14 Nisan 2010, Çarşamba 13:07:27

Türk Hava Kuvvetleri, Atatürk'ün batırılmasını reddetti

'Sualtında Atatürk heykeli'ne askerden ret! Hava Kuvvetleri'nden izin çıkmadı...
  • askerler yüzünden havacılığın battığını düşünen arkadaş gülünç olmasın lütfen, şu anda havacılığın yükselişte olduğu 1-2 ülkeden birisi türkiye. avrupalı, amerikalı binlerce pilot şu anda iş için kapımızda. evet keşke uçak üretebilir durumda olsaydık ama bunun faturasını askerlere kesmeyin, türk havacılık tarihini okuyun; hiç ilgisinin olmadığını göreceksiniz. demirağ'ı, hürkuş'u TOMTAŞ'ı engelleyenler askerler değildir.
  • hv.k.k lığını yürekten kutluyorum, bence çok doğru bir karar. görsel tüm ögeler bir anlam ifade eder. düşmüş ve denize batmış bir uçağın kumandalarında, yüzü gözü zaman içerisinde yosun tutmuş iki insanın iyi birşeyler ifade edeceğini düşünmek ya süzme saflık ya da kötü niyetliliktir.
  • Evet bağnazlık ve dar görüşlülük... Olayın özünden uzak ve yine engelleyici bir asker zihniyeti... İşin içinde batma kelimesi var ya, paşama bu kelime battı zannediyorum. Oysa ülkemde havacılık battı sayenizde, siz halen nelerle eyliyorsunuz kendinizi. Allahım bize bir Atatürk daha gönder de O "durun beyler siz ne yapıyorsunuz" desin.
  • bir f4 ün kokpitinde ataturk ve sabiha gökçenin resimler. sualtı müzesinde sergilenecek.... ilk bakışta ne kadar masumhane bir istek değil mi? hatta onore edici bir istek. ama kazın ayağı öyle değil beyler. bu isteği yapan zihniyet emin olun göbek atacaklar atayı su altına gömdük diye. bununla gurur duyacaklar. son bişi söylüyeyim mi? hani asker batıyor ya ülkemizde birçok kişinin biryerlerine...... asker ne yapıyorsa doğrudur. bu istek te askerden gelseydi doğru derdim. ama ............... ama işte gerisini siz yorumlayın
  • milli değer falan diye atıp tutan kişiler, Atatürk imzalı, Türk Bayraklı tişörtlerin satılmasına, stickerların heryere yapıştırılmasına, bu değerlerin içlerinin bu şekilde boşaltılmasına ne diyorlar acaba? K.Atatürk imzası moda oldu şimdi de. bundan daha aşağılayıcı ne olabilir? savunma olarak "vücuduma yazdım çok sevdiğim için" derler. onun yeri senin vücudun mu? arabanın arka camı mı? giydiğin tişört mü? asıl bunlar yitirilmesine sebep olur milli değerlerin. kültürel, turistik bir faaliyet değil. kim düşünmüşse çok iyi düşünmüş, ama tabi sağduyu yoksunu, kör ergocular, yaptıkları her haltı Atatürkçülük olarak nitelendirdikleri için, buna izin vermeme de onlardan birinin eseri. allah akıl fikir versin..
  • cok uyandim senin yorumunla COOK SAGOL!!birde sehitlerimize mayin dösettirenleri kaleme alsan? iyilikten ibarettir dimi dimi?
  • Sualti muzesi bahanesiyle amac ortada.kac turist anitkabri gezmeye geliyo?Kaldi ki sualtinda Ataturk`u gorcekmis,Uyanin uyanin.Seni sen yapan degerlerin nasilda gun gun ayaklar altina aliniyo,yakin gecmiste para ustundeki Ataturk`un resminde gozlerini sigara ile yakan bi turist 2ay hapis yatmisti,bugun bunu yapsa elini kolunu sallaya sallaya gezer.Canakcilar it surusu gibi hortladi cunku.Bayrak yakanlar,okul yakanlar,devletin halkin otobusunu icindekilerle yakanlar el ustunde,Anayasanin degismez maddeleri bi degissin de bak neleri gorcez.Torunlariniza "biz bu cumhuriyeti gun gun boyle yiktik" demeyi cok istiyorsunuz ama kazin ayagi oyle degil tabi.Bu ulke sahipsiz degil.
  • Resmen cahilce bir yaklaşım.Yazıkk
  • herkes gene bilip bilmeden atıp tutuyor yok bakış açısıymış yok bundan daha gurur verici ne varmış arkadaşlar şöyle bir durum var bayrak ,atatürk heykeli gibi ülkenin milli göstergeleriyle ilgili herşey kanunlarla belirtilmiştir merak etmeyin bu kanunlar hazırlanırken herşeyde düşünülmüştür devletin uluslararası arenada asaleti düşünülerek hazırlanır demekki kanuna uygun görülmemişki karşı çıkılmış. siz oturup o çenenizi boşa harcamayın bak biz kanun yaptık gibi.
  • Harbi harbi bakis acisi bencede. Bende mesela Atatürk ile gurur duyarim herkez gibi. Süphesiz bu Türkiyeyi Türkiye yapan önder fakat suyun altina batirilmasini bi saygisizlik olarak görmüyorum. Diger arkadasinda yazdigi gibi hatta aksine gurur verici bisey heykelinin orda bile olmasi ve bunun turistler tarafindan görülmesi. Sag sola cok sacma yazdigim icin tehditler yagdirmaya gerek yok hemen milli degerlerine dokunulmus hissettigin icin. Ben sadece Atatürke yapilan bi saygisizlik olmadiginin inancindayim.

