16 Mart 2021, Salı 09:23:59

Türk Hava Kurumu 'kapasite' nedeniyle ihale dışı kaldı

Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı Orman Genel Müdürlüğü, 5 adet yangın söndürme uçağı kiralamak için ihale düzenledi. Türk Hava Kurumu uçakları, 100 litre az su taşıyabildiği için ihaleye katılamadı.
  • BEN İHALE ŞARTNAMESİNDE UÇAN PİLOTLARINDA VUCUT AĞIRLIKLARININ 60KĞ DAN FAZLA OLMAMASINI ŞARTI KONURSA İYİ OLUR.,ŞARTNAMEDEKİ KAPASİTE ŞARTİNI 5 BİDON SU İLE AŞMAYI DÜŞÜNEBİLİRİZ,DOLAYISIYLA THK NUN KAPASİTESİ 5000. KĞ YÜKSELMİŞ OLUR.BENCE FİKİR FİKİR DİR.SAYGILARIMLA.
  • 5 damacana da içeri koysalar?
  • Bu uçaklar zaten o kadar su atamıyor ki Herleyleri sahte
  • Uçakları Zaten uçuşa elverişli değil, ne pilotu var nede teknisyeni
  • Adrese teslim ihale uzmanları yine işbaşında.
  • Yerli ve milli mi dedi birisi?
  • Yatacak yerimiz var mı? Ya sizin var mı? Peki onların?
  • doyamadılar ülkenin kaynaklarını rusa araba yedirmeye. içlerinde azıcık vatan sevgisi olsa böyle bir şart koşmazlardı. ihale alırken, lüks araba alırken nasıl yuvarlamalar yaptıklarını herkes biliyor
  • thk mundaki ucaklar dunyadada kullanilan ucaklar alismislar herseye garanti vermeye gun gelir bunlarin hesabi sorulur anlasmalanida oldugugibi ingiliz mahkemelerimi gecerli yazik kendi ucaklani devredisi birak garantili ucak kirala
  • :)

Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı Orman Genel Müdürlüğü, 5 adet yangın söndürme uçağı kiralamak için ihale düzenledi. Türk Hava Kurumu uçakları, 100 litre az su taşıyabildiği için ihaleye katılamadı. İhalede kiralanacak uçaklara günlük bir buçuk saat uçuş garantisi verildi.

Kamu İhale Bülteni’nde yer alan bilgilere göre, Orman Genel Müdürlüğü 9 Mart’ta beş adet yangın söndürme uçağı kiralamak için ihale düzenledi. İhalenin teklif değerlendirme aşamasının devam ettiği belirtilirken ihale kapsamında kiralanacak üç uçağın 10 ton su taşıma kapasiteli iki uçağın ise 5 ton su taşıma kapasiteli olması gerektiği belirtildi.

BirGün'den İsmail Arı'nın haberine göre, Orman Genel Müdülüğü’nün yayımladığı ihale dokümanında, uçakların 1 Haziran ile 1 Ekim 2021 tarihleri arasında kullanılmak üzere kiralanacağı ve her bir uçak için günlük 1 saat 30 dakikalık uçuş garantisi verildiği belirtildi. Her bir uçak için kiralama süresini kapsayan 1 Haziran ile 1 Ekim 2021 (153 gün) tarihleri arasında da toplam 229 saat 30 dakikalık uçuş garantisi verildiği ifade edildi.

THK'nin uçakları 3 yıldır ihale dışı

Orman Genel Müdürlüğü, 1985 yılından 2019 yılına kadar çok sayıda orman yangınına müdahale eden Türk Hava Kurumu'nu üç yıldır yangın söndürme uçağı kiralama ihalelerinde devre dışı bırakıyor. THK’nin yangın söndürme uçakları 4 bin 900 litre kapasiteli olduğu için yeni yangın söndürme uçağı ihalelerindeki 5 bin litre şartını sağlayamıyor.

Orman Genel Müdürlüğü, 29 Ocak tarihinde de yine beş yangın söndürme uçağı kiralamak için ihale düzenledi. İhalenin, "10 ton kapasiteli üç uçak için aşırı yüksek teklif geldiği, 5 ton kapasiteli iki uçak için hiç teklif verilmediği” gerekçesiyle ihalenin iptal edildiği açıklandı.

Türk Hava Kurumu 'kapasite' nedeniyle ihale dışı kaldı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

i.BÜLENT TÜRER ~ 2 yıl önce
BEN İHALE ŞARTNAMESİNDE UÇAN PİLOTLARINDA VUCUT AĞIRLIKLARININ 60KĞ DAN FAZLA OLMAMASINI ŞARTI KONURSA İYİ OLUR.,ŞARTNAMEDEKİ KAPASİTE ŞARTİNI 5 BİDON SU İLE AŞMAYI DÜŞÜNEBİLİRİZ,DOLAYISIYLA THK NUN KAPASİTESİ 5000. KĞ YÜKSELMİŞ OLUR.BENCE FİKİR FİKİR DİR.SAYGILARIMLA.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gökhan Ç. ~ 3 yıl önce
5 damacana da içeri koysalar?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yangın var ~ 3 yıl önce
Bu uçaklar zaten o kadar su atamıyor ki Herleyleri sahte

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Havacılık ~ 3 yıl önce
Uçakları Zaten uçuşa elverişli değil, ne pilotu var nede teknisyeni

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Olan şu ~ 3 yıl önce
Adrese teslim ihale uzmanları yine işbaşında.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Agusto Sbir ~ 3 yıl önce
Yerli ve milli mi dedi birisi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
El insaf ~ 3 yıl önce
Yatacak yerimiz var mı? Ya sizin var mı? Peki onların?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
.. ~ 3 yıl önce
doyamadılar ülkenin kaynaklarını rusa araba yedirmeye. içlerinde azıcık vatan sevgisi olsa böyle bir şart koşmazlardı. ihale alırken, lüks araba alırken nasıl yuvarlamalar yaptıklarını herkes biliyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
isimsiz ~ 3 yıl önce
thk mundaki ucaklar dunyadada kullanilan ucaklar alismislar herseye garanti vermeye gun gelir bunlarin hesabi sorulur anlasmalanida oldugugibi ingiliz mahkemelerimi gecerli yazik kendi ucaklani devredisi birak garantili ucak kirala

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kel ~ 3 yıl önce
Ne zaman hesabı sorulacak be isimsiz. Yetmedi mi artık? 20 seneden beri yaptıkları yanlarına kar kalıyor.
Rahmi süren uzman havaci pilot ~ 3 yıl önce
İhaleye cikan kurumun havacilikla ilgili hangi bigisi egitimi var ihaleyi alan firma bu ucaklar kac yildan beri isletiyorlar line Check kimler yapacak hangi uyruklu pilotlar ucacak kac saatlik ucus deneyimleri var ucaklarda bir proplem oldugunda tecnik olarak hangi lisansli personelleri var ucaklarin ucus saatleri ne en son nerede kac saat operasyon yapmis operasyondaki performanslari ne standby ucaklari varmi ormanlar milli degerlerimiz oldu bittiyle bu isler olmaz dogrusu yapilsin TC BASE TC registriert Firma tercih edilmelidir bu ucaklar millilesmis Lease ucaklara ödenen para disari cikacak
:) ~ 3 yıl önce
:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000