07 Ekim 2019, Pazartesi 09:35:30

Turizmde yeni bir döneme girilecek

Yeni Ekonomi Programı’nda turizm önemli yer tutuyor. Buna göre sezon uzayacak, sağlık turizmi gelişecek, Türkiye film merkezi olacak.
  • direk ucuslara onem verilecekse niye devasa bir hub insaa edildi?
  • Donem acmaktan bikmadim. Bu kacinci donem!
  • Burada bir film çekildi mi ticari taksiler tofaş oluyor. Saçma sapan mahalle araları çekiliyor. Yabancılar burada film falan çekmesin. Özellikle kötü tanıtıyorlar burayı.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan 2020 - 2022 dönemine ilişkin Yeni Ekonomi Programı (YEP) kapsamında hükümet, cari işlemler dengesinin sağlanması amacıyla turizmde bir dizi politika ve tedbir belirledi.

Buna göre, turizmde sezonu uzatacak ve kişi başı harcamayı artıracak 2023 Türkiye Turizm Stratejisi hayata geçirilecek. Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı, tanıtım, pazarlama ve sektörün hizmet kalitesini artırıcı faaliyetleri ve turizm yatırımlarını destekleyecek. Sağlık turizminin geliştirilmesi için projeler hayata geçirilecek.

Doğrudan uçuşlar artacak

Kültür ve sanat endüstrileri güçlendirilerek Türkiye, önemli bir film çekim merkezi ve dizi/film ihracatçısı haline getirilecek. Ana kaynak pazarı olan ülkelerin seçilmiş şehirlerinden turistik bölgelere başlatılan doğrudan tarifeli uçak seferleri ve düzenlenen bölge sayısı artırılacak.

STRATEJİK ÖNEM

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, yaptığı açıklamada, Bakan Berat Albayrak tarafından açıklanan 2020-2022 dönemine ilişkin YEP kapsamında turizm sektörüne geniş bir şekilde yer ayrılmasının devletin turizme verdiği önemi gösterdiğini kaydetti.

Programda, turizm kaynaklı gelirlerin artmasının cari işlemlere katkısına vurgu yapıldığını ve turizm gelirlerindeki artışla birlikte cari işlemler dengesinde Cumhuriyet tarihinin en iyi seviyelerine ulaşıldığına dikkat çekildiğini ifade eden Bağlıkaya, “Kamu yatırımlarında öncelik verilecek alanlar arasında turizme vurgu yapılması, devletimizin turizmi stratejik önemde bir sektör olarak gördüğünün de açık bir göstergesi niteliğinde” diye konuştu. (Milliyet)

Turizmde yeni bir döneme girilecek

Facebook Yorum

Yorumlar

strateji? ~ 10 ay önce
direk ucuslara onem verilecekse niye devasa bir hub insaa edildi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Donem ~ 10 ay önce
Donem acmaktan bikmadim. Bu kacinci donem!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Film ~ 10 ay önce
Burada bir film çekildi mi ticari taksiler tofaş oluyor. Saçma sapan mahalle araları çekiliyor. Yabancılar burada film falan çekmesin. Özellikle kötü tanıtıyorlar burayı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000