03 Nisan 2014, Perşembe 10:28:10

TÜRK HALKI SANDIK İÇİN UÇTU

Geçtiğimiz haftasonu gerçekleştirilen yerel seçimler nedeniyle uçak bileti aramalarında büyük artış gözlendi. Uçak bileti arama oranları geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 120'lere varan oranda arttı.

Geçtiğimiz hafta sonu gerçekleşen yerel seçimlerde oy kullanabilmek için pek çok kişi nüfusa kayıtlı oldukları illere seyahat etti. Yapılan araştırmaya göre, yurtdışından Türkiye için yapılan uçak bileti aramalarında geçtiğimiz yılın aynı dönemine oranla yüzde 120'lere varan artışlar görüldü.

Yerel seçimler bu yıl yüzde 80'lere ulaşan rekor katılım oranıyla gerçekleşti. Birçok vatandaş hem yurtdışından Türkiye'ye seyahat etti hem de yurtiçinde nüfusu kayıtlı oldukları şehirlere döndü.

Skyscanner, seçimlerin yapıldığı hafta sonu için Türkiye'ye uçak bileti aramalarını inceledi. Kaydedilen verilerine göre Türkiye, seçimin yapıldığı hafta sonu geçen yıla göre İngiltere'den yüzde 128, Almanya'dan yüzde 80 oranında daha fazla arandı. Bu artışta tatile çıkanların yanı sıra, oy kullanmak için Türkiye'ye dönen vatandaşların etkisi olduğu düşünülüyor.

YURTİÇİNDE EN ÇOK ARTIŞ GAZİANTEP'TE

Yurtdışından Türkiye'ye gelenlerin yanı sıra oy verebilmek için yurtiçinde de nüfusa kayıtlı olduğu şehirlere dönenler vardı. Geçtiğimiz yıla kıyasla yurtiçi uçuşlarda en çok artış yüzde 47 artış oranıyla Gaziantep'te görüldü. Onu yüzde 41 artışla Adana, yüzde 29 artış oranıyla Trabzon ve yüzde 25 artış ile Samsun izledi.

TÜRK HALKI SANDIK İÇİN UÇTU

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000