Hava Kuvvetleri, Saros Körfezi’ne kurulacak sualtı müzesi için kokpitinde Atatürk’ün heykelinin olacağı F-4 savaş uçağının denize batırılmasına izin vermedi.

Hava Kuvvetleri Komutanlığı, Saros Körfezi’nde kurulması planlanan sualtı müzesi için kokpitinde Atatürk ve Sabiha Gökçen heykelleri bulunan bir F-4 savaş uçağının denize batırılması projesine geçit vermedi. Saros Turizm Altyapı Hizmet Birliği, Saros Körfezi’nde dünyanın ilk sualtı tarih müzesini kurmak için proje başlattı. Hazırlanan projede Saros Körfezi’nin dibine eski bir F-4 savaş uçağı batırılması planlandı. Batırılacak uçağın kokpitine Atatürk ile Türkiye’nin ilk kadın pilotu Sabiha Gökçen’in heykellerinin konulması düşünüldü. Proje Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na sunuldu ve batırılmak üzere bir F-4 uçağı bağışlanması talep edildi. Hava Kuvvetleri Komutanlığı ise kamuoyunun “Atatürk sualtına batırılır mı?” tepkisine paralel bir duyarlılık gösterdi ve projeye izin vermedi. (Yazete)

Türk Hava Kuvvetleri, Atatürk'ün batırılmasını reddetti

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (19)

