18 Temmuz 2010, Pazar 11:19:56

TÜRK HAVA SAHASINI İHLAL ETTİRECEK ROTALAR VERİLİYOR

Yunanistan Ege’de, kendi ulusal tezlerini kabul ettirmek yönündeki girişimlerine bir yenisini daha ekledi. Yunanistan’a ait limanlardan havalanan AB ülkelerine ait uçaklara, Ege üzerindeki Türk hava sahasını ihlal ettirecek rota veriliyor.
  • asyada ruslar tarafından vurulan yolcu uçağı örnek gösterilerek diş göstermemiz isteniyor,yok artık ya hakikaten kim ne yazarsa yayınlıyorsunuz
  • Ülkemizin en büyük hv limanı olan Atatürk hava limanında değişen taksi yollarına ait yer işaretlerini 1 temmuzdan beri gerçekleştirmeyen yada gerçekleştiremeyen Türk Sivil Havacılığı ve DHMİ den bütün bunları yapmasını beklemek ne kadar gerçekçidir.sorgulayalım lütfen.
  • Asyada ruslar tarafından vurulan yolcu uçağını hatırlamamk elde değil. Böyle bir gözdağı verilip, dişlerimizi göstermediğimiz sürece bu ihlaller kesilmeyecektir.
  • SEVGİLİ SİVİL HAVACILIK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ YETKİLİLERİNE..............HER HALDE UYUYORSUNUZ YADA NAMAZDASINIZ GÖREV KUTSALDIR ÖNCE VATAN HAVA SAHASINI SACDECE TÜRK HAVA KUVVETLERİ'NE BIRAKMAYINIZ TÜM DEVLET HAVA MEYDANLARI HAVA RADARLARI SİZİN DENETİMİNİZDE AYRICA ULUSLARARASI HAVA TRAFİĞİNDEN VE TÜRK UCAKLARININ ULUSLARARASI HAVA SAHASINDA SORUNSUZ KANAT GERMESİNE YARDIMCI OLMAK ZORUNDASINIZ AYRICA TÜRKİYE CUMHURİYETİMİZİN HAVA SAHASINI KONTROL ETMENİZ GEREKİYOR SÖZLÜ ÖNLEMELERLE ÖNLEYEMEDİKLERİNİZİ TÜRK HAVA KUVVETLERİNE BİLDİRMELİSİNİZ SİZLER ÖN BİLGİ TOPLAMAZSANIZ ŞANLI TÜRK HAVA KUVVETLERİMİZİN ÇELİK KUŞLARI KANATLARINI AÇTIMI KANATLARININ RÜZGARINDAN DÜŞMAN UCAKLARI ÖLÜM RÜZGARINA GİRER DİKKATİNİZE SUNARIM SAYGILARIMLA SARHOŞAHTAPOT
  • o ucaklar ınsan kacakcılıgı ıle beraber bızı de ızlıyorlardır muhtemelen
İzlanda, İsveç, Polonya ve Hollanda’ya ait uçaklar, yıl başından bu yana, 24 kez Türk hava sahasını ihlal ettiler. Yunanistan bu uçakları Türk hava sahasına yönlendirerek, dünya kamuoyuna AB için görev uçuşu yapan uçakların Türkiye tarafından taciz edildiği mesajını vermek istediği belirtiliyor.

Son dönemde Ege’deki Yunan adalarından havalanan AB ülkelerine ait çok sayıda uçağın Ege üzerindeki Türk hava sahasını peş peşe ihlal etmeleri dikkat çekiyor. Askeri kaynaklar, Yunanistan’a ait topraklardan havalanan yabancı uçakların uçuş rotalarını Yunan hava meydanlarının verdiğine dikkat çektiler. Aynı kaynaklar, Yunanistan’ın AB ülkelerine ait uçakları Türkiye hava sahasına yönlendirerek, Ege sorununu AB’ye taşımak amacında olduğunu da vurguladılar.

