19 Eylül 2014, Cuma 08:16:45

TÜRK HAVA KUVVETLERİ EKİPLERİ BAKÜ'YE GİTTİ

Türkiye Hava Kuvvetlerine ait savaş uçakları, Azerbaycan Hava Kuvvetleri ile ortak tatbikata katılmak üzere Bakü'ye gitti.
  • Bu haliyle Türk ordusu PKK'yı bile yenemiyor, ne Ermenistan'ı ne Rusya'sı! Duman ederler bizim orduyu. Bu dönemde, AKP'nin paralelle kurduğu koalisyon sonucu içi boşaltıldı.
  • Güçlü Ordu, Güçlü Türkiye. Kardeşlerimiz ile birlikte omuz omuza. Ne güzel!
  • Mesaj tabiki net ! Tatbikat nedir olası savaş simülasyonu. Kimler war tehlikeli : rusya ermenistan. Biz nasıl tek millet iki devletsek ruslarla ermenilerde benzer işbirliği içinde. Ermeni tarafında sınıra bakın rus logolu ermeni zırhlıları...
  • Emınım oradada kendınızı ıspatlayacaksınız.. Basarılar.. Kazasız ucuslar.. İkı ordu tamamen bırlesmelıdır.,
  • Ermenistan'a mesaj veriliyor
  • bayram degil seyran degil enisten seni niye optu? Birakin simdi vatan millet ayaginida ACABA ORADA NE ISIMIZ VAR? diye dusunun. Takbikat dedigin bedava olmuyor. Hangi tarihte planlanmis bu tatbikat acaba? Biz Azerilerle tatbikat yaparmiydik?
  • Dost ve kardeş ülke Azerbaycana selam olsun!! İki devlet tek millet !!!
  • parayı aliev ödüyo o zaman ? ilah mı satcaz ardına ;?
  • türkiye cumhuriyetine ve azarbeycana tatbikatımız hayırlı uğurlu olsun. allah vatanımızı ve türk milletini türk askerini türkiye cumhuriyetini ve türk devletlerini korusun. allaha emanet olsunlar. sevgi ve sagılarımla.

Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in onayladığı plan çerçevesinde 13 Eylül'de başlayan tatbikat kapsamında Türk Hava Kuvvetlerine ait 30'a yakın uçak ve helikopterin ülkeye geldiği bildirildi.

Yarın yapılacak tatbikata, her iki ülkeden Mig-29, F-16, Su-25 savaş, C-130 Herkules nakliye uçakları, Mi-24, AH-1W Super Cobra, Mi-17, Skorski UH-60 savaş helikopterlerinin katılacağı belirtildi.

Tatbikatta, karşılıklı hareket etme olanaklarının yanı sıra uçak ve helikopterlerden belirlenen hedeflere atışlar yapılacak.

Azerbaycan Savunma Bakanı Zakir Hasanov'un komutasında yapılan ve 20 Eylül'e kadar devam edecek tatbikata 30 bin asker, 250'den fazla zırhlı araç, 150 füze ve top, savaş uçakları ve helikopterler katılıyor.

TÜRK HAVA KUVVETLERİ EKİPLERİ BAKÜ'YE GİTTİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

iPhone Uygulaması ~ 8 yıl önce
Bu haliyle Türk ordusu PKK'yı bile yenemiyor, ne Ermenistan'ı ne Rusya'sı! Duman ederler bizim orduyu. Bu dönemde, AKP'nin paralelle kurduğu koalisyon sonucu içi boşaltıldı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Adam Uygulaması ~ 8 yıl önce
Savaş topla tüfekle değil, inançla ve yürekle kazanılır arkadaşım. İstiklal Marşının tamamını (12 Kıt'a) oku, ruhunu bir tazele. Orduyu bırak, bizim mahalleye izin verseler kendi kanında boğarlar, sen merak etme.
iPhone Uygulaması ~ 8 yıl önce
Güçlü Ordu, Güçlü Türkiye. Kardeşlerimiz ile birlikte omuz omuza. Ne güzel!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 8 yıl önce
Mesaj tabiki net ! Tatbikat nedir olası savaş simülasyonu. Kimler war tehlikeli : rusya ermenistan. Biz nasıl tek millet iki devletsek ruslarla ermenilerde benzer işbirliği içinde. Ermeni tarafında sınıra bakın rus logolu ermeni zırhlıları...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Basarılarxxx ~ 8 yıl önce
Emınım oradada kendınızı ıspatlayacaksınız.. Basarılar.. Kazasız ucuslar.. İkı ordu tamamen bırlesmelıdır.,

Yanıtla

Kalan karakter 1000
amaç ~ 8 yıl önce
Ermenistan'a mesaj veriliyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
amaç a cvp ~ 8 yıl önce
ne mesajıymışşş o bakim...burada bayrak indirilince niçin mesaj varmediler acaba???
enisten optu? ~ 8 yıl önce
bayram degil seyran degil enisten seni niye optu? Birakin simdi vatan millet ayaginida ACABA ORADA NE ISIMIZ VAR? diye dusunun. Takbikat dedigin bedava olmuyor. Hangi tarihte planlanmis bu tatbikat acaba? Biz Azerilerle tatbikat yaparmiydik?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 8 yıl önce
Dost ve kardeş ülke Azerbaycana selam olsun!! İki devlet tek millet !!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
a ~ 8 yıl önce
parayı aliev ödüyo o zaman ? ilah mı satcaz ardına ;?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
elif ~ 8 yıl önce
türkiye cumhuriyetine ve azarbeycana tatbikatımız hayırlı uğurlu olsun. allah vatanımızı ve türk milletini türk askerini türkiye cumhuriyetini ve türk devletlerini korusun. allaha emanet olsunlar. sevgi ve sagılarımla.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tebrikler ~ 8 yıl önce
tebrikler bu mesaj ile tk garani

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000