Misafir ~ 12 yıl önce
askerler yüzünden havacılığın battığını düşünen arkadaş gülünç olmasın lütfen, şu anda havacılığın yükselişte olduğu 1-2 ülkeden birisi türkiye. avrupalı, amerikalı binlerce pilot şu anda iş için kapımızda. evet keşke uçak üretebilir durumda olsaydık ama bunun faturasını askerlere kesmeyin, türk havacılık tarihini okuyun; hiç ilgisinin olmadığını göreceksiniz. demirağ'ı, hürkuş'u TOMTAŞ'ı engelleyenler askerler değildir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
hv.k.k lığını yürekten kutluyorum, bence çok doğru bir karar. görsel tüm ögeler bir anlam ifade eder. düşmüş ve denize batmış bir uçağın kumandalarında, yüzü gözü zaman içerisinde yosun tutmuş iki insanın iyi birşeyler ifade edeceğini düşünmek ya süzme saflık ya da kötü niyetliliktir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Evet bağnazlık ve dar görüşlülük... Olayın özünden uzak ve yine engelleyici bir asker zihniyeti... İşin içinde batma kelimesi var ya, paşama bu kelime battı zannediyorum. Oysa ülkemde havacılık battı sayenizde, siz halen nelerle eyliyorsunuz kendinizi. Allahım bize bir Atatürk daha gönder de O "durun beyler siz ne yapıyorsunuz" desin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
bir f4 ün kokpitinde ataturk ve sabiha gökçenin resimler. sualtı müzesinde sergilenecek.... ilk bakışta ne kadar masumhane bir istek değil mi? hatta onore edici bir istek. ama kazın ayağı öyle değil beyler. bu isteği yapan zihniyet emin olun göbek atacaklar atayı su altına gömdük diye. bununla gurur duyacaklar. son bişi söylüyeyim mi? hani asker batıyor ya ülkemizde birçok kişinin biryerlerine...... asker ne yapıyorsa doğrudur. bu istek te askerden gelseydi doğru derdim. ama ............... ama işte gerisini siz yorumlayın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
milli değer falan diye atıp tutan kişiler, Atatürk imzalı, Türk Bayraklı tişörtlerin satılmasına, stickerların heryere yapıştırılmasına, bu değerlerin içlerinin bu şekilde boşaltılmasına ne diyorlar acaba? K.Atatürk imzası moda oldu şimdi de. bundan daha aşağılayıcı ne olabilir? savunma olarak "vücuduma yazdım çok sevdiğim için" derler. onun yeri senin vücudun mu? arabanın arka camı mı? giydiğin tişört mü? asıl bunlar yitirilmesine sebep olur milli değerlerin. kültürel, turistik bir faaliyet değil. kim düşünmüşse çok iyi düşünmüş, ama tabi sağduyu yoksunu, kör ergocular, yaptıkları her haltı Atatürkçülük olarak nitelendirdikleri için, buna izin vermeme de onlardan birinin eseri. allah akıl fikir versin..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
cok uyandim senin yorumunla COOK SAGOL!!birde sehitlerimize mayin dösettirenleri kaleme alsan? iyilikten ibarettir dimi dimi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Sualti muzesi bahanesiyle amac ortada.kac turist anitkabri gezmeye geliyo?Kaldi ki sualtinda Ataturk`u gorcekmis,Uyanin uyanin.Seni sen yapan degerlerin nasilda gun gun ayaklar altina aliniyo,yakin gecmiste para ustundeki Ataturk`un resminde gozlerini sigara ile yakan bi turist 2ay hapis yatmisti,bugun bunu yapsa elini kolunu sallaya sallaya gezer.Canakcilar it surusu gibi hortladi cunku.Bayrak yakanlar,okul yakanlar,devletin halkin otobusunu icindekilerle yakanlar el ustunde,Anayasanin degismez maddeleri bi degissin de bak neleri gorcez.Torunlariniza "biz bu cumhuriyeti gun gun boyle yiktik" demeyi cok istiyorsunuz ama kazin ayagi oyle degil tabi.Bu ulke sahipsiz degil.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Resmen cahilce bir yaklaşım.Yazıkk

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
herkes gene bilip bilmeden atıp tutuyor yok bakış açısıymış yok bundan daha gurur verici ne varmış arkadaşlar şöyle bir durum var bayrak ,atatürk heykeli gibi ülkenin milli göstergeleriyle ilgili herşey kanunlarla belirtilmiştir merak etmeyin bu kanunlar hazırlanırken herşeyde düşünülmüştür devletin uluslararası arenada asaleti düşünülerek hazırlanır demekki kanuna uygun görülmemişki karşı çıkılmış. siz oturup o çenenizi boşa harcamayın bak biz kanun yaptık gibi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Harbi harbi bakis acisi bencede. Bende mesela Atatürk ile gurur duyarim herkez gibi. Süphesiz bu Türkiyeyi Türkiye yapan önder fakat suyun altina batirilmasini bi saygisizlik olarak görmüyorum. Diger arkadasinda yazdigi gibi hatta aksine gurur verici bisey heykelinin orda bile olmasi ve bunun turistler tarafindan görülmesi. Sag sola cok sacma yazdigim icin tehditler yagdirmaya gerek yok hemen milli degerlerine dokunulmus hissettigin icin. Ben sadece Atatürke yapilan bi saygisizlik olmadiginin inancindayim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000