Hava Kuvvetleri Komutanlığı, her ihlal sonrasında Dışişleri Bakanlığı ile temasa geçerek ilgili ülkelerin uyarılmasını istedi. Buna karşın söz konusu uçakların büyük bölümünün, başta insan kaçakçılığıyla mücadele amacı olmak üzere, AB için keşif uçuşları yaptığı öğrenildi. Yunanistan bu uçakları Türk hava sahasına yönlendirerek, AB için resmi görev uçuşu yapan uçakların Türkiye tarafından taciz edildiği mesajını vermek istiyor.

-İHLALLERİN DÖKÜMÜ-

Son olarak geçtiğimiz ay başında (3 Haziran) İsveç’e ait DASH-8 tipi (küçük bir yolcu uçağı) bir uçak ile 4 ve 7 Haziran günlerinde İzlanda’ya ait F27-200 tipi bir kargo uçağı Midilli Adası’ndan havalanmalarının ardından Türk hava sahasını ihlal etti. İzlanda uçağı iki gün içerisinde 3 kez ihlalde bulundu. Polonya’ya ait uçaklar 12, 14, 15,16, 18, 19 ve 20 Mart tarihlerinde toplam 13 kez, Hollanda’ya ait uçaklar ise 5,6 7,10 ve 11 Mart tarihlerinde 7 kez Türk hava sahasını ihlal ettiler.

ABHaber
TÜRK HAVA SAHASINI İHLAL ETTİRECEK ROTALAR VERİLİYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Misafir ~ 12 yıl önce
asyada ruslar tarafından vurulan yolcu uçağı örnek gösterilerek diş göstermemiz isteniyor,yok artık ya hakikaten kim ne yazarsa yayınlıyorsunuz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Ülkemizin en büyük hv limanı olan Atatürk hava limanında değişen taksi yollarına ait yer işaretlerini 1 temmuzdan beri gerçekleştirmeyen yada gerçekleştiremeyen Türk Sivil Havacılığı ve DHMİ den bütün bunları yapmasını beklemek ne kadar gerçekçidir.sorgulayalım lütfen.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Asyada ruslar tarafından vurulan yolcu uçağını hatırlamamk elde değil. Böyle bir gözdağı verilip, dişlerimizi göstermediğimiz sürece bu ihlaller kesilmeyecektir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
SEVGİLİ SİVİL HAVACILIK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ YETKİLİLERİNE..............HER HALDE UYUYORSUNUZ YADA NAMAZDASINIZ GÖREV KUTSALDIR ÖNCE VATAN HAVA SAHASINI SACDECE TÜRK HAVA KUVVETLERİ'NE BIRAKMAYINIZ TÜM DEVLET HAVA MEYDANLARI HAVA RADARLARI SİZİN DENETİMİNİZDE AYRICA ULUSLARARASI HAVA TRAFİĞİNDEN VE TÜRK UCAKLARININ ULUSLARARASI HAVA SAHASINDA SORUNSUZ KANAT GERMESİNE YARDIMCI OLMAK ZORUNDASINIZ AYRICA TÜRKİYE CUMHURİYETİMİZİN HAVA SAHASINI KONTROL ETMENİZ GEREKİYOR SÖZLÜ ÖNLEMELERLE ÖNLEYEMEDİKLERİNİZİ TÜRK HAVA KUVVETLERİNE BİLDİRMELİSİNİZ SİZLER ÖN BİLGİ TOPLAMAZSANIZ ŞANLI TÜRK HAVA KUVVETLERİMİZİN ÇELİK KUŞLARI KANATLARINI AÇTIMI KANATLARININ RÜZGARINDAN DÜŞMAN UCAKLARI ÖLÜM RÜZGARINA GİRER DİKKATİNİZE SUNARIM SAYGILARIMLA SARHOŞAHTAPOT

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
o ucaklar ınsan kacakcılıgı ıle beraber bızı de ızlıyorlardır muhtemelen

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000