06 Aralık 2023, Çarşamba 12:36:07

Türk F-16'ları Romanya'da görev yapacak

Türkiye, NATO Geliştirilmiş Hava Polisliği (Enhanced Air Policing - eAP) Blok-64 görevi kapsamında önemli bir adım attı.

Türkiye, NATO Geliştirilmiş Hava Polisliği (Enhanced Air Policing - eAP) Blok-64 görevi kapsamında önemli bir adım attı. Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na ait 4 adet F-16 savaş uçağı ve 71 personel, bu görev için Romanya'daki Borcea Hava Üssü'ne intikal etti. NATO hava sahasını koruma görevine başlayan Türk Hava Kuvvetleri personeli, 31 Mart 2024 tarihine kadar bu sorumluluğu sürdürecek.

Bu kapsamlı görev, Türkiye'nin NATO müttefikleriyle işbirliği içinde olduğunu ve bölgesel güvenliğe katkı sağladığını gösteriyor. Türk F-16'ları, eAP Blok-64 göreviyle NATO'nun hava sahasını etkin bir şekilde koruyarak, bölgedeki istikrarın ve güvenliğin sağlanmasına destek olacak.

Milli Savunma Bakanlığı, ev sahibi Romanya'ya teşekkür ettiği açıklamada, kahraman Türk personeline görevlerinde başarılar dileyerek, Türkiye'nin uluslararası platformlarda üstlendiği sorumlulukların ve işbirliğinin önemi vurgulanmış oldu.
 

Türk F-16'ları Romanya'da görev yapacak

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000