üreten şirketi ve borç atağında? Bir de Araplara satılmış? İftiracılar cehennemin yetmiş yedi kat altında zebaniler her bir zerrenizi yakmak için bekliyor.
Gerçeklere cevap ~ 3 ay önce
Zebaninin kimi yakacağına sen mi karar veriyorsun?
THY ~ 3 ay önce
Kaliteyi seviyoruz...Nice yıllara THY.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
cayman ~ 3 ay önce
Selametle nice yıllara.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
50 bin+10 bin ~ 3 ay önce
Bu aile için çalışan 10 bine yakın taşeronu yine Dış kapının dış mandalı yapmışsınız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bak dostum ~ 3 ay önce
Thy yer hizmetlerini sadece tgs den almıyor . Her ülkede sehirdeki yh personelide aynı mantıkla bizde thy personeliyiz derse ohoo bu iş başka noktaya gider .. bence bırakın bu yorumlarıda kendinizi geliştirin ufkunuzu acın . Bi söz var kimileri şikayet eder kimileri ah eder diye başlayan .. bu gruplara dahil olmadan kendinizi geliştirin ingişizce oğrenin başka havayollarına başvurun mesela .. rizeli erzincanlı olduğunuz için girmişsiniz tgs ye .. konuşturmayın bizi ..

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000